Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

11.10.2023 09:40:23 | Autor: Petr Ježek, hzs | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Vypukl rozsáhlý požár v areálu turnovské Juty

Aktualizováno a doplněny fotografie! Hasiči zasahují od úterní noci u požáru průmyslové haly - areálu firmy Juta v Turnově, byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Hasiči rozdělili místo události na pět úseků. Byl zřízen štáb velitele zásahu pro koordinaci hasebních prací, voda na hašení požáru je mimo jiné čerpána z blízké řeky Jizery.

Mluví se o škodě až 140 milionů korun, ale hlavně požár se nepodařilo ani po několika hodinách stále uhasit. „Na místo události byly povolány další síly a prostředky včetně speciální techniky Záchranného útvaru HZS ČR. Na místě události zasahují více než dvě desítky jednotek požární ochrany. V okolí požářiště je doporučeno nevětrat," uvedli krajští hasiči na sociální síti.

 

Na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje byla v úterý 10. října 2023 krátce před 22. hodinou nahlášena událost - požár v areálu průmyslového objektu v Turnově.

„Po příjezdu jednotek na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k rozšíření požáru na střechu. Z důvodu rychlého rozvoje požáru velitel zásahu postupně vyhlásil nejvyšší, zvláštní stupeň požárního poplachu, tak aby byly na místě události soustředěny potřebné síly a prostředky," sdělila za HZS Libereckého kraje Petra Knížková.

V souvislosti s požárem docházelo v průběhu noci k velkému vývěru zplodin hoření do ovzduší, prostřednictvím jednotného systému varování a vyrozumění bylo doporučeno obyvatelům Turnova, aby nevětrali. Stejnou informaci předal operační důstojník i starostům obcí v přilehlém okolí.

Požár v areálu firmy Juta v Turnově<br />Autor: Jan Kostík/ HZS Libereckého kraje Velitel zásahu si na místo události povolal speciální techniku ze Záchranného útvaru HZS ČR. Lokalizace požáru byla velitelem zásahu ohlášena pár minut po druhé hodině ranní. Na místě zásahu od úterního večera do středečního rána bylo postupně nasazeno celkem 35 jednotek požární ochrany, tedy přibližně 170 hasičů. Požárem byly zasaženy dvě haly - první o rozměrech zhruba 120x 20 metrů a druhá o rozměrech přibližně 60x 20 metrů.

„Pomocí těžké techniky Záchranného útvaru HZS ČR dochází k rozebírání konstrukce haly, vybírání uskladněného materiálu a následnému dohašování. Na místě události aktuálně zasahuje 13 jednotek požární ochrany. Stupeň požárního poplachu byl snížen na 3. Dohašovací práce budou probíhat ještě v řádu několika hodin. Příčina vzniku požáru je v šetření. Na místě pracují vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a také Policie ČR," dodala Petra Knížková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Hasiči likvidovali následky požáru v areálu Juty v Turnově
Hořící kamion blokoval silnici na Turnov
Hasiči zasahovali u požáru budovy ve Svijanském Újezdu
Hořel rodinný dům v Jenišovicích

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 23 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT