Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost

03.11.2021 20:43:05 | Autor: Petra Knížková a Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost

Z rukou krajského ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Jana Hadrbolce převzali ve středu 27. října v prostorech obřadní síně radnice města Liberec medaile vybraní příslušníci a zaměstnanci sboru. Slavnostní akt se konal u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu.

Služební medaile je odměnou a poděkováním sboru příslušníkům a zaměstnancům za jejich příkladné plnění služebních nebo pracovních povinností a úkolů.

Po úvodních slovech krajského ředitele plk. Ing. Jana Hadrbolce poděkoval hasičům za jejich oddanou práci náměstek hejtmana Libereckého kraje Ing. Jan Sviták a k poděkování se připojil primátor statutárního města Liberec Ing. Jaroslav Zámečník, CSc..

Udílení medailí se rovněž účastnili významní hosté. Pozvání přijali plk. Ing. Ondřej Musil, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, MUDr. Luděk Kramář, MBA, ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, plk. gšt. Ing. Miroslav Brázda, ředitel Krajského vojenského velitelství, plk. gšt. Ing. Martin Fokt, velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a Mgr. Ladislav Krajčík, ředitel Městské policie Liberec.

Slavnostní předání medailí u příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu Při ceremonii, kterou uváděla Ing. Miluše Charyparová, byly nejprve předány medaile „Za věrnost". Jejich udělení je spojené s příkladným výkonem služebních povinností na zastávaném služebním místě a také s minimální délkou služby. V případě medaile „Za věrnost III. stupně" v délce deseti let a v případě medaile „Za věrnost II. stupně" v délce dvaceti let.

Dále byly slavnostně předány medaile vyhotovené k 20. výročí působení Hasičského záchranného sboru České republiky. Tuto medaili obdrželi příslušníci a zaměstnanci, kteří své znalosti a zkušenosti uplatňují při tvorbě koncepce, vedení svých podřízených či reprezentují HZS Libereckého kraje, a přispívají tak k šíření jeho dobrého jména.

Čtvrtou a zároveň poslední předávanou medailí byla medaile HZS Libereckého kraje. Touto medailí krajský ředitel plk. Jan Hadrbolec poděkoval příslušníkům HZS Libereckého kraje za dlouholeté vysoké pracovní nasazení a příkladné plnění pracovních povinností.

Poděkování patří městu Liberec a primátorovi Jaroslavu Zámečníkovi za poskytnutí reprezentačních prostor liberecké radnice a podporu k uspořádání slavnostního ceremoniálu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety
Hrdina Ivo Raisr převzal od hejtmana Záslužnou medaili I. stupně
Záchrana ze stěny Matterhornu oceněna Zlatým záchranářským křížem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT