Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

29.09.2023 07:05:33 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Více než sedmdesát hostů dorazilo v úterý 26. září pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody již potřinácté. Přihlásilo se do ní celkem 47 autorů se svými 153 snímky Jizerských hor. 

Odborná porota pak vybrala širší výstavní kolekci 35 fotografií, které si lidé na vernisáži výstavy v libereckém Centru Babylon prohlédli a z nich 13 nejkrásnějších do benefičního kalendáře. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na výsadbu více než 50 tisíc stromků do místních lesů pro zvýšení jejich druhové i věkové rozmanitosti.

Kalendář je možné zakoupit v e-shopu nadace na stránkách www.nadaceivanadejmala.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21. V minulosti takto nadace již pomohla se záchranou cenných rašelinišť či vybudováním kvalitní návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách. Loňský náklad byl zcela rozprodán do Vánoc a tak se v nadaci rozhodli o jeho navýšení na 2 300 výtisků, aby uspokojila ještě více milovníků Jizerských hor. „Vážím si všech, kteří nákupem kalendáře podporují projekty na ochranu a obnovu přírody. A na oplátku jim za to nabízíme celoroční krásné pohledy na Jizerské hory," řekl Ondřej Petrovský, ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Vernisáž výstavy a křest kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2024<br />Autor: Jakub Trsek Jedna fotografie se dostala na výstavu na základě celo prázdninového internetového hlasování veřejnosti, kde bylo odevzdáno téměř 20 tisíc hlasů. Na všechny autory, jejichž snímky se dostaly do kalendáře, čekala odměna v podobě věcných cen od společnosti Canon, poukazy do Centra Babylon a krásných knih od nadace. Největším oceněním je však ono prestižní umístění fotografie v samotném kalendáři. Z širšího výběru sestavená výstava, která je od dnešního dne k vidění v Centru Babylon u hlavní pokladny, je putovní a představí se v průběhu celého roku ve vybraných obcí nejen v Libereckém kraji, ale například i v Polsku. „Na výstavě se Vám hory představí v těch nejkrásnějších barvách a úhlech pohledu. Snímky vám dají nahlédnout na jejich strmé svahy, zurčivé potoky, dechberoucí vyhlídky, klikaté stezky, staleté lesy nebo žulové skály," popsal Petrovský.

Fotografickou soutěž Zaostřeno na Jizerky vyhlásila Nadace Ivana Dejmala poprvé v roce 2011 a za nápadem jejího pořádání stojí předseda správní rady František Pelc. Od té doby dorazilo již přes 2 500 snímků Jizerských hor a společně s letošním bylo vydáno 19 900 kalendářů. Lidé si kalendář nekupují jen pro svou potěchu, ale řada ho využívá jako pěkný vánoční dárek a firmy zase pro své zaměstnance či obchodní partnery. Pro tyto účely nabízí nadace individualizovaný potisk spodního pruhu, který je viditelný po celý rok. „Věřím, že tradice, kterou jsme zde vybudovali, bude pokračovat ještě řadu let. Lidem přinášíme celoroční podívanou na Jizerskohorské zajímavosti a oni prostřednictvím nákupu kalendářů zdejší krásnou přírodu podporují. Těším se, jak dopadne letošní ročník," uzavřel Petrovský.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Související články

Zaostřeno na Jizerky již potřinácté, nadace vyhlásila další ročník
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky startuje již podvanácté
Tůně, mokřady, lesy i ekologická výchova. Tak nadace pomohla přírodě
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2022 byl představen veřejnosti
Benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky pomáhá již podesáté
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2021
Benefiční kalendář pomůže Jizerským horám
Nadace představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2020
Nadace představila kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2018 opět v Babylonu
Výstava Zaostřeno na Jizerky opět představuje nejkrásnější fotografie
Lidé vybrali nejkrásnější snímek Jizerek roku 2017
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám
Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
04.12.: První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT