Volejbalisté Malé Skály nezvládli dvojzápas s týmem Mnichova Hradiště

16.11.2022 15:57:35 | Autor: Patrik Preisler | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály v sobotu 12. listopadu přivítali v rámci 2. ligy mužů na domácí palubovce hráče z Mnichova Hradiště, kteří jsou nyní na čele tabulky, což se projevilo i v tomto zápase, když vyhráli na Malé Skále 3:0 a 3:2.

VK Malá Skála - TJ Sokol Mnichovo Hradiště 0:3 (-19, -23, -17)

První set nezačal pro hráče trenéra Preislera vůbec dobře. Domácí do zápasu vstoupili ve vlažnějším tempu a to vyústilo v příliš mnoho chyb a to konkrétně na příjmu a v poli. Tím si hosté vytvořili už ze začátku setu tří až čtyř bodový náskok, který volejbalisté Malé Skály už nedokázali zvrátit na svou stranu a prohrávají první set 19:25.

Druhý set začal stejným průběhem jako set první, domácí se potáceli s horší přihrávkou a méně efektivním útokem, ovšem v půli setu se dokázali vzchopit a zatlačit soupeře zlepšeným servisem, a srovnat tak bodové manko před koncovkou, ve které stejně přišly dvě malé chyby na straně domácích a díky tomu prohráli těsně 23:25.

Do třetího setu nastoupili hráči Malé Skály s lehce obměněnou sestavou, která měla za úkol zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Ovšem ani přes změny se trenéra Preislera se Maloskalští nedokázali natolik prosadit proti soupeřovi, aby si vytvořili větší bodový náskok. Hosté v průběhu a v koncovce posledního setu ukazují velmi dobrou efektivitu svých servisů, na který Maloskalský tým nedokázal odpovědět a třetí set prohrává 17:25 a celý zápas 0:3.

Sestava Malé Skály: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali: Novák, Holubec, Melich, Hořák a Vronský.

VK Malá Skála - TJ Sokol Mnichovo Hradiště - 2:3 (24, -22, -29, 17, -13)

Zápas 2. ligy mužů ve volejbale VK Malá Skála - TJ Sokol Mnichovo Hradiště<br />Autor: Archiv VK Malá Skála Do druhého zápasu vlétli Maloskalští hned od začátku, kdy soupeře zásobovali velmi kvalitním podáním se kterým měli hosté velké problémy, ale i přes slibný začátek si domácí svými vlastními chybami dokázali set zkomplikovat. Díky lepší koncovce setu si velmi kvalitní obranou a skvělými zákroky v poli nakonec urvali první set na svou stranu 26:24.

Ve druhém setu opět rozhodovali maličkosti, jak hosté tak i hráči z Malé Skály si dokázali vytvořit jedno až dvoubodový náskok, o který se vzájemně přetahovali po zbytek setu, který se rozhodl až v koncovce, kdy přes nasazení a obětavost domácích hráčů nezvládli koncovku a prohrávají druhý set 22:25.

Třetí set se začal poněkud vyhrocovat spornými balóny, ale i těsné auty zapříčinili to, že se opět rozhodovalo v koncovce, která se táhla až do stavu 29:29 kdy rozhodli dvě chyby domácích což znamenalo prohru třetího setu 29:31.

Do čtvtého setu vstoupili domácí bleskově a zaskočili soupeře zlepšeným servisem, zejména střídající Tomáš Červa povznesl domácí k jasné výhře ve čtvrtém setu 25:17.

Pátý set neboli tie break rozhodovalo několik maličkostí. Ze začátku se domácí i hosté přetahovali o každý bod. Za stavu 13:13 přišla velká chyba v podobě nepřijatého servisu a následně i útoku do zámezí. Domácí prohrávají pátý set 13:15 a tak i celý zápas končí 2:3.

Zápas okomentoval univerzál domácího celku Tomáš Pastuch: „Je potřeba se v nadcházejících zápasech vyvarovat situacím, kdy si vypracujeme náskok, který následně zbytečnými chybami velmi rychle ztratíme. Tyto situace leckdy rozhodují nejen o vítězství v setu ale i v celém zápase."

Sestava Malé Skály: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali: Novák, Holubec, Melich, Červa, Hořák a Vronský.