Žádost o dotaci na stavbu nové turnovské knihovny je podána

04.08.2022 10:05:35 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Žádost o dotaci na stavbu nové turnovské knihovny je podána

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo očekávanou výzvu na podporu knihoven v Integrovaném regionálním operačním programu ve čtvrtek 28. července ve 14 hodin. Vzhledem k nízké alokaci bylo nutné žádost podat mezi prvními žadateli, aby měla šanci uspět. Městu Turnov se to podařilo jako první obci v republice.

Současná hlavní budova je dle knihovnických standardů nevyhovující pro fungování knihovny 21. století, jež by měla být komunitním centrem obce, a také sloužit celému regionu. Realizací projektu bude vystavěna nová budova knihovny splňující všechny standardy - umožní bezbariérový přístup, přinese komfortní zázemí návštěvníkům, zvýšení kvality technologického zázemí, rozšíří služby knihovny. Moderní stavba oživí architekturu v centru města.

Před započetím stavby bude provedena demolice stávajících objektů, demontáž konstrukce promítacího plátna a části pozemní stavby, kde je dnes umístěno pódium letního kina. Demolice je řešena jako samostatná dokumentace a aktivita není předmětem projektu. Nové promítací plátno se stane součástí nové stavby knihovny.

Do budoucna by se nová knihovna měla stát symbiózou tradičního amfiteátru letního kina, moderního prostoru pro čtenáře a komunitního dění v Turnově. Náhled studie můžete nalézt na samostatné stránce plánovaného projektu. Nová budova bude znamenat nejzásadnější rozvoj pro turnovskou knihovnu za posledních sto let.

Jedná se o první výzvu v programovém období 2021-2027 v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP). Způsobilé výdaje projektu činí 80 mil. Kč, což byl limit stanovený výzvou. Přepokládané celkové náklady na stavební část budovy byly rozpočtovány na 105 642 722,33 Kč. Finanční podpora by měla dostáhnout 85 % způsobilých výdajů, tedy 68 mil. Kč. Stavba zahrnuje nový objekt knihovny včetně připojení rozvodů elektro, vodovodu, kanalizace a telekomunikačního vedení.

Podání žádosti o dotaci registrované pod číslem CZ.06.04.04/00/22_001/0000001 je výsledkem práce celého týmu Ing. Evy Krskové s Ing. Zuzanou Kapalínovou, a především Mgr. Ondřejem Havlíčkem z Euroregionu Nisa - zpracovatelem studie proveditelnosti. Na přípravě žádosti se významně podílel ředitel Městské knihovny Antonína Marka Mgr. et Mgr. Jaroslav Kříž, Ph.D. Za zajištěním projektové dokumentace stojí Ing. arch. Zdeněk Bičík.

Nyní bude probíhat kontrola a doplnění žádosti. Uvidí se, zda se podaří zdárně projít všemi fázemi kontroly a dojde k přidělení finanční částky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekty turnovské knihovny vedou děti ke čtenářství
Jako dárek k 200. výročí turnovské knihovně zapůjčili elektromobil
Městská knihovna Antonína Marka Turnov oslaví 200. výročí založení
Turnov je opět o krok blíže nové budově knihovny
Představili tři studie na novou budovu turnovské knihovny
Turnovská knihovna nominována za otevření pobočky na nádraží
Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zapomenuté malíře Semilska připomene nová výstava
Dubnová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ

Nejčtenější články

31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT