Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

02.01.2023 17:51:27 | Autor: Petra Knížková, HZS LK | Rubrika: KRIMI | Obce: Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

V Libereckém kraji vyjížděli hasiči v sobotu 31. 12. 2022 a v neděli 1. 1. 2023 do 6 ráno celkem k 29 událostem. Celkový počet zásahů je srovnatelný s přelomem roku 2021/2022.

V 11 případech se jednalo o požár malého rozsahu, většinou požár odpadu nebo popelnice. Dále jsme zasahovali u tří dopravních nehod a u 14 technických zásahů, jako je únik oleje na komunikaci, otevření bytu nebo záchrana osob z porouchaného výtahu. V jednom případu ohlášené události se jednalo o planý poplach.

V roce 2022 byl poslední výjezd hasičů z Libereckého kraje k požáru popelnice v České Lípě. Událost byla ohlášena ve 23:41. První výjezd roku 2023 byl v Libereckém kraji k požáru odpadu v Turnově. Ohlášení události na Krajské operační a informační středisko bylo 30 minut po půlnoci.

Vybrané zásahy

Dopravní nehoda - Jablonec nad Nisou, ohlášení 31. 12. 2022 v 13:57
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou do ulice Rýnovická. Hasiči na místě poskytli předlékařskou pomoc u zraněných osob a následně pomohli s jejich transportem do vozů ZZS LK. Na místě bylo provedeno protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem.

Požár - Troskovice, ohlášení 31. 12. 2022 v 14:32
Jednotky z prvního stupně požárního poplachu zasahovaly u požáru za kamny, který se následně šířil do příčky místnosti. Hasiči provedli rozebrání příčky a požár lokalizovali. Po rozebrání příčky došlo k odvětrání prostor, dále byl prováděn průzkum termokamerou k vyhledání skrytých ohnisek a následně byl požár zlikvidován. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní hasiči z Hrubé Skály, Troskovic a Rovenska pod Troskami. 

Technická pomoc - záchrana osoby, ohlášení 31. 12. 2022 v 15:50
Profesionální hasiči z Jilemnice zasahovali u záchrany osoby z uzavřených prostor, uvíznutí ve výtahu v Jilemnici. Výtah byl odpojen od elektrického proudu a dveře otevřeny pomocí zámečnického nářadí. Následně byl výtah spuštěn do mezipatra, vypnut, označen a zajištěn. Událost se obešla bez zranění.

Pátrání v Krkonoších<br />Autor: HZS Libereckého kraje Požár - Česká Lípa, ohlášení 01. 01. 2023 v 0:58
Profesionální hasiči z České Lípy zasahovali u požáru kontejneru v ulici Sluneční. Při příjezdu na místo události byl kontejner celý v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud. Po přibližně třiceti minutách se hasiči vrátili zpět na základnu.

Spolupráce se složkami IZS
Nad rámec řešení mimořádných událostí v Libereckém kraji jsou na výzvu Policie ČR naši kynologové zapojeni do pátrací akce v Krkonoších. K přepravě na místo události využili hasiči nově pořízené speciální vozidlo pro Kynologickou záchrannou skupinu HZS LK. Po ženě a dítěti v okolí Pece pod Sněžkou pátrají nejen liberečtí kynologové od 31. 12. 2022. Na Silvestra ve večerních hodinách bylo pátrání přerušeno a kynologové se do pátrání opět zapojili v ranních hodinách na Nový rok. Podrobnosti k tomuto tragickému případu

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po dlouhém pátrání našli ženu se synem pod Růžovou horou mrtvé
Na hodkovickém letišti spadl ultralight, pilot na místě zemřel
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem
Jak na bezpečné silvestrovské oslavy
Pyrotechnika do národního parku nepatří

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT