Vzpomínka na paní Hanu Maierovou

28.07.2022 11:32:08 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Vzpomínka na paní Hanu Maierovou

V úterý 26. července uplynul rok, kdy odešla paní Hana Maierová. Emeritní místostarostka a starostka města Turnova, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje, aktivní radní a zastupitelka města a především noblesní dáma, která udělala pro město Turnov a Liberecký kraj neuvěřitelné množství práce.

Velká osobnost města Turnov si zaslouží alespoň malou vzpomínku. Jako historička a archivářka Muzea Českého ráje začala od roku 1994 působit v radě města, byla zvolena místostarostkou a později starostkou Turnova. V roce 2012 byla zvolena do Zastupitelstva Libereckého kraje a stala se náměstkyní hejtmana pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury. 

V Turnově se podílela na důležitých projektech (Čistá Jizera včetně přípravy rekonstrukce ulice 28. října, výstavba dopravního terminálu u nádraží, zahájení úprav turnovských sídlišť, rekonstrukce Valdštejna, obnova synagogy, příprava projektů rekreačně sportovního areálu Maškova zahrada ad.). 

Působení ve vedení Libereckého kraje ukončila v roce 2016 získáním evropské dotace na výstavbu horolezecké expozice v Turnově a na modernizaci Severočeského muzea v Liberci. Dále se věnovala práci radní a zastupitelky města Turnov.

„Dne 26. července 2022 uplynul rok, co odešla má přítelkyně, dlouholetá kolegyně a spolupracovnice Hanička Maierová. Nesmírně chybí v mém osobním životě, ale také v dění města Turnova. Zanechala zde nesmazatelnou stopu. Svým životem, svými vlastnostmi, svou neúnavnou prací a snahou prospět lidem tohoto města, které milovala. Čest její památce.“ Eva Kordová, radní a zastupitelka města Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov zastihla smutná zpráva, zemřela bývalá starostka Hana Maierová

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022
Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT