Záchranáři pátrali v Krkonoších po ztracené seniorce
12.08.2019 20:06:38 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Krkonoše

Po nezvěstné seniorce z Trutnovska, která o víkendu odešla z domova a od té doby se neohlásila, pátrali v pondělí 12. srpna kromě dalších záchranářů i psovodi Horské služby Krkonoše. Ženu při pátrání zahlédla posádku vrtulníku a členové horské služby ji poté z těžce přístupného terénu transportovali do sanitky.
O součinnost s pátracími týmy Policie ČR a hasičů byli členové HS požádáni krátce před půl devátou ráno. „Podle našich informací devětasedmdesátiletou paní viděla sousedka naposledy v sobotu a příbuzní pak v neděli večer nahlásili zmizení. Podle předpokladu se mohla pohybovat v dost nepřístupném terénu. A právě na takové příležitosti naše psy cvičíme," uvedl k pátrání Pavel Smejkal, zasahující člen Horské služby Krkonoše.
Psovodům HS byl pro pečlivé pátrání přidělen v první fázi prostor o rozloze asi 150 hektarů. „Začali jsme systematicky prohledávat přidělený terén, ale zpočátku bez výsledku. V půl dvanácté jsme pak dostali zprávu z policejního vrtulníku, že posádka spatřila hledanou ženu nedaleko našeho prostoru. Ihned jsme se tedy na místo přesunuli, ženu našli, ošetřili a vzhledem k nepřístupnému terénu transportovali k sanitnímu vozu Rychlé zdravotnické pomoci," řekl Pavel Smejkal.
„Dnešní akce se zúčastnilo šest psovodů Horské služby. Policie ČR ví, že máme psy dobře cvičené a trénujeme je po celý průběh roku. Jsou specialisty na vyhledávání v lavinách a obecně ve sněhu, ale dobře si vedou i při hledání zbloudilých osob v horách mimo zimní sezonu," komentoval dnešní úspěšnou akci Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše. Dodal, že psovodi HS jsou tak dobře zapsáni, že jsou žádáni i pro pátrací akce mimo horské oblasti.
Související články
Horská služba zachraňovala zraněného turistu nad Obřím dolem
Pod vrcholem Sněžky pomocí defibrilátoru zachránili staršího muže
Horolezec spadl na Hnědých skalách, letěl pro něj vrtulník
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea
Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května
Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.
Nejnovější články
Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci
Nejčtenější články
15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
- Naše Jablonecko
- Nejčtenější články
- Charlieho fotostránky
- Florbal Turnov
- Radio Kulíšek
- Videokanál Naše Pojizeří
- Aktuální programy kin
- Fotbalové videosestřihy
- Nejzajímavější články v roce 2018
- Aktuální výstavy v Pojizeří
- Televize Krkonoše
Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.