Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob

13.06.2014 19:20:06 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob

Riegrova stezka ve středu 11. června patřila společnému výcviku Letecké záchranné služby Liberec a lezecké jednotky Hasičského záchranného sboru Semily.

Podél  Riegrovy stezky, zejména v okolí Böhmovy vyhlídky a dále kolem Krkavčí skály a via ferraty Vodní brána v tento den nacvičovali záchranáři transport zraněných osob a zároveň společně určovali kóty, které v budoucnu napomohou posádce záchranného vrtulníku v orientaci v uvedené oblasti.

„Impulsem pro tuto činnost byl rozbor případů z několika posledních let, při kterých záchranáři a hasiči společně zasahovali a měli problém místo události nalézt, případně se na místo dostat či pacienta bezpečně odtransportovat," sdělil vedoucí záchranář LZS Liberec Miloš Odstrčil.

Záchranáři vytipovali nejfrekventovanější a zároveň potencionálně nebezpečné části Riegrovy stezky a do těchto oblastí se s leteckými záchranáři ZZS LK, Horské služby a záchranáři HZS s pomocí vrtulníku vydali. „Provedli jsme opakované slaňování a následné transporty osob z via ferraty Vodní  brána, vyzkoušeli jsme slanění záchranářů do prostoru Böhmovy vyhlídky a následně transport ležícího pacienta v letecké záchranné síti. Těžším úkolem bylo slanění do obtížně dostupného terénu pod Krkavčí skálu a také do koryta řeky Jizery a transport osob z těchto míst," upřesnil Miloš Odstrčil. 

Cvičení záchranářů na Riegrově stezce<br />Autor: ZZS Libereckého kraje Výcvik záchranářů v údolí Jizery však byl pouze zlomkem opatření týkajících se záchranných prací. Další etapou je označení Riegrovy stezky.

„Do letních prázdnin bude Riegrova stezka označena takzvanými traumatologickými body - upevněny budou na již existujících cedulích Naučné stezky, jejichž síť se v rámci ČR postupně rozšiřuje," dodal Miloš Odstrčil.

Každý bod bude mít své originální číslo - označení a k tomuto číslu budou přiřazeny souřadnice. Pokud bude na Riegrově stezce nějaký zdravotní problém, požádá zdravotní operační středisko ZZS LK volajícího o upřesnění místa příhody, případně doporučí nalézt (požádat kolemjdoucího) nejbližší traumatologický bod a sdělit jeho číslo. Zdravotní operační středisko ZZS LK nebo dispečink HZS přiřadí bodu souřadnice a vyšle záchranáře či hasiče na konkrétní místo zásahu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilští hasiči zachraňovali chlapce, který spadl na Riegrově stezce
U Semil čeká na zdatné jedince via ferrata Vodní brána
Na Riegrově stezce spadla dívka ze srázu a utrpěla vážné poranění hlavy
Pod Krkavčí skálou bylo v pátek nalezeno tělo mrtvého muže

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT