Víkend bude v Harrachově vyhrazen letům

05.01.2011 16:25:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Víkend bude v Harrachově vyhrazen letům

Po odvolání prosincových závodů ve skocích na lyžích zkusí tento víkend skokané ze světové špičky v Harrachově rovnou létat.

I tak by se dala parafrázovat snaha harrachovských pořadatelů, v sobotu 8. a v neděli 9. ledna se zde totiž koná další vrcholný podnik Světového poháru, závody v letech na lyžích.

Program závodů Světového poháru v letech byl s ohledem na závody Turné čtyř můstků v Bischofshofenu změněn. Páteční kvalifikace byla přesunuta na sobotu dopoledne a vyjde-li vše podle plánu, bude sobotní program opravdu nabitý. Dopoledne se odskáče oficiální trénink a kvalifikace a odpoledne pak dvoukolový závod včetně zkušebního kola.

Poslední lety se v Harrachově konaly v roce 2008 a ani tenkrát počasí díky dešti, mlze a nárazovému větru skokanům a organizátorům příliš nepřálo. Počítalo se tehdy pouze jediné soutěžní kolo, jehož vítězem se stal legendární Fin Janne Ahonen. Letošní zima je na sníh a mráz bohatší, takže harrachovští pořadatelé doufají, že se umoudří i vítr a diváci si budou užívat závody v letech za slunného počasí a bez obav o jejich zdárný průběh.

Vstupenky začínají na ceně 300 korun na jeden den až po exkluzívní VIP vstupenky na celý víkend za 3 tisíce korun. Organizátoři připravují i bohatý doprovodný program a afterparty s překvapením po závodě přímo v areálu mamutího můstku na Čerťáku. Návštěvníky čekají například živé koncerty hudebních skupin, taneční vystoupení nebo laser show.

Vstupenky je možné koupit přímo před závody v Harrachově nebo již dříve přes internet. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.

Časový program SP v letech v Harrachově:

Sobota 8. 1. 2011
10.00 Oficiální trénink (jedno kolo), na můstku HS 205, posunut o hodinu později proti původnímu plánu a zkrácen ze dvou na jedno kolo.
11.00 Kvalifikace SP, HS 205
Zkušební kolo odpadá
16.00 Závod (2 kola) HS 205
Po skončení 2. kola následuje slavnostní ceremoniál udílení cen asi v 18.00 hodin.

Neděle 9. 1. 2011
12.30 Kvalifikace SP, HS 205
13:45 Závod (2 kola) HS 205
Po skončení 2. kola následuje slavnostní ceremoniál udílení cen asi v 15.45 hodin.

Související články:

Světoví skokané se přesouvají do Harrachova

Chcete vidět skoky na lyžích? Zkuste autoskijöring!

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
V Semilech se bude opět běhat pro charitu
Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Nejčtenější články

30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: V úseku silnice I/14 Vojtěšice – Mladkov probíhá předání staveniště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT