Vydrovi tvoří v Křišťálovém údolí šperky i ryté sklo

06.04.2021 16:50:46 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Vydrovi tvoří v Křišťálovém údolí šperky i ryté sklo

Broušení šperkových součástí, přírodních kamenů, rytí skla a výroba autorských skleněných šperků. Tím vším se zabývá rodinná firma manželů Vydrových, která působí v Křišťálovém údolí. Sídlí ve městě zasvěcenému sklářství již po staletí - v Novém Boru.

Výrobě šperků a zpracování skla se věnují Vydrovi od dob studií. Postupně se snaží vyvíjet vlastní techniky zpracování kovu, kamenů a skla s použitím různých technologií. Společně se celoživotně věnují technikám zušlechťování skla.

Bohdana Vydrová se zabývá hlavně výrobou šperků, její manžel se naopak věnuje celý život rytině ve všech jejích formách od naprostých miniatur v kameni až po velká díla. Snaží se uplatňovat různé rytecké techniky mnohdy hraničící až s brusem.


„Šperky paní Vydrové ocení zákaznice, které chtějí takzvaně něco jiného. Jde o designové šperky, které si bezesporu ihned získají pozornost," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mačkáři skla z Křišťálového údolí již přes 70 let vytvářejí pestré korálky
Jablonečtí bižuterníci křísí dávnou slávu skleněných knoflíků
Florianova huť: z Křišťálového údolí až ke švédskému králi
Klenoty z Křišťálového údolí zdobí i finalistky Miss České republiky
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Šperky z Křišťálového údolí nosí hraběnka z Wessexu i Zlatá slavice
Název sklářského studia z Křišťálového údolí inspirovali ruští vojáci
Skleněné plastiky z Železnobrodska zamířily do Japonska, Dánska i USA
Sklárna Jílek drží tradici od dob secese. Vyrábí vitráže i ryté sklo
Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Preciosa Lighting: z Křišťálového údolí do celého světa
Firma Perlex Bijoux se nežene po novinkách, ale ctí klasiku
Glass Pesničák vyrábí parfémové flakony i věštecké koule
Projekt Na zdraví řemeslu představí skláře Petra Novotného
Sklářská firma Rautis z Poniklé uspěla v zápisu do seznamu UNESCO
Pačinek láká na Skleněnou zahradu i Křišťálový chrám
Moderní rodinná firma LUCID nabízí šperky i praktické předměty
Evans Atelier vytváří skleněné vázy, mísy i umývadla
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?

Nejčtenější články

13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
13.12.: Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT