Za F. L. Riegrem do Prahy aneb Po Riegrových pražských stopách

26.05.2018 14:21:05 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Za F. L. Riegrem do Prahy aneb Po Riegrových pražských stopách

Poslední květnový den, čtvrtek 31. května, zvolilo město Semily k návštěvě pražských míst spojených s Františkem Ladislavem Riegrem. Symbolicky tak započnou oslavy dvoustého výročí narození tohoto slavného semilského rodáka.

Dopoledne bude hlavním bodem programu návštěva barokního MacNevenova paláce v Palackého ulici, ve kterém strávil Rieger většinu života. Zde si prohlédneme stálou expozici o Riegrovi a jeho tchánu Františku Palackém.

Odpolední čas bude patřit návštěvě Vyšehradského hřbitova s uctěním Riegrovy památky. Následovat bude prohlídka interiéru Slavína, který byl na Vyšehradském hřbitově vybudován na konci 19. století a kde jsou uloženy hroby 51 nejvýznamnějších básníků a spisovatelů, herců, architektů, malířů, sochařů, operních pěvců a dalších vynikajících osobností. Zbývající čas bude věnován procházce po vyšehradských hradbách s výhledem na město a možností výkladu o viděných památkách. Průvodcem po celou dobu zájezdu bude PhDr. Tomáš Chvátal PhD.

„Na úvod našeho pražského putování podnikneme také krátkou procházku po méně známých místech spjatých s Riegrem. Zastavíme se například u Klementina, v němž Rieger studoval, či u pomníku Josefa Jungmanna, jeho pražského učitele," uvedl Tomáš Chvátal.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT