Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

02.01.2023 17:51:27 | Autor: Petra Knížková, HZS LK | Rubrika: KRIMI | Obce: Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

V Libereckém kraji vyjížděli hasiči v sobotu 31. 12. 2022 a v neděli 1. 1. 2023 do 6 ráno celkem k 29 událostem. Celkový počet zásahů je srovnatelný s přelomem roku 2021/2022.

V 11 případech se jednalo o požár malého rozsahu, většinou požár odpadu nebo popelnice. Dále jsme zasahovali u tří dopravních nehod a u 14 technických zásahů, jako je únik oleje na komunikaci, otevření bytu nebo záchrana osob z porouchaného výtahu. V jednom případu ohlášené události se jednalo o planý poplach.

V roce 2022 byl poslední výjezd hasičů z Libereckého kraje k požáru popelnice v České Lípě. Událost byla ohlášena ve 23:41. První výjezd roku 2023 byl v Libereckém kraji k požáru odpadu v Turnově. Ohlášení události na Krajské operační a informační středisko bylo 30 minut po půlnoci.

Vybrané zásahy

Dopravní nehoda - Jablonec nad Nisou, ohlášení 31. 12. 2022 v 13:57
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou do ulice Rýnovická. Hasiči na místě poskytli předlékařskou pomoc u zraněných osob a následně pomohli s jejich transportem do vozů ZZS LK. Na místě bylo provedeno protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem.

Požár - Troskovice, ohlášení 31. 12. 2022 v 14:32
Jednotky z prvního stupně požárního poplachu zasahovaly u požáru za kamny, který se následně šířil do příčky místnosti. Hasiči provedli rozebrání příčky a požár lokalizovali. Po rozebrání příčky došlo k odvětrání prostor, dále byl prováděn průzkum termokamerou k vyhledání skrytých ohnisek a následně byl požár zlikvidován. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní hasiči z Hrubé Skály, Troskovic a Rovenska pod Troskami. 

Technická pomoc - záchrana osoby, ohlášení 31. 12. 2022 v 15:50
Profesionální hasiči z Jilemnice zasahovali u záchrany osoby z uzavřených prostor, uvíznutí ve výtahu v Jilemnici. Výtah byl odpojen od elektrického proudu a dveře otevřeny pomocí zámečnického nářadí. Následně byl výtah spuštěn do mezipatra, vypnut, označen a zajištěn. Událost se obešla bez zranění.

Pátrání v Krkonoších<br />Autor: HZS Libereckého kraje Požár - Česká Lípa, ohlášení 01. 01. 2023 v 0:58
Profesionální hasiči z České Lípy zasahovali u požáru kontejneru v ulici Sluneční. Při příjezdu na místo události byl kontejner celý v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud. Po přibližně třiceti minutách se hasiči vrátili zpět na základnu.

Spolupráce se složkami IZS
Nad rámec řešení mimořádných událostí v Libereckém kraji jsou na výzvu Policie ČR naši kynologové zapojeni do pátrací akce v Krkonoších. K přepravě na místo události využili hasiči nově pořízené speciální vozidlo pro Kynologickou záchrannou skupinu HZS LK. Po ženě a dítěti v okolí Pece pod Sněžkou pátrají nejen liberečtí kynologové od 31. 12. 2022. Na Silvestra ve večerních hodinách bylo pátrání přerušeno a kynologové se do pátrání opět zapojili v ranních hodinách na Nový rok. Podrobnosti k tomuto tragickému případu

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po dlouhém pátrání našli ženu se synem pod Růžovou horou mrtvé
Na hodkovickém letišti spadl ultralight, pilot na místě zemřel
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem
Jak na bezpečné silvestrovské oslavy
Pyrotechnika do národního parku nepatří

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT