VIDEO: Spadlý strom na vlak u Sedlejovic zastavil provoz na trati

22.07.2023 22:33:48 | Autor: Petr Ježek, rk | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov

VIDEO: Spadlý strom na vlak u Sedlejovic zastavil provoz na trati

Více jak hodinu byl zastaven ve čtvrtek 20. července provoz na železniční trati ve směru od Liberce na Turnov kvůli spadlému stromu. Strojvedoucí po nárazu vlaku na trati u Sedlejovic nejprve obhlédnul spodek soupravy, kde zjistil závadu, proto vlak nemohl pokračovat dál. Nikdo z 60 cestujících ani posádky vozu nebyl zraněn.

„Krátce před třetí hodinou odpoledne přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 od Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje oznámení o nárazu osobního vlaku do spadlého stromu na železniční trati ve směru od Liberce na Turnov. U obce Sedlejovice došlo ke střetu se stromem o průměru cca 15 cm," sdělila tiskový mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.


V uvedenou dobu cestovalo ve vlaku okolo šesti desítek osob. Nikdo nebyl naštěstí zraněn, ani nedošlo ke škodě na osobním vlaku. Úsek železniční tratě byl po dobu více jak hodiny uzavřen. „Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému, kdy hasiči odstranili spadlý strom a po čtvrté hodině byla již trať v plném provozu. Policisté podrobili strojvedoucího vlaku orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní," dodala policejní mluvčí.

Na místo byl vyslán i vrtulník záchranné služby z Liberce, který zmapoval místo události, ale poté odletěl. Podle strojvedoucího došlo k utržení spojovacího kohoutu u přední části soupravy.

Kvůli spadlému stromu se museli cestujíci z rychlíku pěšky vrátit do stanice Sedlejovice<br />Autor: Rudolf Kožený Po hodině hasiči evakuovali cestující a doprovodili je na nejbližší silnici. Ovšem o pár minut později se vrátili do stanice Sedlejovice a vyčkali na náhradní vlakovou dopravu. Na místě byl i drážní inspektor z Ústí nad Labem. Příjezd záchranářů nakonec nebyl ani zapotřebí, přesto pro jistotu bylo několik posádek vysláno. Několik vlaků nabralo několika desítek minut zpoždění a jeden spoj byl zrušen.

Při události došlo ke třem drobným paradoxům:
1. Strojvůdce měl poslední směnu před řádnou dovolenou.
2. Průvodčí vlaku byl první den ve službě společnosti Arriva, předtím pracoval 22 let u Českých drah.
3. Cestující ve stanici Rychnov u Jablonce nad Nisou zapomněl mobil, a ten mu byl po 4 hodinách po telefonické domluvě navrácen v Turnově.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie hledá řidiče, který u Jenišovic ohrozil motocyklistu
Nehoda v Bořkovské ulici v Semilech omezila příjezd do města
Řidič sledoval navigaci a narazil v Železném Brodě do oplocení
V nepřiměřené rychlosti a pod vlivem alkoholu v obci Bzí havaroval
Po havárce v Hodkovicích byla neprůjezdná silnice I35
Náraz kamionu do mostu přerušil provoz trati z Turnova do Boleslavi
Ve Stráži se srazil vlak s bagrem na náklaďáku, zraněno celkem 21 lidí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT