Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
10.07.2024 17:47:43 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Stavební práce v turnovské ulici 5. května se dotknou úseku podél kostela sv. Františka z Assisi. Přechodná úprava provozu začne platit 15. července s předpokládaným trváním do 24. srpna 2024.
„Upozorňujeme řidiče, že od pondělí 15. července 2024 budou zahájeny práce na rekonstrukci povrchů krajské komunikace II/283 v ulici 5. května. Výměna povrchů se dotkne úseku od přechodu pro chodce nad náměstím Českém ráje po vstup do zahradnictví v klášteře. O plánech na výměnu stávající dlažby v tomto úseku jsme vás dříve informovali v souvislosti s výsledky měření hluku v říjnu 2023," sdělila tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.
Dojde k výměně dlažebních kostek za asfalt, k úpravě přechodu pro chodce a osvětlení. Jedná se o investici správce komunikace II/283, tj. Krajské správy silnic Libereckého kraje, kterou provede společnost EUROVIA CZ, a. s.
Přechodná úprava provozu přinese zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 3,5 tuny (mimo dopravní obsluhu)! Dopravní značky budou umístěny u kruhové křižovatky na sjezdu z I/35 do Sobotecké ulice, na křižovatce s Husovou ulicí a na křižovatce u nemocnice.
Provoz přímo v ulici 5. května bude v místě stavebních prací sveden vždy do jednoho jízdního pruhu a bude řízen semafory na obou stranách omezení. Po celou dobu uzavírky bude platit zákaz odbočení z Markovy ulice do ulice 5. května, fungovat nebude ani přechod pro chodce u kostela sv. Františka z Assisi.
„Pokud nemíříte přímo do centra, ale městem pouze projíždíte, doporučujeme objízdnou trasu Sobotecká ulice, ulice Jana Palacha, Markova, 28. října v obou směrech. Prosíme, dbejte zvýšené opatrnosti v místě, při průjezdu počítejte se zdržením," dodala Marcela Jandová.
Související články
Stavba nové turnovské knihovny nebude odpočívat ani o prázdninách
Pozor na uzavírku v turnovské ulici Skálova
Začátek prázdnin přinese dopravní omezení v Daliměřicích
Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
Firma BREX nebude pokračovat v rekonstrukci silnice v Rokytnici
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
Zahajují druhou část opravy mostů na silnici I/35 u obce Žďárek
S blížícím se jarem pokračují rekonstrukce silnic a mostů
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Na průtahu Libercem na silnici I/35 jdou do finále s rekonstrukcí mostů
Rekonstrukce ve Fučíkově ulici v Turnově přinese úplnou uzavírku
Ve Žďárku zahájí opravu mostů a vozovky na silnici I/35
Skončila rekonstrukce silnice z Výpřeže do Světlé pod Ještědem
Uvedli do provozu zobousměrnění sjezdu ze silnice I/10 do Ohrazenic
Slavnostně otevřeli rekonstruované mosty ve Svijanech
Kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic. Vybrali dodavatele ve Studenci
Práce na průtahu Libercem přinese od srpna dopravní omezení
Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků
Rekonstrukce silnic v regionu pokračují. Kraj vybral další firmy
Kraj vybral další firmy, které zrekonstruují silnice v regionu
FOTO: Silnice v Benešově u Semil se dočkala první etapy rekonstrukce
Práce v turnovské ulici Antonína Dvořáka postoupí směrem k náměstí
FOTO: Most přes Jizeru v Semilech uzavřen, opravuje se silnice Na Mýtě
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
Na stavbě protihlukové stěny u Paceřic osazují panely
Zobousměrnění nájezdu na I/10 v Ohrazenicích má začít 9. května
Stavební práce na průtahu Libercem intenzivně pokračují
Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
Silnice v Rokytnici nad Jizerou se dočká rekonstrukce i nových chodníků
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Změna provozní doby podatelny městského úřadu Turnov
Městský úřad Turnov upozorňuje na přechodnou úpravu provozní doby podatelny, ve středu 9. července 2025 od 8 do 17 hodin, Czech POINT od 8 do 16:30. Úřad prosí o trpělivost s ohledem na omezené personální pokrytí agendy.
Nová jablonecká MHD od roku 2028. Páteřní součástí budou elektrobusy
Jablonečtí zastupitelé schválili Koncepci poskytování veřejné dopravy od roku 2028 a současně stvrdili klíčové smluvní kroky vedoucí k zajištění městské hromadné dopravy pro další desetiletí. Významným milníkem je schválení smlouvy o poskytování přepravních služeb se společností Jablonecká dopravní, a.s., která od února 2028 zajistí třetinu provozu MHD prostřednictvím osmi elektrobusů. Více podrobností na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Turnov preferuje v případě stavby dálnice přes Český ráj dlouhý tunel
Jilemnice v proměnách sedmi století od založení až do současnosti
Pod vlivem alkoholu řidička v Syřenově nezvládla svou jízdu
Mistři známkové tvorby se v létě představují v jilemnickém muzeu
Vítězové ankety Zaměstnavatel roku jsou již známi
Nejčtenější články
08.07.: Pod vlivem alkoholu řidička v Syřenově nezvládla svou jízdu
07.07.: Waldorfská škola v Semilech zahájila rekonstrukci školního dvora
07.07.: Prázdninové akce na Sychrově
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.