Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

11.10.2023 09:40:23 | Autor: Petr Ježek, hzs | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

Aktualizováno a doplněny fotografie! Hasiči zasahují od úterní noci u požáru průmyslové haly - areálu firmy Juta v Turnově, byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Hasiči rozdělili místo události na pět úseků. Byl zřízen štáb velitele zásahu pro koordinaci hasebních prací, voda na hašení požáru je mimo jiné čerpána z blízké řeky Jizery.

Mluví se o škodě až 140 milionů korun, ale hlavně požár se nepodařilo ani po několika hodinách stále uhasit. „Na místo události byly povolány další síly a prostředky včetně speciální techniky Záchranného útvaru HZS ČR. Na místě události zasahují více než dvě desítky jednotek požární ochrany. V okolí požářiště je doporučeno nevětrat," uvedli krajští hasiči na sociální síti.

 

Na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje byla v úterý 10. října 2023 krátce před 22. hodinou nahlášena událost - požár v areálu průmyslového objektu v Turnově.

„Po příjezdu jednotek na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k rozšíření požáru na střechu. Z důvodu rychlého rozvoje požáru velitel zásahu postupně vyhlásil nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu, tak aby byly na místě události soustředěny potřebné síly a prostředky," sdělila za HZS Libereckého kraje Petra Knížková.

V souvislosti s požárem docházelo v průběhu noci k velkému vývěru zplodin hoření do ovzduší, prostřednictvím jednotného systému varování a vyrozumění bylo doporučeno obyvatelům Turnova, aby nevětrali. Stejnou informaci předal operační důstojník i starostům obcí v přilehlém okolí.

Požár v areálu firmy Juta v Turnově<br />Autor: Jan Kostík/ HZS Libereckého kraje Velitel zásahu si na místo události povolal speciální techniku ze Záchranného útvaru HZS ČR. Lokalizace požáru byla velitelem zásahu ohlášena pár minut po druhé hodině ranní. Na místě zásahu od úterního večera do středečního rána bylo postupně nasazeno celkem 35 jednotek požární ochrany, tedy přibližně 170 hasičů. Požárem byly zasaženy dvě haly - první o rozměrech zhruba 120x 20 metrů a druhá o rozměrech přibližně 60x 20 metrů.

„Pomocí těžké techniky Záchranného útvaru HZS ČR dochází k rozebírání konstrukce haly, vybírání uskladněného materiálu a následnému dohašování. Na místě události aktuálně zasahuje 13 jednotek požární ochrany. Stupeň požárního poplachu byl snížen na 3. Dohašovací práce budou probíhat ještě v řádu několika hodin. Příčina vzniku požáru je v šetření. Na místě pracují vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a také Policie ČR," dodala Petra Knížková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Hasiči likvidovali následky požáru v areálu Juty v Turnově
Hořící kamion blokoval silnici na Turnov
Hasiči zasahovali u požáru budovy ve Svijanském Újezdu
Hořel rodinný dům v Jenišovicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT