Žákovský florbalový tým Semil si z republikového finále přivezl stříbro

04.05.2024 10:07:19 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Žákovský florbalový tým Semil si z republikového finále přivezl stříbro

Po roce se družstvu chlapců ze ZŠ Dr. F. L. Riegra ze Semil podařilo zopakovat velký úspěch v podobě postupu do celostátního finále florbalového turnaje ČEPS Cup, který je určen pro žáky 1. až 5. tříd. A zatímco v loňském roce na cenný kov nedosáhli, tentokrát si přivezli stříbrnou medaili!

Turnaj ČEPS Cup je turnaj pořádaný Českým florbalem. Na jeho počátku letos v chlapecké kategorii stálo více jak 1000 družstev. Ve dnech 25. a 26. března se ve sportovní hale Jedenáctka VS na pražském Chodově uskutečnila jeho finálová část. Představilo se v ní šestnáct nejlepších základních škol v dívčí a chlapecké kategorii. V pondělí 25. nastoupily na hrací plochu dívky, chlapecká část turnaje se odehrála den poté. Na semilský tým čekaly hned v úvodu tři zápasy, které rozhodly o postupu do čtvrtfinále. Po vítězství nad ostravskými soupeři ve čtvrtfinále čekal na Semilské semifinálový zápas s týmem z Plzně. I v něm slavili hráči ze Semil vítězství a díky němu se mohli ve finále utkat o cenný kov s ZŠ Brno Horní. V tomto zápase byli Brněnští nad Semiláky o jeden gól šťastnější a mohli se tak radovat ze zisku zlaté medaile.

„Jsem neskutečně hrdý na to, jakého úspěchu jsme my, tým z malé školy z malého města, dosáhli v konkurenci velkých škol z krajských měst. Už jen ten fakt, že jsme podruhé za sebou hráli celostátní finále, byl neuvěřitelný úspěch. Smekám a děkuji všem klukům v týmu. Každý z nich se svou měrou o ten úspěch zasloužil," uvedl trenér semilského týmu Jan Šimon.

K úspěšné reprezentaci města Semily blahopřála semilskému týmu také starostka města Semily Lena Mlejnková spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, s nimiž se hráči na pozvání hejtmana setkali dne 19. dubna na semilské radnici, kde se o svůj úspěch rádi podělili.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT