Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

13.03.2014 20:26:45 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

I když na většině míst v našem regionu už není po sněhu ani památky, v Harrachově odstartovalo Mistrovství světa v letech na lyžích. V kvalifikaci uspěli všichni ze čtveřice nominovaných českých reprezentantů.

Jmenovitě se v hlavní závodě objeví Antonín Hájek, který nebyl se svým skokem úplně spokojený a postoupil jako předposlední kvalifikant (29. místo) za skok dlouhý 152,5 metru. Do zítřejšího závodu jako český rekordman má co zlepšovat.

Středeční nejlepší skok předvedl v kvalifikaci nemocí sužovaný Jakub Janda. Ten se prezentoval 179 metry a postoupil z 8. místa. Jak sám řekl, teploty z minulého týdne ustoupily, ale ještě není v úplně stoprocentní kondici a snaží se doléčit vitamínem C.

Skvělou formu předvedl navrátilec Roman Koudelka, který do hlavního závodu postoupil z 3. místa. V kvalifikaci doskočil do vzdálenosti 186 metrů a rozhodně si nepokazil dobrou náladu a nabudil domácí fanoušky.

Česká jednička a tvář Harrachovského mistrovství Jan Matura díky svému postavení ve světovém poháru patřil již mezi kvalifikované závodníky. I tak předvedl skvělých 185 metrů.

Kvalifikaci vyhrála dvojce skokanů, kteří vyzkoušeli Harrachovský mamut mezi prvními. Úspěch Anderse Bardala z Norska se dal očekávat, ale určitě překvapil výkon Dimitrye Vassilieva z Ruska. Nejdelší skok dne předvedl vedoucí muž Světového poháru Slovinec Peter Prevc. Bohužel svůj pokus dlouhý 214 metrů neustál. I tak nemusí litovat, protože i on patřil ke kvalifikovaným závodníkům.

Výsledky kvalifikace MS v letech na lyžích 13. března 2014

Podrobný program i možnosti dopravy do Harrachova:

Mistrovství světa v letech na lyžích startuje v Harrachově už ve čtvrtek

Kvůli MS v letech budou v permanenci i policisté

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT