Z trenérské lavičky SK Semily odchází Miroslav Procházka a Jan Brett

26.06.2016 22:26:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Z trenérské lavičky SK Semily odchází Miroslav Procházka a Jan Brett

V SK Semily došlo ještě před posledními zápasy divize C k organizačním změnám. Z funkce trenérů odstoupila dvojice Miroslav Procházka a Jan Brett, která v klubu působila spolu neuvěřitelných téměř deset let, dále bude vidět už jen v rolích funkcionářů. Bylo také oznámeno jméno nového trenéra, kterým se stal bývalý hráč klubu a nedávný trenér Železného Brodu David Grebeníček.

Nové složení vedení SK Semily:
Předseda klubu a sekretář: Jan Brett
Sportovní manažer: Miroslav Procházka
Šéftrenér mládeže: Leoš Veg
Další členové předsednictva: David Grebeníček, Vladimír Mařan, Jiří Hradecký, Miroslav Hejduk, Bohumil Dohnal.

David Grebeníček bude na semilské lavičce působit s asistenty Petrem Javůrkem a Leošem Vegem, vedoucího družstva bude dělat Lubor Šulava.

Na fotografii zleva Leoš Veg, Jan Brett, nový trenér David Grebeníček, Miroslav Procházka a Petr Javůrek. Foto: Petr Ježek

Po desetiletém působení v klubu odpověděli na několik otázek Miroslav Procházka (MP) a Jan Brett (JB):

Který byl vůbec váš první společný zápas v klubu SK Semily?

Odpovídá MP: Bylo to 14. 4. 2007 utkání v Desné, které skončilo 0:0 a pro mě to bylo seznámení s kádrem a zjištění v jakém stavu jsou hráči.

V jakém stavu jste v té době přebírali klub? Co se podařilo zlepšit a co ne?

Odpovídá JB: Klub jsme přebírali na takové ustrnulé vlně. Mirka jsem znal, a když jsem ho tehdy s bývalým předsedou klubu Pavlem Pražákem lanařili na trenérský post, věděl jsem, že nebudeme hrát jen přebor a budeme se snažit okysličit mužstvo a pokusíme se poprat o postup. Určitě se zlepšila morálka a trénovanost. Ono před 10 lety byla trošku jiná doba a docházka byla docela solidní.

Jak velkou komplikací byla změna financování spolků ze strany města Semily a jednostranné ukončení smlouvy o pronájmu stadionu?

JB: Z mého pohledu to není nic drastického, protože město, které vám dá grant, ze kterého uhradíte veškeré energie, a přidáte ze svého 10 procent, pokryje to, co potřebujete k činnosti. Pouze nám je líto hlavní hrací plochy, které se zdaleka nedostává toho, co by měla alespoň jednou za dva roky dostat, tj. hloubková vertikulace, pískování a přesetí. Na tyto práce prostě není a dotaci dostanete pouze v případě, že budete mít uzavřený dlouhodobý pronájem, bohužel...

Za deset let jste třikrát postoupili do divize, ale nepodařilo se ji nikdy udržet, co bylo příčinou?

MP: Dostat kvalitní hráče do Semil byl značný problém. Ať už z finančních důvodů nebo ohledně cestování - Jablonec, Liberec. Proto jsme museli vzít hráče s nižší kvalitou a doplnit kádr o místní hráče. Všichni víme, jak to chodí, když přijde cizí hráč na půlroční hostování. Vztah ke klubu žádný, ale finanční požadavky na úrovni 3. ligy. Chtěl jsem vždy místní hráče, ale jejich kvalita nedosahovala na vyšší soutěž. Proto zde byli hráči cizí a dopadlo to, jak jsem již zmiňoval.

JB: Každý trenér jde za nějakým cílem, proto tu práci děláte a ono třikrát postoupit, neznamená, že je to ostuda, když znovu spadnete. Až mi kdokoliv z kolegů trenérů předvede, že byl v této soutěži během 10 let třikrát nahoře, tak smeknu, protože za ním pojedu a budu chtít také vědět příčiny, proč se neudržel.

Jaké byste vybral nejlepší zápasy Semil za vašeho působení?

MP: V divizi jich moc nebylo, v krajském přeboru jich naopak bylo dost, ale konkrétně nevím. Všechny vyhrané zápasy potěšily.

Kteří hráči měli největší přínos pro mužstvo za vašeho působení?

MP: Prošlo mi rukama za tu dobu asi 90 hráčů, a proto vyberu dvě sestavy. A: Koudelka - Bína - Novotný - Nesvadba - Kočí - Brett - Peškar - Brož - Havlín - Ježek - Papoušek. B: Macháček - D. Hurt - Feri - Hrmo - Krystan - Janata - Vlach - Rumler - V. Hurt - Havel - Buček.

Co bylo za 10 let největším zklamáním?

MP: Samozřejmě sestupy z divize a tím pádem nesplnění požadavku generálního sponzora RTW Trans Michala Kupky, bez kterého by fotbal na této úrovni v Semilech neexistoval. V tom jsem mu velkým dlužníkem a doufám, že mu to jednou alespoň částečně vrátím.

Teď trochu k letošní sezoně. Při startu jste avizoval, že je kádr možná vůbec nejlepší za 10 let, ale nakonec bylo o sestupu rozhodnuto v podstatě už po podzimu, co tedy nevyšlo?

MP: Ano, avizoval jsem, že máme letos nejkvalitnější kádr a proto jsem byl přesvědčen o udržení soutěže. Hlavní důvod bylo utkání v Litoli (tři vyloučení) a sestava začala rotovat, hráči nehráli na svých postech, byl úzký kádr, a i já jsem udělal nějaké věci špatně, které bych nyní vyhodnotil jinak.

Jaké zápasy v poslední sezoně naopak vyšly týmu dobře?

MP: Po podzimu bylo jasné, že i v případě záchrany se zde divize hrát nebude z důvodu odchodu již zmiňovaného generálního sponzora a tudíž jsme soutěž dohrávali s místními dorostenci, kteří na tuto soutěž výkonnostně nestačí. Na druhou stranu je to pro ně velká zkušenost do krajského přeboru a měli by se v něm ukázat.

V jakém stavu tedy klub po 10 letech odevzdáváte novým trenérům?

JB: Žádný klub nikdo nikomu nic neodevzdává, nýbrž mužstvo dospělých, ve kterém hrají z 90 procent místní kluci. Myslím si, že po fyzické stránce jsou na tom dobře, hlavně jsou mladí a mají i chuť trénovat. Ze svého pohledu jsem byl mile překvapen, proto jim všem, včetně nových trenérů přeji jen to dobré.

Jak daleko je stavba nových kabin, co bude ještě třeba udělat?

JB: Víte, kabiny, to je kapitola sama o sobě. Pořád se něco řešilo, malovalo, jednalo, někdo projekt zaplatil a pak ho uložil. Nevím, jestli se od letošního ledna pohnuly ledy, ale myslím, že ne. Semilské kabiny je taková achillova pata. Z hygienického hlediska je to... Přijíždějící sportovci si zde asi připadají jak v muzeu. tady se zastavil čas. každý z nás by si určitě přál nové zázemí,  ale nic není zadarmo.

Už jsou známy některé změny v mužstvu kromě trenérů?

MP: Doplnění a změny v kádru jsou v plné kompetenci nových trenérů. Já budu působit na postu sportovního manažera a trenéři budou mít podzimní sezonu na zabudování místních hráčů stabilizaci a herní projev tak, aby to bylo ke spokojenosti nás i fanoušků. Poté si sedneme a vyhodnotíme podzimní sezonu. Trenéři mají volné ruce, nebudou pod tlakem a sami si určí jaké bude jejich další působení v klubu. Jasně jsme si řekli pravidla: Hrát s vlastními odchovanci stabilizovat se v krajském přeboru a posouvat ročníky z mládeže do dospělého fotbalu. U mládeže nejde o výsledky, ale o posun do vyšší kategorie a samozřejmě nebudeme bránit hráčům v odchodu do vyšších soutěží. Podle těchto kritérií budu vybírat trenéry a moji prioritou bude vytvořit pro mládež nadstandardní podmínky k jejich rozvoji. Máme velké štěstí, že v klubu je šéftrenér mládeže Leoš Veg, který moji filosofii naprosto chápe a plně ji podporuje. Závěrem chci popřát jak v klubu, tak sponzorům a fanouškům příjemnou dovolenou s přáním brzkého setkání na fotbalových trávnících.

Druhé Sedmihorky spokojené, Košťálov naopak krajský přebor opouští

Jabloneček končí v divizi a zatím se neví, jakou soutěž bude hrát

Josef Petřík hodnotí pátou příčku fotbalistů FK Turnov v divizi pozitivně

Jak je to s fotbalovými postupy a sestupy?

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 14. jarního kola

Všechny podzimní zápasy SK Semily:

FOTO: S divizí se semilští fotbalisté rozloučili výhrou nad Jaroměří

Semilští fotbalisté v předehrávce divize utržili debakl ve Dvoře Králové

Semiláci vstřelili doma gól, ale na Admiru to bylo málo

FOTO: Krutá porážka Semil s Letohradem

Dva góly nestačily Semilským na body v Kutné Hoře

Jediná branka Bodláka rozhodla o porážce Semil v Suchdole

V okresním divizním derby v Semilech jasně lepší Turnov

Semiláci v Novém Boru vedli, ale nakonec domácí získali výhru

FOTO: Trutnov v Semilech výrazně lepší i díky hattricku Matějky

Gólman Koudelka vyčaroval v Jablonečku pro Semily nečekaný bod

Semily dohrávaly ve Vysokém Mýtě. V sobotu mají volno, Litol odstoupil 

Druhé Živanice udělily mladé sestavě Semil šestigólovou lekci

Bojovní Semiláci málem urvali bod proti hradecké Olympii

Divizní mužstva vstupují do jarní části - souhrn změn a příprav

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT