Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

30.09.2022 10:42:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: KULTURA | Obce: Vysoké nad Jizerou

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Už 53. ročník Krakonošova divadelního podzimu začíná v pátek 30. září. Odborná porota pod vedením režiséra Jaroslava Kodeše bude posuzovat osm představení, z nichž může některé doporučit na Jiráskův Hronov 2023. Přehlídka venkovských divadelních souborů končí v sobotu 8. října tradičním bálem Sejkorák s vyhlášením výsledků.

Už v pátek 30. září zasedne v hledišti místního divadla Krakonoš odborná porota ve složení režisér Jaroslav Kodeš (předseda), dramaturgyně Petra Richter Kohutová, herec Petr Svoboda, režisér Petr Kracík a scénograf Petr Kolínský. Jako první se představí Ženský Amatérský Spolek Homole (ŽAS) z jižních Čech s inscenací Stanislavy Kočvarové Dokud se tančí. Jako host letos v neděli odpoledne vystoupí herečka a dabérka Martina Hudečková, v kostele sv. Kateřiny se pak v úterý 4. října představí SPS Janáček z Jablonce nad Nisou. A to nejsou jediní hosté mimo přehlídku. Novinkou tohoto ročníku bude Cena diváka. Hlasovat bude možné každý den hned po shlédnuté inscenaci ve foyeru divadla Krakonoš.

„Úspěšně jsme oslavili 50. ročník KDP v roce 2019, ten 51. ročník jsme pouze zahájili a pak jej přerušila pandemická opatření. S hrozbou covidu jsme pořádali loňský 52. ročník, kdy jsme u divadla zřídili také odběrové místo a nabízeli jsme ochranné roušky. Letos doufáme v hladký průběh přehlídky a těšíme se na soubory z celého Česka, aby předvedly to nejlepší, co se urodilo na divadelním poli," doufá ředitelka KDP Vysoké nad Jizerou Svatava Hejralová.

Kromě divadelních představení nabízí KDP Vysoké nad Jizerou také vzdělávací část. Zájemci se mohou hlásit do tří různých seminářů: Klub režisérů SČDO, který se schází každý den v místní sokolovně. Téma letošního ročníku je Dialog v čase a prostoru - prostor a čas v dialogu. Ještě večer po představení zasedá Seminář KDP. „Probírá se tam právě shlédnuté představení, postřehy, proč se to nebo ono povedlo či nepovedlo, jak fungovala scéna, hudba nebo světla," přibližuje pedel semináře Vladimíra Koďousková. A přehlídka nezapomíná ani na divadelní dorost, pro který pořádá KDP mladým.

Krakonošův divadelní podzim - národní přehlídka venkovských divadelních souborů se koná tradičně ve Vysokém nad Jizerou. Jejím vyhlašovatelem je Svaz českých divadelních ochotníků společně s městem Vysoké nad Jizerou, pořadatelem je Občanské sdružení Větrov společně s Divadelním spolkem Krakonoš Vysoké nad Jizerou. Záštitu nad přehlídkou převzali senátor Jaroslav Zeman a hejtman LK Martin Půta, KDP se koná za finanční podpory Ministerstva kultury, Libereckého kraje a města Vysoké nad Jizerou, hlavním partnerem Krakonošova divadelního podzimu je společnost EMBA Paseky nad Jizerou, která si letos připomíná kulatých 140 let od svého vzniku.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krakonošův divadelní podzim nabídne tradičně nabitý program
Krakonošův divadelní podzim nouzový stav nezastaví
Krakonošův divadelní podzim slaví. Letos mu je padesát
Nominaci ve Vysokém získal Český Děják od souboru Doveda Sloupnice
Hostem 49. Krakonošova Divadelního podzimu bude Stanislav Zindulka
Z vysocké přehlídky doporučuje porota jeden soubor do Hronova
Divadelníci z celé republiky přijedou opět do Vysokého nad Jizerou
Palmu vítězství si z Vysokého odvezlo Rádobydivadlo Klapý
Ve Vysokém nad Jizerou se hraje divadlo už více jak dvě stovky let
Ohlédnutí za přehlídkou Krakonošův divadelní podzim 2015

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT