Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha

13.04.2024 23:10:51 | Autor: Michal Novák a Martin Holubec, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha

Maloskalští volejbalisté se poprvé ve své historii probojovali do kvalifikace o postup do první ligy, kdy se stali účastníky kvalifikační skupiny společně s celky VSK MFF UK Praha a SK Kojetín 2016 B. V sobotu 6. dubna se volejbalisté Malé Skály utkali s pražským celkem, který se z předposledního místa první ligy propadl do baráže, aby hájil svou účast v druhé nejvyšší soutěži i v dalším ročníku.

VSK MFF UK Praha - VK Malá Skála 3:1 (-22, 24, 15, 17)

Začátek utkání zastihl namotivované maloskalské hráče v dobré pohodě, skvělý příjem podání, dobrá obrana a útok dávali hostujícím hráčům šanci se porvat o body s daleko zkušenějším soupeřem. Ve vyrovnané koncovce prvního setu dokázali hráči Malé Skály udržet soupeře pod sebou a zejména díky razantnímu útoku a dobré obraně si připsali vítězství v prvním setu.

Hostující trenér MFF Praha byl slyšet na celou halu a dával svým svěřencům dost najevo svou nespokojenost s předvedenou hrou. Druhý set začal stejně jako první a hrálo se o každý míč. V koncovce druhého setu už vedli hostující hráči 22:24, ale v tu chvíli jako by se tíha okamžiku promítla na sebevědomí maloskalských. Nepřesnou mezihrou a útokem hostí se dostal domácí celek na koně a zejména díky skvěle hrajícímu kapitánovi na postu univerzálního hráče se jim povedl parádní obrat a srovnání stavu setů na 1:1. Najednou jako by už na hřišti byl jen jeden celek, letošní účastník první ligy začal diktovat tempo, kvalitním podáním dokázal dostat pod tlak hostující přijímající hráče a trestal každou chybu. Maloskalští volejbalisté se již nedokázali dostat zpět do hry a poslední dva sety ztratili v poměru 25:15 a 25:17.

„Do zápasu jsme vstoupili s velkým nasazením, které ještě umocnilo několik absurdních výroků rozhodčích, podařilo se nám urvat první set a soupeře jsme určitě zaskočili. V druhém setu jsme bohužel nedohráli skvěle rozehranou koncovku a tady se zápas zlomil, domácí tým se dostal do své pohody, naopak na nás padla deka a proti takto kvalitnímu a zkušenému soupeři jsme se již nedokázali vrátit zpět k naší hře z prvních dvou setů," zhodnotila utkání stálice základní sestavy smečař David Macháč.

Sestava Malá Skála: Folprecht, Anděl, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Novák a Kinský.

VK Malá Skála - VSK MFF UK Praha 0:3 (-18, -18, -20)

Druhý zápas se konal hned druhý den, opět proti MFF Praha, ale tentokrát na Malé Skále. Po sobotním zápase oba týmy věděli, co od sebe čekat. Naplněná hala na Malé Skále se těšila na skvělý volejbal. Začátek byl od obou lehce nervózní, však atmosféra v hale se dala přirovnat k extraligovému zápasu. Prakticky od začátku setu domácí dotahovali dvou až tříbodovou ztrátu, která v koncovce ještě vzrostla.

Druhý set domácí nechytli už z počátku a po dvou neúspěšných útocích šel čerstvý Anděl za nevýrazného Holubce na plac pokusit se o obrat v setu. Následně šel na plac také Folprecht na nahrávku za Nováka, kterému skládal pouze ve formě hrající Pastuch.

Třetí set nabídl skvělou podívanou s výměnami hodnými první ligy, bohužel se od stavu 20:20 projevila zkušenost hostů z těžkých zápasů a koncovku zvládli lépe. I přes prohru 0:3 z pohledu maloskalského družstva byl v hale vidět hezký a dva sety vyrovnaný volejbal, za který patří poděkování i fanouškům, kteří vytvořili nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné.

Sestava Malá Skála: Novák, Holubec, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Folprecht, Kinský, Anděl a Hořák.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vítězové druhé ligy z Malé Skály zakončili sezonu výhrami nad Dvorem
Maloskalští volejbalisté poprvé ve své historii ovládli druhou ligu
Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
Maloskalští volejbalisté vedou tabulku II. ligy o 13 bodů
Pět bodů pro volejbalisty z Malé Skály
Dlouhá cesta na Moravu se ziskem jednoho bodu
Malá Skála uhájila první místo v dvojzápase proti Hronovu
Maloskalští volejbalisté drží v polovině soutěže první příčku v tabulce
Maloskalští stále na průběžném prvním místě tabulky 2. ligy
V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Maloskalští volejbalisté jsou stále na vítězné vlně
Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály
Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí
Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů
První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT