Vyhrály Sedmihorky i Bozkov, naopak Košťálov a Lomnice bez bodu

28.03.2016 18:51:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Druhé jarní kolo krajského přeboru už přineslo pro pojizerské týmy i bodový zisk. Ze tří bodů se radovali hráči Sedmihorek i Bozkova, naopak doma neuspěl Košťálov proti Železnému Brodu a Lomnice ve Višňové vyhrála první poločas, ale ve druhém už je domácí favorit přehrál a otočil utkání ve svůj prospěch.

Sedmihorky - Doksy 3:0 (1:0)

Trenér Sedmihorek Bohuslav Dvořák byl kvůli nemocem a zranění několika hráčů nucen udělat na některých místech sestavy poměrně dost změn. Musel se obejít bez Kodra, Kroupy, Marka, Kratochvíla a dlouhodobě nemocného Rady. I tak úvod zápasu patřil hlavně domácím fotbalistům, kteří hledali cestu, jak se do bránícího celku Doks dostat. Terén byl pro kombinační hru poměrně náročný, a tak se hrálo spíše bojovné utkání. Skóre zápasu se měnilo už v 10. minutě po rohu domácích, kdy se na přední tyč dostal Marcel Špína a dokázal míč s pomocí teče usměrnit do branky. Doksy během prvního poločasu dvakrát zahrozily, ale brankář Martin Špína skvělými zákroky podržel svůj tým. Bojovný poločas tak skončil 1:0.

Ve druhém poločase měli hosté další příležitost k vyrovnání, ale opět čaroval sedmihorský gólman. V 60. minutě po centru Červinky hlavou zavěsil Marcel Špína - 2:0. Od té doby měli svěřenci Dvořáka už zápas pod kontrolou, a v 69. minutě završil dorážkou po střele Červinky hattrick Marcel Špína. Fotbalisté Sedmihorek tak dokázali napravit nešťastné utkání ve Velkých Hamrech a vybojovali si 3 body.

Branky: 10., 60. a 69. Marcel Špína. Rozhodčí: Linhart - Špidlen, Vydra, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Sedmihorky: Martin Špína - Čermák (86. Lemak), Zoniga, Dvořák, Feurich (70. D. Dvořák) - Mach, Petrlák, Pařízek, Vaníček - Červinka, Marcel Špína. Střídali: Dvořák, Lemak.

Bozkov - Mšeno 5:2 (2:1)

Bozkov konečně dokázal zvítězit a to po velmi dlouhé době - doma to bylo naposledy 15. 8. 2015 s Doksy a v soutěži 19. 9. 2015 ve Frýdlantu. Jenže výhra se nerodila lehce, první komplikace přišla už ve 4. minutě, kdy Švorc pronikl lehce přes dva domácí protihráče a křižnou střelou nedal Králíčkovi šanci - 0:1. O chvilku později byl faulován ne nijak hrubě Aster, ale následky byly zlé a musel být střídán! A na plac šel Vrchovský. Než se domácí vzpamatovali, mohlo to být po hlavičce hostů o dvě branky, ale pomohla tyč. Po úvodní čtvrthodině přišla velmi důležitá chvíle pro Bozkov. Nový muž Vrchovský zabojoval, předal balon Havlovi, a ten oslovil Mazánka - 1:1.

Na cihelném poli se hrál ofenzivní fotbal z obou stran a defenzivy se měly co otáčet. Mšeno hrozilo z každé možné příležitosti a při jeho pokusech se vyznamenával výtečný Králíček. Na druhé straně se pro změnu při dělovkách Béma vyznamenal rovněž skvělý Kobachidze. A když ani jeden z brankářů nekapituloval z přímých střel, pomohla domácím teč při pokusu Lakatoše do opačného kouta hostující branky - 2:1. Mšeno samozřejmě kousalo dál, protože nebylo zdaleka rozhodnuto a domácí výběr jen díky obětavosti do poločasu odolal.

Odolat se domácím nepodařilo už na začátku poločasu druhého. Nedůraz při odvrácení centru využil opět Švorc - 2:2. Branka hosty vrátila do zápasu a další jedovatá střela skončila po teči Králíčka na břevně! Hned z protiakce se zrodila branková situace na druhé straně. Po výborném napadání se dostal do šance Mazánek, vzápětí Lakatoš a až třetí rána prošla za Kobachidzeho, autorem byl Bejda - 3:2. Ofenzivní hra pokračovala na obou stranách hřiště a o zajímavé okamžiky nebyla nouze. Hosté hrozili zejména po standardních situacích, kdy měli výškovou převahu, ale oranžoví to ustáli. Čtvrt hodinky před koncem se Bozkovu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, rychlou akci rozjel Lakatoš, který našel Bejdu, který vylepšil situaci pro neúnavného Béma, jenž se zaslouženě dočkal branky - 4:2.

Za šest minut se dočkala i další posila, Musil potáhl míč z vlastní půlky a zakončil pěknou střelou - 5:2. Tento úder definitivně srazil odpor hostů a výsledek mohl Bozkov ještě navýšit, ale dvě velké šance včetně penalty neproměnil. Hosté se dostali do příležitosti v samém závěru, ale stav se již neměnil, a tak Bozkov dotáhl zápas do vítězného konce.

„Dnes jsem velmi spokojen s týmovým výkonem mužstva, musím pochválit všechny naše hráče za příkladné nasazení, bojovnost, zodpovědnost a touhu zvítězit. V zápase jsme přestáli několik těžkých chvil v podobě brzkého zranění Astera a inkasovaných branek na 0:1 a 2:2. Vážím si toho, že se tým dokázal vždy zvednout a šel tvrdě za výhrou. Cesta někdy i bolela, hrálo se o hodně, ale stálo to za to. V neposlední řadě nám pomohli i výteční diváci," hodnotil utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 17. Mazánek, 39. Lakatoš, 56. Bejda, 74. Bém, 79. Musil - 4. a 50. Švorc. Rozhodčí: Horák - Marek, Horáček, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Bozkov: Králíček - Plátek, Červený, Kobrle, Musil - Bém (88. Liďák), Mazánek, Bejda, Lakatoš (76. Tuma) - Aster (11. Vrchovský), Havel. Mšeno: Kobachidze - Daniel (83. Veselouš), Heinrich, Macháček, Samko, Čech (88. Šourek), Švorc, Hartman, Krámský, Štětkář, Moravec (77. Balatka).

Košťálov - Železný Brod 2:3 (0:1)

První půlka byla od domácích špatná a hosté se těsně před přestávkou ujali vedení po brance Holečka. Až ve druhé části se domácí zlepšili a vyrovnali hru, hosté šli přesto Holečkem do dvoubrankového vedení, až poté snížil střídající Piry. Hrálo se hodně tvrdé utkání, když domácí inkasovali čtyři žluté karty a hosté dokonce devět!

Krajský fotbalový přebor, utkání Košťálov - Železný Brod V závěru se dostal na hřiště patnáctiletý Miroslav Kosina mladší, a mohl si tak zahrát v jedné obraně a soutěžním zápase poprvé spolu s otcem. V 83. minutě vyrovnal Houžvička po přímém kopu Sádka na 2:2, domácí už byli blízko bodu, ale vzápětí byl Houžvička vyloučen po druhé žluté kartě za zbytečné podražení soupeře. V nastavení pak rozhodl třetí brankou Picek o zisku všech bodů pro hosty ze Železného Brodu.

„Naší nedisciplinovaností jsme kromě bodů přišli po červené kartě o Houžvičku, který nám bude chybět v dalším utkání. Blahopřejeme soupeři ke třem bodům a děkujeme klukům za odbojovanou druhou půlku zápasu," doplnil k utkání asistent trenér Jiří Sádek.

Branky: 66. Piry, 83. Houžvička - 44. a 63. Holeček, 91. Picek. Rozhodčí: Paulus - Bahník, Hrbáček, ŽK: 4:9, ČK: 1:0 (88. Houžvička). Košťálov: Průcha - Grafek, M. Kosina st., Klazar (81. M. Kosina ml.), Mečíř (76. Klaban) - Sádek, Piry, Cerman, Janata - Houžvička, Holovič (46. Móro). Železný Brod: Kopal - Grebeníček, Kovář (46. Berka), Aubrecht, Picek, Holeček, Maryško, Močkovský (89. Drobný), Šefr, Král, Kotlár (66. Šimek). Fotogalerie ze zápasu

Višňová - Lomnice 3:1 (0:1)

V první půli byli překvapivě lepší na těžkém blátivém terénu hosté. V 9. minutě po Drusanově centru se hlavou trefil Zboroň a Lomničtí dokonce vedli. V dalších šancích Gaubman a Janata bohužel v šancích zaváhali. Domácí měli vážnou šanci po střele Soukupa z trestného kopu, která mířila do tyče.

V 55. minutě domácí Štrbák vyrovnal na 1:1. Poté hosty potkal menší výpadek, který domácí potrestali po chybě Šteffana a druhém gólu Štrbáka. Na 3:1 poté v 72. minutě určil výsledek Dobrovodský.

„V celém zápase jsme podali sympatický výkon, ale 15 minut ve druhé půli jsme nezvládli a bohužel domů body nevezeme," konstatoval trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 55. a 70. Štrbák, 72. Dobrovodský - 9. Zboroň. Rozhodčí: Ujka - Paulus, Havel, ŽK: 4:3. Diváků: 230. Lomnice: Zachoval - Hrnčíř, Nechanský, Šteffan, Veber - Fišar (65. Fedorko), Gaubman, Korček, Drusan - Zboroň, Janata (76. Košťák).