Všechny body vzal Jablonečku druhým gólem Petráček

03.05.2015 14:45:00 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou se z dobré pozice po podzimu pomalu propadají divizní tabulkou a přibližují se záchranářským starostem. Klíčový byl v tomto ohledu sobotní souboj s rezervou Pardubic. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale pět minut před koncem rozhodl o zisku všech bodů pro hosty druhým gólem Petráček.

Sokol Jablonec n. J. - FK Pardubice B 1:2 (1:0)

Již v úvodní minutě pardubický Klátil netrefil branku v gólové šanci. Ve třetí udeřilo na druhé straně. Špatnou rozehrávku hostů zachytil Krejčík, posunul míč na Žitku, který přihrávkou na malé vápno oslovil Kuhna, který se z podobných pozic nemýlí - 1:0. Pardubice přijely bodovat a odpovídala tomu jejich hra. Hráči byli silní v kombinaci a neustále se snažili ohrožovat branku Krásného. Ten své kvality předvedl proti Petráčkovi, kterému zlikvidoval velkou šanci a vyrazil míč na roh. Zápas přinášel náboj, nasazení a šance. Ve 24. minutě Krejčík našel naběhnutého Kozla, ale ten v tutovce přehodil Ptáčka i branku a odmítl navýšení skóre. Ve 37. minutě Kuhn odebral balon obránci, potáhl po brankové čáře a vybídl ke skórování Krejčíka. Ten sice překonal brankáře, ale toho na brankové čáře zastoupil Konvalina. Pardubičtí se pohybovali na ofsajdové linii a jejich snahu častokrát zastavil praporek. Do zakončení se tak dostali při rohových kopech, ale nedokázali zamířit mezi tyče.

Začátek druhé půle patřil soupeři. Petráček v šestnáctce obešel dva hráče, sám před Krásným ze dvou metrů šanci neproměnil. Krásný vytáhl famózní reflex a míč vyrazil na roh. Ten Jablonec nedokázal odvrátit do bezpečí, míč se dostal k Petráčkovi, který již překonal jabloneckého brankáře a vyrovnal na 1:1. Obě mužstva chtěla zvítězit a pokoušela se o pokoření soupeřovy obrany. Ty byly s vypětím sil úspěšnější než ofenzívy. V 68. minutě napřáhl Povr ze střední vzdálenosti a jen těsně minul branku Ptáčka. Za dvě minuty Kozel našel ve vápně Krejčíka, položil si obránce, prostřelil i Ptáčka, jenže znovu obránci perníkářů míč vykopli z prázdné branky. K rozuzlení došlo pět minut před koncem. Jablonec šel do brejku, míč zachytil Fidler, který poslal pas za obranu. Tam si naběhl Petráček, navedl si z levé strany míč na pravačku a chytře obstřelil bránícího Halamu i Krásného a na vzdálenější tyč překlopil skóre na stranu rezervy Pardubic. Poté již hosté nedovolili domácím vyrovnat a odvezli si všechny body.

„Hrál se vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. My jsme měli zvýšit na rozdíl dvou branek, pak bychom asi vyhráli, to se nám nepovedlo a v závěru místo toho, abychom zápas dovedli k penaltám znovu zbytečně inkasujeme a darujeme soupeři tři body," doplnil k zápasu za jablonecký tým David Holman.

Branky: 3. Kuhn - 46. a 85. Petráček. Rozhodčí: Vojtěch - Šob, Krupa, ŽK: 1:2. Diváků: 180. Jablonec n. J.: Krásný - Helm, Halama, Karásek, Žemba - Krejčík, Povr, Rozkovec, Kozel (85. Dědek) - Žitka (74. Šilhán), Kuhn.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola

Další divizní utkání: Turnovští proti Ústí neproměňovali šance, získali alespoň výhru na penalty