Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky

17.10.2023 21:16:15 | Autor: Marek Bukovjan | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky

Volejbalistům se rozběhla v sobotu 7. října soutěž II. ligy. Pro letošní sezonu je Malá Skála opět nalosována do skupiny B, oproti loňské sezoně, kdy byla účastníkem skupiny A, ve které nakonec obsadila konečné čtvrté místo. Hned na úvod sezony zajížděli hráči Malé Skály k nepříjemnému soupeři do Hronova.

Hronov - Malá Skála 3:1 (19, 22, -18, 22)

Hned od úvodních výměn prvního zápasu byla na hráčích Malé Skály vidět velká nervozita, ze které pramenilo mnoho nevynucených chyb. Domácí tým brzy převzal otěže zápasu a v prvním setu, kdy se volejbalistům Malé Skály nedařilo v podstatě nic, si v jednu chvíli vybudoval náskok až deseti bodů. Trenér Preisler musel tedy reagovat na nepříznivý vývoj zápasu a už v polovině prvního setu se do hry dostala většina hráčů z lavičky.

Do druhého setu nastoupili Maloskalští v lehce obměněné sestavě. Bylo z jejich strany vidět zlepšení, avšak Hronov navázal na velmi dobrý výkon z prvního setu a spolehlivě ovládl i druhou sadu. Ve třetím setu se konečně podařilo hostujícímu týmu zkoncentrovat a dostat hronovské hráče bodově pod sebe. Ti si přestali tolik věřit na útoku a po velmi dobře zvládnuté koncovce Malá Skála snížila na 1:2 na sety. Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný. Oba týmy předváděly pohledný volejbal a přetahovaly se o každý bod. Před koncovkou setu se podařilo Hronovu odskočit na rozdíl tří bodů. Náskok si domácí udrželi až do konce setu a velmi dobrou hrou tak hned na úvod sezony připsali volejbalistům Malé Skály první prohru.

Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Chum, Macháč, Mařík, Kovář, libero Folprecht. Střídali: Preisler Patrik, Holubec, Kinský, Anděl, Bukovjan.

Hronov - Malá Skála 1:3 (-21, 27, -17, -15)

Do druhého zápasu vstoupili volejbalisté Malé Skály výrazně lépe než do dopoledního zápasu. Od prvních výměn bylo na hráčích vidět, že mají do zápasu více chuti. Průběh prvního setu byl velmi vyrovnaný a za stejného stavu na obou stranách se vstupovalo i do koncovky. V ní přisel na podání Anděl, kterému se podařilo uštědřit domácímu týmu dvě esa, na které nedokázal zareagovat, a tak úvodní set druhého utkání brali hosté. Druhý set kopíroval průběh prvního. Ve velmi vyrovnané koncovce měl ale více štěstí Hronov, a nakonec esem ukončil druhý set ve svůj prospěch.

Od třetího setu už byla hra nad sítí jednoznačně v režii borců z Malé Skály, kteří si od úvodu vypracovali několikabodový náskok. Výborně vycházela souhra nahrávače Nováka na středu sítě, kdy se na útoku prosazoval zejména hostující kapitán Mařík. Ten přidal i velmi slušný počet bodových bloků a Maloskalští šli s přehledem do vedení 2:1 na sety. Na začátku čtvrtého setu se ještě domácí snažili nepříznivý stav zvrátit a vynutit si tie-break, ale hráči Malé Skály poctivě ztrátovali a nenechali tak soupeři vytvořit si nějaký výrazný náskok. Velmi dobře zvládnutou druhou půlkou čtvrtého setu dovedli zápas do vítězného konce a připsali si tak důležité první 3 body do tabulky.

Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Chum, Holubec, Mařík, Kovář, libero Folprecht. Střídali: Preisler Patrik, Macháč, Kinský, Anděl, Bukovjan. Trenér: Preisler Petr.

První zápasy na domácí půdě hráli Maloskalští již o druhém říjnovém víkendu proti nováčkovi z Letovic v hale ZŠ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT