Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily

24.09.2022 22:20:20 | Autor: Martina Frýdová, preventistka KŘP Libereckého kraje | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Pojizeří

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily

Ve středu 21. září v Kulturním centru Střelnice v Turnově proběhlo slavnostní shromáždění u příležitosti Dne české státnosti, při kterém bylo za velmi dobré pracovní výsledky oceněno celkem 19 příslušníků Policie České republiky Územního odboru Semily. Slavnostního shromáždění se zúčastnil ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Ing. Ondřej Musil, ředitel Územního odboru Semily plk. Mgr. Petr Šikola, LL.M., MBA, starosta města Turnov Ing. Tomáš Hocke a další významní hosté.

Na úvod pan ředitel Územního odboru Semily plk. Mgr. Petr Šikola, LL.M., MBA poděkoval všem přítomným, že si našli ve svém nabitém programu čas a přišli vyjádřit policistům Územního odboru Semily poděkování a solidaritu za jejich obětavou práci. Pan ředitel ve svém projevu zmínil nové trendy v trestné činnosti, se kterou se Policie v současné době potýká a zhodnotil personální situaci na Územním odboru Semily. Na závěr svého projevu pan ředitel vyjádřil úctu a obdiv všem policistům, kteří nepřestávají ve svém úsilí s bojem proti zločinu.

Ocenění okresních policistů v Kulturním centru Střelnice v Turnově<br />Autor: Archiv Policie ČR Po úvodním slovu ředitel Krajského ředitelství Libereckého kraje spolu s ředitelem Územního odboru Semily ocenili za dlouholetou službu u Policie ČR dva policisty, kteří již ukončili služební poměr a jednoho policistu, který slouží u Policie ČR úctyhodných 37 let.

Následně starostky a starostové měst Turnov, Semily, Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Rokytnice nad Jizerou a Harrachov při této příležitosti ocenili nejlepší policisty působící na jejich území. Vyjádřili tak policistům poděkování za odvedenou práci, která významnou měrou přispívá k bezpečnosti v teritoriu jejich měst.

Poté slavnostní ceremoniál zpestřilo vystoupení nadaných žáků ZUŠ Turnov spolu se svým učitelem panem Richterem.

Před předáváním ocenění udělených policejním prezidentem promluvil ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Ing. Ondřej Musil. Ředitel ve svém projevu poděkoval policistům za jejich práci, především v době pandemie COVID19 a za zvládání současné velmi silné migrační vlny. Dále vyjádřil své poděkování starostům za ocenění policistů působících v teritoriu jejich města. Na závěr pan ředitel poblahopřál všem oceněným.

Vyvrcholením slavnostního shromáždění bylo předávání ocenění udělených policejním prezidentem. Nejprve za dlouhodobé velmi dobré pracovní výsledky a prosazování dobrého jména Policie ČR převzala Plaketu policejního prezidenta ČR občanská zaměstnankyně Obvodního oddělení Turnov.

Ocenění okresních policistů v Kulturním centru Střelnice v Turnově<br />Autor: Archiv Policie ČR Poté byli dva policisté oceněni služební medailí Za věrnost III. stupně, která je udělována za dosahování velmi dobrých služebních výsledků a déle jak 10 let trvání služebního poměru.

Služební medaili Za věrnost II. stupně, za dosahování velmi dobrých služebních výsledků a déle jak 20 let trvání služebního poměru, převzal jeden policista.

Následně byli dva policisté oceněni, za dlouhodobé a iniciativní dosahování velmi dobrých služebních výsledků a za trvalý přínos k budování a prosazování dobrého jména Policie ČR, Čestnou medailí Policie ČR.

Na závěr jeden policista převzal služební medaili Za zásluhy o bezpečnost, kterou policejní prezident uděluje za dlouhodobé a příkladné úsilí, iniciativu a svědomitý přístup při plnění služebních povinností.

Před zazněním státní hymny a ukončením slavnostního shromáždění pan ředitel Územního odboru Semily poblahopřál všem oceněným, poděkoval všem přítomným hostům za účast na této akci a především poděkoval panu starostovi Ing. Tomáši Hockemu za umožnění konání slavnostního aktu v Turnově.

Poděkování v neposlední řadě patří i Střední škole Lomnice nad Popelkou, která pro všechny přítomné připravila velkolepé občerstvení.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT