Vila, muzeum i sušárna. Památky v kraji otevírají své brány

10.09.2021 09:40:08 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Jilemnice,Turnov,Liberecký kraj

Vila, muzeum i sušárna. Památky v kraji otevírají své brány

Dny evropského dědictví. Vyhlášená akce, díky níž se každý rok v září otevírají návštěvníkům a milovníkům historie brány nejzajímavějších památek včetně těch, které jsou obvykle zčásti nebo zcela nepřístupné. V letošním roce se konají mezi 11. a 19. zářím.

„Jedná se o velmi oblíbenou akci, díky níž se zájemci dostanou do přístupných památek i do zajímavých objektů, které bývají běžně návštěvníkům uzavřené," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V Libereckém kraji se do akce zapojilo kolem 40 památek. Bude tak možno navštívit například Kantorovu vilu v Jablonci nad Nisou, Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově nebo sušárnu chmele v Dubé. Přehled všech zpřístupněných památek je k vidění na odkazu https://1url.cz/vKFq3.

Pořadatelé uchystali spoustu zajímavých akcí. 11. září lze na hradě Valdštejn navštívit Zářijovou dětskou pouť. V předhradí bude po celý den historický kolotoč a malý jarmark s řemeslnými a regionálními výrobky. Na hradě se od 11.30 a 13.30 uskuteční loutková představení souboru Na Židli a krátké koncerty souboru Cantus Jaroměř od 13 a 14 hodin. Po celý den potrvá výtvarná dílna pro děti ve spolupráci s Centrem pro rodinu Náruč. Areál hradu bude pro návštěvníky komplet přístupný včetně interiérů.

Ve stejný den představí své zajímavosti i Jilemnice, a to v rámci komentované prohlídky města. Jilemnická radnice si připravila komponovaný pořad k 125. výročí narození spisovatele Jaroslava Havlíčka, v němž účinkují Jan Luštinec a Pavel Hoza.

Na 12. září jsou připraveny komentované prohlídky železničního muzea Martinice. O víkendu 18. a 19. září se uskuteční v Železném Brodě tradiční Skleněné městečko - setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dny evropského dědictví přiblíží památky, obrazy, poezii i kostelní zvony
FOTO: Fanoušci historie v Martinicích viděli legiovlak i parničku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

V jablonecké České mincovně se uskutečnila slavnostní ražba neprodejných stříbrných medailí Jizerská 50, které obdrží vítězové vybraných kategorií při 55. ČEZ Jizerská 50 včetně dětských. Pozvání přijal nejen autor sloganu Petr Karlovský a ředitel závodů Jizerská 50, ale i primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a další hosté. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Závodníci Jizerské 50 dostanou medaili od České mincovny již potřetí

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Oslavy města Turnov už mají vlastní propagační předměty
Celkem 540 milionů míří na opravy silnic, investice, do školství a kultury
V Turnově proběhlo Novoroční setkání s představiteli církví
Alejí roku 2021 se stala lipová Klokotská alej z jižních Čech

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
21.01.: Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT