Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

26.09.2023 23:38:58 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

U HZS Libereckého kraje slouží nstržm. Václav Vančura 9 let. Hasič - strojník a kynolog působí na stanici v Tanvaldu, a kromě kynologie se intenzivně věnuje i sportu. Nejen jako hasič a psovod je nyní Václav objektem zájmu zahraničního týmu filmařů. Ti o příslušníkovi HZS LBK připravují krátký dokumentární film.

Jeden z pěti natáčecích dnů štáb strávil s nstržm. Václavem Vančurou na tanvaldské stanici. „Chceme Vaška představit jako hasiče a kynologa, úspěšného sportovce a skvělého tátu," popisuje Charalampos Giannakakis, řecký novinář, který se natáčení ujal jako režisér. Na stanici v Tanvaldu vznikaly scény, které mají divákům přiblížit Václavův den ve službě, hasičské zázemí i některé kolegy. Tvůrce dokumentu Charalampos Giannakakis přiznává, že byl okouzlen tím, jaký systém u českých hasičů funguje: „Vše je tu perfektní a připravené. Vnímám řád a pořádek, v Řecku je to odlišné."


A jak se tým filmařů z Řecka dozvěděl o hasičovi z Tanvaldu? „Máme lidi, kteří hledají unikátní a zajímavé příběhy, osobnosti," vysvětluje řecký režisér a pokračuje: „Vaška jsme našli díky článku na internetu a řekli jsme si, to je on, je dobrý táta, hasič, sportovec, miluje přírodu, má všechno, co jsme hledali."

Výběr psa na natáčení? Sophiina volba

Každým svým dílem chce Charalampos Giannakakis přimět lidi k zamyšlení a předat určitou "message". „Už jsem napsal scénář, vím přesně, co chci příběhem o Vaškovi sdělit. Bude to o důvěře mezi člověkem a zvířetem," říká. Pro natáčení si tanvaldský kynolog musel zvolit jediného ze svých psů, byla to tedy tak trošku Sophiina volba. „Chtěl jsem si vybrat Swix, ale věděl jsem, že při natáčení by to neustálé opakování scén začala sabotovat, a tak jsem zvolil Ori," vysvětluje Václav.

Zhruba dvacetiminutový dokument by měl být hotový v průběhu letošního prosince, ke zhlédnutí bude on-line na webu XTerra. „Původně jsem si myslel, že přijedou tři lidé, natočí nějaké krátké video a postupně se dozvídám, že jsem byl vybrán z deseti osob na světě," říká kynolog. Podle tvůrců dokument aspiruje také na promítání nejen na řeckých, ale dokonce i na zahraničních filmových festivalech.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT