Z Brazílie do Jizerských hor. Koupí kávy pomůžete ochraně přírody

05.03.2023 10:30:29 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Z Brazílie do Jizerských hor. Koupí kávy pomůžete ochraně přírody

Jak podpořit ochranu Jizerských hor? Stačí si koupit kávu. Ve spolupráci Libereckého kraje, pražírny Nordbeans, Jizersko-ještědského horského spolku a Jizerské magistrály se zrodila speciální káva, z jejíhož prodeje putuje část výtěžku právě na ochranu tohoto pohoří.

Cena čtvrtkilového balíčku činí 240 korun. Z této ceny míří čtyřicet korun ve prospěch Jizerek - ať už na úpravu rašelinišť, značení rezervací nebo kosení biologicky cenných luk. V kávě, která pochází z Brazílie, se snoubí čokoládové a oříškové chutě s jemnými tóny peckového ovoce.

Poprvé mohli zájemci kávu zakoupit v únoru během lyžařského závodu ČEZ Jizerská 50, lze ji pořídit též v libereckých podnicích DOK a Sweet City a některých regionálních informačních centrech.

„Destinační společnosti v Libereckém kraji využívají různé místní výrobky pro prezentaci. Spojení kávy a pomoci Jizerským horám je výborný nápad. Věřím, že na takovou nabídku lidé uslyší," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

„Mám obrovskou radost, že se nám společně podařilo vytvořit produkt, jehož koupí každý přispěje na ochranu přírody. Káva Jizerky je něco víc, než jen dárek z Jizerských hor. Jako turistický region chceme návštěvníkům a turistům ukázat všechny krásy tohoto pohoří, ale velice nám záleží také na ochraně těchto přírodních krás. Káva představuje spojení příjemného a užitečného," dodala Denisa Merenusová, ředitelka Turistického regionu Jizerské hory - Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
02.12.: Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT