Zahradní slavnost otevřela nové školní hřiště v ZŠ Turnov - Mašov

07.09.2023 18:43:37 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Zahradní slavnost otevřela nové školní hřiště v ZŠ Turnov - Mašov

Dětský smích, povyk a radost, tak vypadala atmosféra na zahradě mašovské školy během prvního školního odpoledne. V prostorách školní zahrady totiž přes prázdniny vyrostlo nové sportovní hřiště, které bylo hned první školní den slavnostně otevřeno.

Zahradní slavnost se v ZŠ Turnov-Mašov odehrála v pondělí 4. září odpoledne. Byla malou oslavou nové podoby zahrady, která skvěle doplnila kompletně rekonstruovanou budovu školy. Za obnovou školy se můžete ohlédnout zde.

Ve školní zahradě se již na jaře letošního roku objevily nové herní prvky, a to díky iniciativě místních v participativním rozpočtu Tvoříme Turnov 2022. Sestava herních prvků si vyžádala investici ve výši více než 220 tis. Kč, realizovala ji firma Hřiště hrou, s. r. o. (Již při otevření zrekonstruované budovy firma Skákejte CZ, s. r. o., škole darovala vzduchovou trampolínu.) Během letních prázdnin bylo vybudováno nové sportovní hřiště s odpruženým povrchem a bezpečnostním oplocením, investice z rozpočtu města dosáhla k 1 mil. Kč. Dodavatelem stavby byla firma Linhart, spol. s r. o.

Otevření nového školního hřiště v ZŠ Turnov - Mašov<br />Autor: Marcela Jandová O tom, že novinky ve školní zahradě se setkají s pozitivní odezvou, se dalo přesvědčit už v první školní den. Na zahradní slavnosti se herní prvky brzy zaplnily spoustou dětí školního i předškolního věku, které řádně otestovaly, jak se jim v zahradě bude líbit.

Na slavnosti všechny přivítala Eva Kordová, která hned v úvodu poděkovala emeritní ředitelce školy paní Renátě Šulcové, a zároveň představila novou paní ředitelku Denisu Štelzigovou. Poděkování směřovala také k paní Lucii Kratochvílové, která byla hlavní duší místní iniciativy v participativním rozpočtu. Po představení projektů realizovaných v zahradě promluvil starosta města Tomáš Hocke, který zahradě popřál nabitý a nejen sportovní program. Jak řekl: „Nejsmutnější pohled je na prázdné, zavřené hřiště, ale pevně věřím, že se to zde nestane. Kromě sportování může hřiště sloužit i ke společnému setkávání místních. Potkávání se po sociálních sítích je dobré, ale potkat se z očí do očí je mnohem zásadnější."

Pak už přišlo na řadu slavnostní přestřižení pásky, kterého se kromě vedení města i zástupců odboru správy majetku, chopily samotné děti. Každý si tak mohl odnést malý kousek slavnostní pásky na památku. Navíc si děti mohly vytvořit malou pozornost v dílnách, které připravily paní učitelky či vyzkoušet sportovní dovednosti na hřišti, kde se jim celé odpoledne věnovaly paní vychovatelky. Tímto děkujeme za milou atmosféru, kterou ještě letnímu odpoledni na „své" daly. Přejeme, ať jim ve škole vydrží po celý rok!

Letošní ročník participativního rozpočtu Tvoříme Turnov 2023 je otevřen. Návrhy přijímáme až do 30. září 2023, v kategorii pro veřejnost je k dispozici celkem 500 tisíc Kč na vaše projekty, v kategorii určené školním a městskému parlamentu mládeže je 200 tisíc Kč! Zahradní slavnost v ZŠ Turnov-Mašov podpořila Obecně prospěšná společnost pro Český ráj v rámci projektu OPS - OPZ.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O prázdninách panoval stavební ruch na turnovských školách
Turnov a škola v Mašově mají srdce na dlani
Mašovská škola se ukázala v novém kabátě
Slavnostní otevření Základní školy Mašov se blíží
Základní škola v Mašově je před dokončením
Stavební práce na škole v Mašově míří do finále
Rekonstrukce základní školy v Mašově viditelně pokročila
Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
U školy v Mašově začal vyrůstat nový pavilon
V Mašově připravují základy pro nový pavilon školy
Mašovská škola v květnu neotevře, rekonstrukce je v plném proudu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT