Výhru rezervy Teplic v Přepeřích vystřelil zkušený Jan Rezek

11.10.2022 13:30:41 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Mužstvo Teplic přijelo do Přepeř i s dvojicí velezkušených hráčů - Ljevakovičem a Rezkem a bylo to na jejich výkonu znát. Hrálo se vyrovnané utkání, kterému dlouho chyběly góly. Ve druhé půli domácí neproměnili penaltu, naopak za hosty vstřelil z následující akce jediný gól zápasu zkušený exreprezentant Jan Rezek.

FK Přepeře - FK Teplice B 0:1 (0:0)

Již ve 3. minutě vyslal reprezentant Moldávie U21 Bulmaga do úniku Beránka, ale s jeho křížnou střelou si Truksa poradil. Pak se do šancí dostali i domácí. V 9. minutě zahrával rohový kop Bulíř, Pavlata si na přední tyči naskočil na hlavičku, Němeček jeho pokus na brankové čáře zlikvidoval. V 11. minutě našel Pavlata na vápně Bulíře, ten se zbavil obránce a jeho střelu vykopl brankář Němeček před Synka, ten vystřelil, obránce jeho pokus skluzem srazil před Šulce, a ten zblízka přestřelil. V těchto minutách se hrál rychlý fotbal, akce se přelévaly z jedné strany na druhou. V 17. minutě vyzval opět Bulmaga přihrávkou mezi beky Rezka, ten míč předložil na nabíhajícího Emmera, jemuž v přesnější střele zabránil vracející se Bína. Ve 32. minutě zahrával z rohu velkého vápna trestný kop Rezek, na přední tyči se hlavou opřel do míče Hora, Truksa měl plné rukavice práce, aby míč vytěsnil na roh. O minutu později měli podobnou příležitost domácí. Centrovaný míč z trestného kopu prolétl až na zadní tyč, ale Nesvadbův pokus levačkou brankář Němeček chytil. Ve 35. minutě Novotný našel na pravém křídle rozeběhnutého Bínu, jeho centr se dostal na vápně k Pavlatovi. Ten prudce vystřelil, ale Němeček jeho střelu pod břevno zneškodnil. A tak by bylo možné pokračovat dále, hra se poměrně rychle přesouvala z jedné strany na druhou a šance střídala šanci, ale do poločasového hvizdu rozhodčího Fojtíka bez gólového zakončení na obou stranách. A tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půlky vstoupili domácí aktivněji. Ve 48. minutě centroval z levé strany Knejzlík, Synkovu hlavičku odvrátila obrana k Majerovi, jehož nedovoleně poslal k zemi Bulmaga a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil Pavlata, ale jeho střelu k tyči brankář Němeček vyrazil a taktéž zlikvidoval Knejzlíkovu dorážku z bezprostřední blízkosti. V 54. minutě platilo pořekadlo nedáš-dostaneš. Na pravé straně si míč vyměnili Jamrich s Beránkem, který vnikl do vápna a na zadní tyči našel volného Rezka a pro zkušeného plejera nebyl problém uklidit míč do sítě - 0:1. V 63. minutě po kombinaci Bulíře s Bínou přišel centr na přední tyč, kde Synkovi chybělo pár centimetrů aby usměrnil míč hlavou do sítě. V 65. minutě vystihl domácí rozehrávku Emmer, ten prostrčil míč do vápna na nabíhajícího Bulmagu, který se ocitl sám před Truksou. Ten včasným vyběhnutí zmenšil střelecký úhel a pravou rukou míč vyrazil nad břevno. V 84. minutě centroval z levé stany Knejzlík, Synek na přední tyči míč lízl hlavou, a ten skončil pár centimetrů vedle zadní tyčky. Přepeře se snažily srovnat nepříznivé skóre, ale do samotného závěru si již nedokázaly vypracovat žádnou vyloženou příležitost.

„Dnes se hrál velice pohledný, rychlý fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Teplice svoji proměnily, my bohužel ne. Jsme ve vápně soupeře málo důslední, málo agresivní, jako by nám chyběl hlad po gólech. Navíc jsme neproměnili ani penaltu, a tak hosté zaslouženě zvítězili," hodnotil utkání za Přepeře Miroslav Kvapil.

„Proti těžkému a velmi dobře hrajícímu soupeři jsme předvedli kompaktní a bojovný výkon, který jsme nakonec mohli okořenit i větším počtem vstřeleným branek. Několikrát nás parádními zákroky podržel brankář Luděk Němeček a opět musím vyzdvihnout přístup a nasazení našich nezkušenějších hráčů - Admira Ljevakoviče a Honzy Rezka," řekl po utkání trenér hostů Ladislav Jamrich.

Branka: 54. Rezek. Rozhodčí: Fojtík - Jansa, Mach, ŽK: 1:0. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - Bína, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novotný - Majer (60. Gebert), Bulíř (83. Janošík), Šulc - Synek.

V sobotu 15. 10. zajíždí Přepeře k dalšímu utkání do Chlumce nad Cidlinou a 22. 10. hostí doma celek FK Baník Most-Souš. Výkop tradičně v 10:30.