Za kulturou v kraji levněji. Systém eLpass nabízí zvýhodněné vstupné

10.04.2024 07:06:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Za kulturou v kraji levněji. Systém eLpass nabízí zvýhodněné vstupné

Zvýhodněné vstupné do všech kulturních příspěvkových organizací v regionu nabízí projekt eLpass. Spolu s Libereckým krajem do projektu společné vstupenky zapojily kromě ZOO Liberec také Botanická zahrada Liberec, Muzeum Českého ráje v Turnově, Oblastní galerie Liberec, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Severočeské muzeum v Liberci.

Zájemci o vstupenku mají na výběr ze dvou základních variant: eLpass GRANDE a Elpass MINI. eLpass GRANDE zahrnuje vstup do všech zmíněných příspěvkových organizací, a to za 380 korun. Nákupem této vstupenky tak návštěvníci ušetří 355 korun. Zlevněný eLpass GRANDE je za cenu 280 korun a zakoupit si jej mohou děti od tří do patnácti let let, studenti s platným průkazem, senioři a držitelé průkazu ZTP. Sleva u této vstupenky činí 195 korun. eLpass MINI je kombinací vstupenky do liberecké zoo a botanické zahrady. Cena pro dospělého návštěvníka činí 250 korun, zlevněná 150 korun.

„Od společné vstupenky si slibujeme zvýšení povědomí a návštěvnosti o našich organizací," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Jsme rádi, že dojde k posílení jejich spolupráce, vzájemné informovanosti a propagaci. Všechny instituce mají pro návštěvníky připravenou širokou paletu služeb, zajímavé výstavy nebo doprovodné programy. Se vstupenkou eLpass návštěvníci navíc i výrazně ušetří a zavítají tak třeba i do objektů, které třeba prozatím unikaly jejich pozornosti. Určitě se vyplatí sledovat i webové stránky, kde prezentují své programy."

Koupit eLpass si mohou zájemci přes webové stránky https://elpass.cz/, kde po zaplacení obdrží QR kód, jímž se prokáží u pokladen. Platnost vstupenky je od doby nákupu 6 měsíců a opravňuje vždy k jednorázovému vstupu do dané instituce.

Společnou online vstupenku lze využít v těchto institucích:

1) Zoo Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Její začátky sahají až k roku 1904. Na prohlídkové trase, která měří přibližně 2 kilometry, lze pozorovat více než 170 druhů zvířat.

2) Botanická zahrada Liberec má nejpestřejší sbírky exotických rostlin. Doménami zahrady jsou sbírky orchidejí, kapradin, broméliovitých a masožravých rostlin.

3) Muzeum Českého ráje v Turnově. Představuje pestré drahé kameny, ale servíruje i zábavu a akce. Muzeum nabízí bohaté sbírky z archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění či horolezectví.

4) Oblastní galerie Liberec je pátou největší galerií v Česku. Pyšní se unikátní sbírkou evropského umění s více než 21 tisíci uměleckých děl a sídlí v budově bývalých městských lázní.

5) Severočeské muzeum v Liberci, založené v roce 1873 jako první uměleckoprůmyslové muzeum v českých zemích, dnes zahrnuje kromě bohaté knihovny tři sbírková oddělení - přírodovědecké, historické a uměleckohistorické.

6) Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě sídlí v bývalém augustiniánském klášteře. Areál nabízí přírodní a historické expozice, knihařskou dílnu, kovářskou expozici, interiér chalupy Vladimíra Menšíka a výstavu o těžbě uranu na Českolipsku.

Více tipů na výlety se nalézá na webu www.liberecky-kraj.cz nebo na sociálních sítích REGION LIBEREC.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě

Od pondělí 22. července se znovu otevřela ulice Luční v Jablonci nad Nisou. Ta byla neprůjezdná od začátku letošního dubna, kdy město začalo rekonstruovat most. Oproti předpokládanému termínu se podařilo nový most dokončit o více jak týden dříve. Stavba vyšla městský rozpočet na 3,2 milionu Kč bez DPH. Více podrobností na Našem Jablonecku

Turnovské prameny prošly rozbory a jsou oba pitné

Poslední laboratorní rozbory vody z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody byly provedeny dne 10. července 2024. Výsledky rozboru obou pramenů vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V lomnickém klubu zazpívá Honza Křížek
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 26. až 28. července
Valdštejn se ponoří o víkendu do středověku
Den Geoparku UNESCO Český ráj bude v Kempu Sedmihorky
Motoseriál EDDA Cup zavítá po roce znovu na Cimbál

Nejčtenější články

25.07.: Po nehodě dvou aut u Jilemnice jsou tři zranění
25.07.: Motoseriál EDDA Cup zavítá po roce znovu na Cimbál
24.07.: Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT