Volejbalisté zlomili prokletí kvalifikace a vrací do Turnova druhou ligu

08.05.2012 20:49:13 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté zlomili prokletí kvalifikace a vrací do Turnova druhou ligu

Po zisku titulu přeborníka Libereckého kraje odjížděli turnovští volejbalisté již popáté v posledních šesti letech na kvalifikační turnaj o postup do druhé ligy. Omlazené družstvo konečně prolomilo kvalifikační prokletí a zajistilo si druhým místem postup!

Turnaj se konal minulý víkend na Vysočině ve Ždáru nad Sázavou. Ve sportovní hale na Bouchalkách do turnaje Turnováci vstoupili páteční vcelku hladkou výhrou nad přeborníkem Prahy, družstvem TJ Sokol Michle v poměru 3:0 (15, 20, 15).

V sobotu dopoledne stál před turnovskými hráči mnohem tvrdší oříšek a to domácí tým v čele s exkladenským Barákem, který se jakožto přeborník Vysočiny před turnajem netajil svými postupovými ambicemi a byl pasován na jednoznačného favorita celého turnaje.

Domácí Žďár se doma přehrát nenechal

Před halou zaplněnou do posledního místa se v bouřlivé atmosféře odehrálo nejpohlednější a nejzajímavější utkání celé kvalifikace, které skončilo po tuhém boji vítězstvím domácích hráčů poměrem 3:1 (19, -21, 23, 22). K vidění byl vynikající volejbal, ale větší množství chyb v koncovkách třetího a čtvrtého setu bylo domácími hráči tvrdě potrestáno a pro turnovské hráče znamenala tato porážka první komplikaci v cestě za vysněným postupem, jelikož k postupové jistotě bylo nutno zvítězit v obou zbývajících zápasech.

Nešťastná dopolední porážka turnovským hráčům bohužel odčerpala až příliš mnoho sil, a v odpoledním utkání se nedokázali zmobilizovat natolik, aby dokázali porazit přeborníka Pardubického kraje, celek VK Litomyšl s nejlepší hráčem turnaje Karlem Novotným. Litomyšl dokonale využila slabší chvilku turnovského týmu a zvítězila v další takřka dvouhodinové bitvě 3:1 (23, 22, -21, 21).

„Postup se nám tímto vzdálil, ale díky výsledkům ostatních zápasů se vše zamotalo a do posledního zápasu se Slávií Hradec Králové jsme šli s vědomím, že musíme bezpodmínečně vyhrát a spoléhat na tým Ždáru nad Sázavou, který musí porazit Litomyšl," vysvětlil možný postupový klíč trenér Šimůnek.

Šanci na postup vrátila nedělní výhra

V nedělním zápase pravdy s hradeckou Slavií se Turnovákům podařilo postupem času díky kvalitní taktické přípravě vygumovat všechny opory soupeře a s pomocí zdařilých střídání vždy otočili nepříznivý stav v prvním a druhém setu. Příchod Uhlárika, Černého a Vacíka položili základ pro zvrat v utkání a vítězstvím 3:0 (23, 22, 13) ve veledůležitém zápase se dostali zpět do hry o postup.

Konečné rozhodnutí o postupu či nepostupu přišlo v posledním duelu celé kvalifikace, do kterého Ždár nad Sázavou nastoupil již jako jistý postupující proti VK Litomyšl. Domácí tým nakonec zvítězil 3:2 a zajistil tím vytoužené druhé postupové místo i Turnovu. Za stavu 2:1 pro Litomyšl to tak přitom rozhodně nevypadalo.

„Družstvo TJ Zikuda Turnov A tak postupuje po jedenácti letech do druhé volejbalové ligy a doufejme, že načíná další ligovou éru v Turnově. Z týmu nelze vyzdvihnou žádnou výraznou osobnost, družstvo odehrálo celou kvalifikaci týmově a i ve vypjatých chvílích prokázalo velkou bojovnost a touhu po postupu," dodal Jan Šimůnek.

Tým TK Turnov nastupoval v základní sestavě: Folprecht (náhra), Švandrlík, Kovář (blok), Maier, Vojta (smeč), Melich (univerzál), Strnad (libero), do utkání dále zasáhli Černý (náhra, smeč), Vacík (blok) a Uhlárik (univerzál). Trenéři Šimůnek a Strnad.

Výsledky kvalifikační skupiny ve Žďáru nad Sázavou:

Hradec Králové B - Litomyšl 3:1 (-23, 20, 23, 19)
Michle - Turnov 0:3 (-15, -20, -15)
Žďár n. S. - Turnov 3:1 (19, -21, 23, 22)
Hradec Králové B - Michle 3:1 (13, 14, -16, 17)
Turnov - Litomyšl 1:3 (-23, -22, 21, -21)
Žďár n. S. - Hradec Králové B 3:0 (12, 17, 22)
Litomyšl - Michle 3:2 (16, 16, -24, -21, 10)
Michle - Žďár n. S. 0:3 (-25, -17, -19)
Turnov - Hradec Králové B 3:0 (23, 22, 13)
Litomyšl - Žďár n. S. 2:3 (-20, 16, 21, -22, -5)

Konečná tabulka kvalifikační skupiny ve Žďáru nad Sázavou:

1.

 

TJ Žďár n. S.

4

4

0

0

12:3

350:298

8

2.

 

TJ Turnov

4

2

2

0

8:6

330:300

6

3.

 

VK Litomyšl

4

2

2

0

9:9

390:384

6

4.

 

TJ Sl. Hradec Králové B

4

2

2

0

6:8

298:306

6

5.

 

TJ Sokol Michle

4

0

4

0

3:12

273:353

4

Trenér sestupujících volejbalistů Malé Skály hodnotí účinkování ve druhé lize

Více volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT