Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

19.06.2019 08:57:54 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

V MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově panuje čilý stavební ruch. V dubnu zde začala stavba denního stacionáře, která přijde na více než 12 milionů korun včetně DPH. Zakázku realizuje firma čekro CZ s.r.o.

„V tuto chvíli probíhá vyzdívání vnitřních příček, dělají se rozvody elektřiny a vody, připravují se betonáže podlah," popsala Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

S koncem školního roku se stavební práce rozjedou na maximum. Po dobu prázdnin se totiž firma bude snažit zvládnout napojení se stávající budovou, aby se v novém školním roce mohly dodělávat pouze interiéry. „Přes prázdniny dojde k propojení rozvodů topení a kanalizace, v části bude vybouráno schodiště, chtěli bychom stihnout i fasádu," nastínila Syrotiuková s tím, že finální termín dokončení je do 30. 10. 2019.Nástavba vzniká jako zázemí sociálních služeb. Pro všechny děti s postižením zde bude k dispozici jídelna, výtah, místnost na muzikoretapii, snoezelen, což je terapeutická místnost, kde se provádí senzomotorická stimulace dětí trpících mentálním postižením či kombinovanými vadami, místnosti pro klienty denního stacionáře a samozřejmě sociální zařízení.

Přestože jde o náročnou a komplikovanou stavbu, protože se staví za provozu, zhotovitel si se školou vychází vzájemně vstříc. „Původně jsme měli stravu dovážet, celý střed budovy měl být zavřený, ale po dohodě se stavbou jsme se domluvili, že můžeme využívat naši kuchyň a to se doposud daří. V rámci toho, že byla odkryta střecha, tak nám sem zateklo, ale máme úžasné paní uklizečky a paní kuchařky, které se k tomu postavily čelem, a vše jsme vyřešily a fungujeme. I v režimu stavby," sdělila ředitelka MŠ a ZŠ Sluníčko Dagmar Rakoušová.

Podle jejích slov stavba probíhá nadstandardně dobře, v rámci nové stavby žádné problémy nejsou, naopak se odhalují problémy, které byly na původní budově a 50 let se to neřešilo. Stavební ruch a nepohodlí nevadí ani dětem, ty se zájmem sledují techniku, která například naváží stavební materiál.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel
První červnový týden přinese objížďky. Liberecký tunel čeká údržba

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT