Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost

03.11.2021 20:43:05 | Autor: Petra Knížková a Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost

Z rukou krajského ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Jana Hadrbolce převzali ve středu 27. října v prostorech obřadní síně radnice města Liberec medaile vybraní příslušníci a zaměstnanci sboru. Slavnostní akt se konal u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu.

Služební medaile je odměnou a poděkováním sboru příslušníkům a zaměstnancům za jejich příkladné plnění služebních nebo pracovních povinností a úkolů.

Po úvodních slovech krajského ředitele plk. Ing. Jana Hadrbolce poděkoval hasičům za jejich oddanou práci náměstek hejtmana Libereckého kraje Ing. Jan Sviták a k poděkování se připojil primátor statutárního města Liberec Ing. Jaroslav Zámečník, CSc..

Udílení medailí se rovněž účastnili významní hosté. Pozvání přijali plk. Ing. Ondřej Musil, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, MUDr. Luděk Kramář, MBA, ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, plk. gšt. Ing. Miroslav Brázda, ředitel Krajského vojenského velitelství, plk. gšt. Ing. Martin Fokt, velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a Mgr. Ladislav Krajčík, ředitel Městské policie Liberec.

Slavnostní předání medailí u příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu Při ceremonii, kterou uváděla Ing. Miluše Charyparová, byly nejprve předány medaile „Za věrnost". Jejich udělení je spojené s příkladným výkonem služebních povinností na zastávaném služebním místě a také s minimální délkou služby. V případě medaile „Za věrnost III. stupně" v délce deseti let a v případě medaile „Za věrnost II. stupně" v délce dvaceti let.

Dále byly slavnostně předány medaile vyhotovené k 20. výročí působení Hasičského záchranného sboru České republiky. Tuto medaili obdrželi příslušníci a zaměstnanci, kteří své znalosti a zkušenosti uplatňují při tvorbě koncepce, vedení svých podřízených či reprezentují HZS Libereckého kraje, a přispívají tak k šíření jeho dobrého jména.

Čtvrtou a zároveň poslední předávanou medailí byla medaile HZS Libereckého kraje. Touto medailí krajský ředitel plk. Jan Hadrbolec poděkoval příslušníkům HZS Libereckého kraje za dlouholeté vysoké pracovní nasazení a příkladné plnění pracovních povinností.

Poděkování patří městu Liberec a primátorovi Jaroslavu Zámečníkovi za poskytnutí reprezentačních prostor liberecké radnice a podporu k uspořádání slavnostního ceremoniálu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety
Hrdina Ivo Raisr převzal od hejtmana Záslužnou medaili I. stupně
Záchrana ze stěny Matterhornu oceněna Zlatým záchranářským křížem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT