Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD

21.02.2024 09:17:03 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD

Sezonní turistická doprava je na vzestupu. Zejména období, kdy žáci jezdí na školní výlety, si vyžaduje posílení některých linek. Liberecký kraj se proto domluvil s dopravcem České dráhy, které od 13. května do 27. června letošního roku posílí svými vlaky frekventovanou trasu z Liberce do Českého ráje. Ten je právě jednou z nejnavštěvovanějších destinací.

„Tímto opatřením reagujeme na stále větší poptávku po kvalitním, pravidelném a frekventovaném vlakovém spojení mezi Libercem a Českým rájem. Veřejnou dopravu totiž využívají ve stále větší míře skupiny, a to zejména školy, při svých výletech," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy. „Zvyklostí však u škol pochopitelně bývá vyrazit za turistikou krátce po osmé hodině, kdy začíná vyučování. Vlaky však doposud vyjížděly z Liberce prakticky současně a pravidelné celoroční soupravy z Liberce směrem na Turnov jsou v některých dnech velice přeplněny. Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s naším koordinátorem veřejné dopravy, společností KORID LK, využít vozidla Českých drah z frýdlantského provozního souboru, která v tento čas právě dokončují posílení tamní ranní špičky."

S dopravcem České dráhy proto kraj sjednal zavedení posilového páru vlaků na trase Liberec - Turnov - Rovensko pod Troskami. Ranní odjezdy z Liberce směr Turnov tím budou doplněny na přibližně patnáctiminutový interval. Každé ze tří bezprostředně následných vozidel bude mít jiné cíle. Pár nových spěšných vlaků nabídne přímé spojení z Liberce i do hruboskalského skalního města a k hradu Trosky. V tomto směru aktuálně musí cestující v Turnově přestoupit.

„Doposud jsme v úseku mezi Libercem a Turnovem neměli uzavřený žádný smluvní vztah. Výkony z Turnova do Rovenska pod Troskami objednává Královéhradecký kraj, jehož smlouva bohužel neumožňuje rozšíření výkonů o další vozidla a tratě. S Českými drahami podepíšeme smlouvu na jeden rok přímým zadáním, což nám zákon umožňuje, jelikož se jedná o podlimitní rozsah výkonů," dodal Sviták.

Obsahem smlouvy bude prozatím zajištění dopravy v termínu od 13. května do 27. června letošního roku. „Poté provoz vyhodnotíme a rozhodneme se, zdali budeme pokračovat i v dalších letech," uzavřel statutární náměstek Jan Sviták.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT