Žádost o dotaci na stavbu nové turnovské knihovny je podána

04.08.2022 10:05:35 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Žádost o dotaci na stavbu nové turnovské knihovny je podána

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo očekávanou výzvu na podporu knihoven v Integrovaném regionálním operačním programu ve čtvrtek 28. července ve 14 hodin. Vzhledem k nízké alokaci bylo nutné žádost podat mezi prvními žadateli, aby měla šanci uspět. Městu Turnov se to podařilo jako první obci v republice.

Současná hlavní budova je dle knihovnických standardů nevyhovující pro fungování knihovny 21. století, jež by měla být komunitním centrem obce, a také sloužit celému regionu. Realizací projektu bude vystavěna nová budova knihovny splňující všechny standardy - umožní bezbariérový přístup, přinese komfortní zázemí návštěvníkům, zvýšení kvality technologického zázemí, rozšíří služby knihovny. Moderní stavba oživí architekturu v centru města.

Před započetím stavby bude provedena demolice stávajících objektů, demontáž konstrukce promítacího plátna a části pozemní stavby, kde je dnes umístěno pódium letního kina. Demolice je řešena jako samostatná dokumentace a aktivita není předmětem projektu. Nové promítací plátno se stane součástí nové stavby knihovny.

Do budoucna by se nová knihovna měla stát symbiózou tradičního amfiteátru letního kina, moderního prostoru pro čtenáře a komunitního dění v Turnově. Náhled studie můžete nalézt na samostatné stránce plánovaného projektu. Nová budova bude znamenat nejzásadnější rozvoj pro turnovskou knihovnu za posledních sto let.

Jedná se o první výzvu v programovém období 2021-2027 v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP). Způsobilé výdaje projektu činí 80 mil. Kč, což byl limit stanovený výzvou. Přepokládané celkové náklady na stavební část budovy byly rozpočtovány na 105 642 722,33 Kč. Finanční podpora by měla dostáhnout 85 % způsobilých výdajů, tedy 68 mil. Kč. Stavba zahrnuje nový objekt knihovny včetně připojení rozvodů elektro, vodovodu, kanalizace a telekomunikačního vedení.

Podání žádosti o dotaci registrované pod číslem CZ.06.04.04/00/22_001/0000001 je výsledkem práce celého týmu Ing. Evy Krskové s Ing. Zuzanou Kapalínovou, a především Mgr. Ondřejem Havlíčkem z Euroregionu Nisa - zpracovatelem studie proveditelnosti. Na přípravě žádosti se významně podílel ředitel Městské knihovny Antonína Marka Mgr. et Mgr. Jaroslav Kříž, Ph.D. Za zajištěním projektové dokumentace stojí Ing. arch. Zdeněk Bičík.

Nyní bude probíhat kontrola a doplnění žádosti. Uvidí se, zda se podaří zdárně projít všemi fázemi kontroly a dojde k přidělení finanční částky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekty turnovské knihovny vedou děti ke čtenářství
Jako dárek k 200. výročí turnovské knihovně zapůjčili elektromobil
Městská knihovna Antonína Marka Turnov oslaví 200. výročí založení
Turnov je opět o krok blíže nové budově knihovny
Představili tři studie na novou budovu turnovské knihovny
Turnovská knihovna nominována za otevření pobočky na nádraží
Turnovskou knihovnu navštěvuje v současnosti 2210 čtenářů
FOTO: V Turnově otevřeli knihovnu na nádraží. Jde o republikovou raritu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT