Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

19.10.2018 07:26:39 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Hned tři mateřské školy jsou zapojeny v Turnově do projektu Skutečně zdravá škola. Waldorfská mateřská škola Turnov je druhou, která získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Waldorfská mateřská škola musela plnit po celý rok daná kritéria ve stravování, aby jí mohl být udělen bronzový certifikát Skutečně zdravá škola. Zapojit se do projektu nebylo složité, v mateřské škole mají totiž kuchařku Lucii Bučkovou, kterou zdravý životní styl baví. Podle jejich slov to bylo v první fázi hlavně o změně dodavatelů. „Začali jsme používat jiné přísady jako jablečný ocet, olivový olej a třeba sůl dávám jen mořskou," popsala.

Jak pokračovala, důraz je ve stravování kladen především na čerstvou zeleninu a ovoce. „Čerstvost je v jídelníčku hodně důležitá. Žádné konzervanty nepoužíváme," dodala. V bio kvalitě pak vaří především luštěniny, rýži a také těstoviny. Pečivo bere školka z turnovské malé pekárny, mléčné výrobky odebírají ze Splzova.

Příprava jídel vyžaduje svůj čas a Lucie Bučková přiznává, že se od páté ráno nezastaví. „Vařím pro děti moc ráda a baví mě to. Ve svém volném čase jezdím ještě na školení," říká s úsměvem. Odměnou ji jsou ve školce spokojené děti, které pak vyžadují podobné stravování i doma od maminek. Školka používá také ekologické přípravky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

„Projekt nás přivedl k myšlenkám, jak zvýšit kvalitu školního stravování v naší mateřské škole. Otevřel nám cestu k novým dodavatelům, více též spolupracujeme s místními zdroji, zajímáme se o kvalitu a původ potravin a tlačíme na stálé dodavatele. Máme zájem o dodávání místních farmářských výrobků či českých potravin. Jsme rádi za každé nové tipy a zdroje. Kdy jindy si dítě může osvojit návyky zdravého a kulturního stravování, než právě v předškolním věku," uvedla k projektu ředitelka Waldorfské mateřské školy Turnov Hana Lamačová.

Aktuálně program Skutečně zdravá škola plní 339 mateřských, základních a středních škol s 56 281 dětmi, žáky a studenty. Jen 33 mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT