VIDEO: V Liberci demonstrovali za svobodu a návrat dětí do škol

16.05.2021 19:52:36 | Autor: Petr Ježek a Rudolf Kožený | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

VIDEO: V Liberci demonstrovali za svobodu a návrat dětí do škol

Několik stovek lidí se sešlo v sobotu 15. května na náměstí v Liberci, kde protestovali za svobodu, volný pohyb, život bez roušek a návrat dětí do škol bez podmínek. Přišli lidé z Liberce, ale přijeli i z daleka a někteří i s rodinami a dětmi. Mezi přítomnými byli i neslyšící, kterým překládal slova řečníků do znakového jazyka Karel Redlich.

„Dneska je to hlavně o dětech. Naším cílem je vrátit všechny děti do škol bez jakýchkoliv restrikcí, bez roušek, testování a hlavně nechceme, aby došlo k povinnému očkování dětí ve školách," řekl k akci pořadatel Aleš Svoboda.

Na průběh akce, na které se účastníci moc nezatěžovali ochranou úst, dohlíželi policisté a připravený byl i antikonfliktní tým. Policisté také několikrát vyzvali organizátora, aby zajistil dodržování rozestupů a nasazení ochrany úst a nosu.


Podobná demonstrace za návrat dětí bez podmínek do škol se v Libereckém kraji konala už 19. dubna v Semilech, kde lidé přijeli podpořit především ředitele Waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil přístup do tříd i netestovaným dětem. Vedení města ho nakonec odvolalo a už bývalý ředitel Semecký se teď kvůli tomu soudí. Do Liberce ale nedorazil, zastoupila jej například svolavatelka semilské demonstrace Jana Žižková.

Od pondělí přitom pokračuje uvolňování koronavirových opatření, Liberecký kraj patří k těm, kde se do lavic vrátí všechny děti základních škol a nižších ročníků gymnázií, a to dokonce bez rotací tříd. Povinností ale zůstávají roušky i pravidelné testování. Návrh na zrušení testování ve školách minulý týden zamítl Nejvyšší správní soud. Podrobnosti ke změnám od 17. května

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Libereckém kraji je naočkována jednou dávkou vakcíny už třetina lidí
Od 17. května se otevřou zahrádky restaurací a rozběhne i kulturní život
Od 10. května se rozvolní protiepidemická opatření i v dalších krajích
Co se vše otevírá 3. a 10. května
V Libereckém kraji bylo aplikováno přes 100 tisíc očkovacích dávek!
Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT