Volejbalisté Malé Skály zabojovali a dvakrát zdolali libereckou Lokomotivu

14.12.2011 20:28:59 | Autor: sms a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

V sobotu přivítali volejbalisté Malé Skály na domácí palubovce Lokomotivu Liberec. Začalo se svižně a družstva se přetahovala o vedení. Rozhodoval proto tie break, ve kterém se pochlapili domácí. Druhý zápas Maloskalští zvládli ještě lépe a připsali si třetí letošní výhru.

Sokol Malá Skála bojuje o udržení ve druhé lize a v její sestavě nastupuje několik volejbalistů ze Semil i z Turnova.

TJ Sokol Malá Skála - TJ Lokomotiva Liberec 3:2 (-26, 21, -22, 26, 19)

Na obou stranách se hráči dobře pohybovali a překonávali se v obětavosti, když na konci setu byli šťastnější hráči z Liberce a vyhráli 24:26. Do druhého setu nastoupili Maloskalští odhodláni vyhrát, když výbornými bloky a zákroky v poli dokázali hostující Lokomotivu porazit 25:21. Třetí set se podobal tomu prvnímu, vítězství v něm vybojovali hosté až v koncovce 25:22.

Ve čtvrtém setu se na hřišti odehrávala bitva o každý míč, kdy útočili hlavně největší tahouni obou družstev domácí kapitán Krňák a hostující Matoška. V koncovce setu se štěstí přiklonilo ke straně domácí Malé Skály, která tak dokázala zápas dotáhnout zápas do tie breaku. Do posledního setu vkročili lépe hráči Liberce, kdy už vedli 5:0, poté se domácí vzchopili a postupně začali náskok stahovat. Přetahovaná o každý míč pokračovala až do stavu 19:17, kdy s trochou štěstí vybojovali vítězství domácí volejbalisté.

Sestava Malé Skály: Náhra - Novák, blok - Krňák, Kovář, smeč - Finke, Kouble a účko - Brychcí. Střídal: Mach.

TJ Sokol Malá Skála - TJ Lokomotiva Liberec 3:0 (23, 23, 27)

Od úvodu hvizdu druhého zápasu byl stav setu opět velmi vyrovnaný. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, kdy v koncovce setu stálo více štěstí na straně Malé Skály, která dokázala zvítězit 25:23. Druhý set začal stejně jako ten první, ovšem v polovině setu domácí vytvořili několik chyb a do hry se vrátil kapitán Krňák. Díky dobrému výkonu na síti a v poli se domácím povedlo stav setu zvrátit a zvítězit stejným rozdílem 25:23. Ve třetím a posledním setu se Maloskalští stále snažili dotáhnout mírný náskok soupeře. Díky dobrému střídání se v koncovce domácím povedlo Liberec dotáhnout a následně i porazit 27:25 a celkově 3:0.

Sestava Malé Skály: Náhra - Pražák, blok - Kovář, Kobr, smeč - Finke, Mach a účko - Brychcí. Střídali : Krňák, Hořák a Kouble.

„Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon, neméně velkou pochvalu si zaslouží i naši skalní fanoušci, kteří byli zase velmi slyšet. Po měsíční pauze se představíme na domácí palubovce 14. ledna s družstvem Modřan, které přezimuje v tabulce na prvním místě. Přijďte nás povzbudit v cestě za udržením v soutěži," uvedl trenér Petr Preisler.