Výtvarná soutěž Buď vidět nejen na podzim má své vítěze
18.12.2017 14:32:21 | Autor: TZ KÚ Liberecký kraj | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Výtvarná soutěž pro žáky mateřských a základní škol vyvrcholila 15. prosince slavnostním vyhlášením vítězů, které proběhlo v liberecké kavárně Pošta. Ve vitrínách těchto prostor si mohou kolemjdoucí prohlédnout do konce letošního roku nejen vítězné soutěžní příspěvky. Poté se výstava přestěhuje do OC Fórum, kde budou výtvarná díla žáků k vidění do 4. února 2018.
Výtvarná soutěž pod hlavičkou projektu Markéty dopravní výchova byla vyhlášena v tomto roce již podruhé. Hlavním nositelem projektu je Tým silniční bezpečnosti, se kterým vedle celé řady partnerů spolupracují i Liberecký kraj a Krajské ředitelství PČR Libereckého kraje. Tématem podzimního kola soutěže byla viditelnost všech účastníků silničního provozu.
Soutěž probíhala ve třech kategoriích - mateřské školy, první a druhý stupeň základních škol. Žáci mohli posílat své obrázky do 30. listopadu. Do soutěže bylo zasláno bezmála 300 výtvarných děl. Odborná porota byla složena ze zástupců Týmu silniční bezpečnosti, Krajského ředitelství PČR Libereckého kraje (Vlasta Suchánková), Libereckého kraje (Michal Mochal) a ZUŠ Liberec (učitel výtvarné výchovy a současně ilustrátor Markétiny dopravní výchovy Ondřej Mašek). V každé kategorii bylo vybráno pět výherců. Porota se dále rozhodla udělit dvě zvláštní ceny za kolektivní práci.
Slavnostní vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen proběhlo v pátek 15. prosince 2017 v liberecké kavárně Pošta. Hodnotné ceny žákům mateřských a základních škol předal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek, společně s Vlastou Suchánkovou, vedoucí oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství PČR Libereckého kraje, a metodikem dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti Markétou Novotnou.
„Bezpečnosti dětí v silničním provozu věnuje náš kraj dlouhodobě zvýšenou pozornost. Výtvarná soutěž je vždy populární aktivita našeho komplexního programu ke zvýšení připravenosti školáků i předškoláků bezpečně se pohybovat na silnicích," uvedl Marek Pieter.
Na bezpečí našich nejmenších na silnicích dbají i policisté. „Byla jsem mile překvapena, kolik škol i dětí se přihlásilo do soutěže. Mnohé kresby byly velmi zdařilé a originální. Je vidět, že se děti opravdu zajímají o to, co se děje kolem nich na silnicích," řekla Vlasta Suchánková.
Tým silniční bezpečnosti se po řadu let zaměřuje i na předávání znalostí a dovedností dětem v mateřských i základních školách, aby byly v silničním provozu v maximálním bezpečí. Jen v letošním roce v rámci Dnů s dopravní výchovou, jež proběhly díky podpoře Libereckého kraje, města Česká Lípa, Nadace ČEZ a zaměstnaneckým sbírkám společnosti Škoda Auto, navštívil 47 mateřských a 53 základních škol.
„Dopravní výchova není jen o memorování pravidel silničního provozu, lze ji zařadit ve výuce do jakéhokoli vzdělávacího předmětu. Ne na každé škole se tak bohužel děje, proto se snažíme motivovat i samotné pedagogy k aplikaci dopravní výchovy například formou výtvarných soutěží. Navíc co je víc bezprostřední a jasné než dětské vyjádření. Již dnes se těším na podobné akce, které máme v plánu v následujícím roce," uzavřela metodik dopravní výchovy Markéta Novotná.
Ke stažení
Kompletní pořadí nejlepších dětí ve třech kategoriích
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.