Vrchlabí má svůj bezobalový obchod
21.07.2019 20:24:19 | Autor: Gabriela Jakoubková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Ve vrchlabském bezobalovém obchodu Nebalírna se v pondělí 15. července uskutečnil den otevřených dveří. Pro návštěvníky byla připravena bohatá ochutnávka v podobě čočkového salátu, vína a různých druhů chlebů.
S nápadem založit bezobalový obchod ve Vrchlabí přišly Martina Valentová, Lýdie Bucharová a Hana Benešová. Co je k tomu vedlo? Celková situace v oblasti ekologie a přírody a problematika odpadu. „V našem věku je to možná poslední šance pustit se do něčeho nového! Den otevřených dveří se vydařil, podívat se přišlo více než 150 návštěvníků," dodala Hana Benešová.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kraj opět podpoří liberecké Divadlo F. X. Šaldy
Liberecký kraj opět podpoří liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Děje se tak v souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec o vzájemné podpoře příspěvkových organizací z roku 2022. To bude platit až do roku 2031. Krajští radní na svém jednání schvalovali konkrétně podporu pro Divadlo F. X. Šaldy v Liberci ve výši 4,5 milionu korun. „Kraj i město se zavázaly navzájem podílet na investičních i neinvestičních nákladech vybraných organizací. Liberecký kraj přispívá od roku 2022 po dobu deseti let na investice a opravy libereckému Divadlu F. X. Šaldy a Naivnímu divadlu Liberec částkou 5 milionů korun. Příspěvek na činnost divadel ze strany kraje tvoří 2 miliony," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury a cestovního ruchu.
Voda v obou turnovských pramenech je pitná
Podle posledních laboratorních rozborů vody z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody oba vyhovují, voda je pitná.
Nejnovější články
Krajské Dny lidové architektury nabízejí návrat ke kořenům
Kraj pomůže obci Jesenný s dočasným zásobováním pitnou vodou
Semilskou výstavu Komárka a Ščigola zahájí recitál
Pokračují opravy na silnici I/35 v Liberci
Dvě kamarádky z Nizozemí havarovaly na elektrokolech v Rokytnici
Nejčtenější články
17.07.: Dvě kamarádky z Nizozemí havarovaly na elektrokolech v Rokytnici
16.07.: Na hradě Trosky připravili novinku pro fanoušky Kingdom Come
16.07.: Silnice v Pasekách nad Jizerou je dokončená
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.