Zahradní slavnost otevřela nové školní hřiště v ZŠ Turnov - Mašov

07.09.2023 18:43:37 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Zahradní slavnost otevřela nové školní hřiště v ZŠ Turnov - Mašov

Dětský smích, povyk a radost, tak vypadala atmosféra na zahradě mašovské školy během prvního školního odpoledne. V prostorách školní zahrady totiž přes prázdniny vyrostlo nové sportovní hřiště, které bylo hned první školní den slavnostně otevřeno.

Zahradní slavnost se v ZŠ Turnov-Mašov odehrála v pondělí 4. září odpoledne. Byla malou oslavou nové podoby zahrady, která skvěle doplnila kompletně rekonstruovanou budovu školy. Za obnovou školy se můžete ohlédnout zde.

Ve školní zahradě se již na jaře letošního roku objevily nové herní prvky, a to díky iniciativě místních v participativním rozpočtu Tvoříme Turnov 2022. Sestava herních prvků si vyžádala investici ve výši více než 220 tis. Kč, realizovala ji firma Hřiště hrou, s. r. o. (Již při otevření zrekonstruované budovy firma Skákejte CZ, s. r. o., škole darovala vzduchovou trampolínu.) Během letních prázdnin bylo vybudováno nové sportovní hřiště s odpruženým povrchem a bezpečnostním oplocením, investice z rozpočtu města dosáhla k 1 mil. Kč. Dodavatelem stavby byla firma Linhart, spol. s r. o.

Otevření nového školního hřiště v ZŠ Turnov - Mašov<br />Autor: Marcela Jandová O tom, že novinky ve školní zahradě se setkají s pozitivní odezvou, se dalo přesvědčit už v první školní den. Na zahradní slavnosti se herní prvky brzy zaplnily spoustou dětí školního i předškolního věku, které řádně otestovaly, jak se jim v zahradě bude líbit.

Na slavnosti všechny přivítala Eva Kordová, která hned v úvodu poděkovala emeritní ředitelce školy paní Renátě Šulcové, a zároveň představila novou paní ředitelku Denisu Štelzigovou. Poděkování směřovala také k paní Lucii Kratochvílové, která byla hlavní duší místní iniciativy v participativním rozpočtu. Po představení projektů realizovaných v zahradě promluvil starosta města Tomáš Hocke, který zahradě popřál nabitý a nejen sportovní program. Jak řekl: „Nejsmutnější pohled je na prázdné, zavřené hřiště, ale pevně věřím, že se to zde nestane. Kromě sportování může hřiště sloužit i ke společnému setkávání místních. Potkávání se po sociálních sítích je dobré, ale potkat se z očí do očí je mnohem zásadnější."

Pak už přišlo na řadu slavnostní přestřižení pásky, kterého se kromě vedení města i zástupců odboru správy majetku, chopily samotné děti. Každý si tak mohl odnést malý kousek slavnostní pásky na památku. Navíc si děti mohly vytvořit malou pozornost v dílnách, které připravily paní učitelky či vyzkoušet sportovní dovednosti na hřišti, kde se jim celé odpoledne věnovaly paní vychovatelky. Tímto děkujeme za milou atmosféru, kterou ještě letnímu odpoledni na „své" daly. Přejeme, ať jim ve škole vydrží po celý rok!

Letošní ročník participativního rozpočtu Tvoříme Turnov 2023 je otevřen. Návrhy přijímáme až do 30. září 2023, v kategorii pro veřejnost je k dispozici celkem 500 tisíc Kč na vaše projekty, v kategorii určené školním a městskému parlamentu mládeže je 200 tisíc Kč! Zahradní slavnost v ZŠ Turnov-Mašov podpořila Obecně prospěšná společnost pro Český ráj v rámci projektu OPS - OPZ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O prázdninách panoval stavební ruch na turnovských školách
Turnov a škola v Mašově mají srdce na dlani
Mašovská škola se ukázala v novém kabátě
Slavnostní otevření Základní školy Mašov se blíží
Základní škola v Mašově je před dokončením
Stavební práce na škole v Mašově míří do finále
Rekonstrukce základní školy v Mašově viditelně pokročila
Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
U školy v Mašově začal vyrůstat nový pavilon
V Mašově připravují základy pro nový pavilon školy
Mašovská škola v květnu neotevře, rekonstrukce je v plném proudu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: V kraji mají nejméně odpadu znovu Dalešice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT