Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky

17.10.2023 21:16:15 | Autor: Marek Bukovjan | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky

Volejbalistům se rozběhla v sobotu 7. října soutěž II. ligy. Pro letošní sezonu je Malá Skála opět nalosována do skupiny B, oproti loňské sezoně, kdy byla účastníkem skupiny A, ve které nakonec obsadila konečné čtvrté místo. Hned na úvod sezony zajížděli hráči Malé Skály k nepříjemnému soupeři do Hronova.

Hronov - Malá Skála 3:1 (19, 22, -18, 22)

Hned od úvodních výměn prvního zápasu byla na hráčích Malé Skály vidět velká nervozita, ze které pramenilo mnoho nevynucených chyb. Domácí tým brzy převzal otěže zápasu a v prvním setu, kdy se volejbalistům Malé Skály nedařilo v podstatě nic, si v jednu chvíli vybudoval náskok až deseti bodů. Trenér Preisler musel tedy reagovat na nepříznivý vývoj zápasu a už v polovině prvního setu se do hry dostala většina hráčů z lavičky.

Do druhého setu nastoupili Maloskalští v lehce obměněné sestavě. Bylo z jejich strany vidět zlepšení, avšak Hronov navázal na velmi dobrý výkon z prvního setu a spolehlivě ovládl i druhou sadu. Ve třetím setu se konečně podařilo hostujícímu týmu zkoncentrovat a dostat hronovské hráče bodově pod sebe. Ti si přestali tolik věřit na útoku a po velmi dobře zvládnuté koncovce Malá Skála snížila na 1:2 na sety. Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný. Oba týmy předváděly pohledný volejbal a přetahovaly se o každý bod. Před koncovkou setu se podařilo Hronovu odskočit na rozdíl tří bodů. Náskok si domácí udrželi až do konce setu a velmi dobrou hrou tak hned na úvod sezony připsali volejbalistům Malé Skály první prohru.

Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Chum, Macháč, Mařík, Kovář, libero Folprecht. Střídali: Preisler Patrik, Holubec, Kinský, Anděl, Bukovjan.

Hronov - Malá Skála 1:3 (-21, 27, -17, -15)

Do druhého zápasu vstoupili volejbalisté Malé Skály výrazně lépe než do dopoledního zápasu. Od prvních výměn bylo na hráčích vidět, že mají do zápasu více chuti. Průběh prvního setu byl velmi vyrovnaný a za stejného stavu na obou stranách se vstupovalo i do koncovky. V ní přisel na podání Anděl, kterému se podařilo uštědřit domácímu týmu dvě esa, na které nedokázal zareagovat, a tak úvodní set druhého utkání brali hosté. Druhý set kopíroval průběh prvního. Ve velmi vyrovnané koncovce měl ale více štěstí Hronov, a nakonec esem ukončil druhý set ve svůj prospěch.

Od třetího setu už byla hra nad sítí jednoznačně v režii borců z Malé Skály, kteří si od úvodu vypracovali několikabodový náskok. Výborně vycházela souhra nahrávače Nováka na středu sítě, kdy se na útoku prosazoval zejména hostující kapitán Mařík. Ten přidal i velmi slušný počet bodových bloků a Maloskalští šli s přehledem do vedení 2:1 na sety. Na začátku čtvrtého setu se ještě domácí snažili nepříznivý stav zvrátit a vynutit si tie-break, ale hráči Malé Skály poctivě ztrátovali a nenechali tak soupeři vytvořit si nějaký výrazný náskok. Velmi dobře zvládnutou druhou půlkou čtvrtého setu dovedli zápas do vítězného konce a připsali si tak důležité první 3 body do tabulky.

Sestava Malá Skála: Novák, Pastuch, Chum, Holubec, Mařík, Kovář, libero Folprecht. Střídali: Preisler Patrik, Macháč, Kinský, Anděl, Bukovjan. Trenér: Preisler Petr.

První zápasy na domácí půdě hráli Maloskalští již o druhém říjnovém víkendu proti nováčkovi z Letovic v hale ZŠ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT