Žákyně AC Turnov proměnily svou premiéru na MČR družstev v 8. místo

06.10.2021 19:29:38 | Autor: AC Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Žákyně AC Turnov proměnily svou premiéru na MČR družstev v 8. místo

Svou parádní jízdu v letošní sezoně zakončilo družstvo turnovských žákyň 8. místem na MČR družstev v Ostravě, které se konalo 2. října. Na Vítkovický stadion se z celé republiky kvalifikovalo pouze 10 nejlepších družstev, která bojovala o titul mistra ČR. Do závodu nastoupilo 18 turnovských žákyň pod vedením vedoucího družstva Filipa Horkého a dalších trenérů.

Skvělé výkony a výsledky dokázala předvést většina členek družstva AC Turnov. Hned v úvodu závodu ovládla vítězstvím závod na 3000 metrů chůze Adéla Veselková, která zvítězila s náskokem téměř dvou minut, když prošla cílem za 14:59,40 minut. Dařilo se také Anetě Markové, která ve strhujícím souboji skončila na druhém místě ve skoku vysokém za výkon 159 cm, dále pak přidala třetí místo a osobní rekord na 100 m př. 14,99 s. Na druhém místě skončila také vrhačka Anna Mikulová v hodu diskem (33,44 m), ke kterému přidala 7. umístění z hodu oštěpem (32,41 m). Pro třetí místo si doběhla běžkyně Karolína Drbohlavová v závodě na 1500 metrů, kde se držela celou dobu za favoritkami a vylepšila si osobní rekord o téměř 15 vteřin na 5:06,91 minut.

Těsně pod stupni vítězů se na krátkých překážkách v obrovském osobním rekordu umístila Kateřina Sajdlová, která prolítla závodem za 15,17 s. V běhu na 60 metrů byla následně 5. ve finále B za 8,30 s (rozběh 8,26 s) a 200 m př. proběhla v čase 31,53 s. Dařilo se i Veronice Markové, ta skončila na 4. místě v běhu na 200 metrů překážek (30,57 s) a dále ve finále A 5. na 60 metrů v čase 8,09 s (rozběh 8,04 s). V závěru soutěže se dařilo i krátké štafetě na 4x 60 metrů, která donesla kolík do cíle na 5. místě (31,95 s) ve složení Ellen Trosbergová, Aneta Loudová, Aneta Marková a Tereza Marková. Další osobní rekord padl v podání Jany Csizmáziové na 1500 metrů překážek, kde doběhla na 6. místě (5:38,57 minut). Po zranění svalu se ve velkém stylu vrátila Tereza Marková, která si v běhu na 300 metrů vylepšila osobní rekord o více jak vteřinu na 42,51 s a vybojovala 7. místo. Podle představ se nedařilo kladivářce Viktorii Štefánikové, ale i ona vybojovala cenný bod za 10. místo ve výkonu 26,43 m. V chůzi si vylepšila osobní rekord také Natálie Kvapilová, která za čas 21:23,26 minut obsadila 10. místo.

Závodu se ještě zúčastnilo ještě několik dalších závodnic, které sice nedokázaly dosáhnout na body, ale užily si skvělou atmosféru mistrovství ČR. Svůj individuální závod na 3000 metrů chůze bohužel nedokončila Nela Christova, ale byla následně členkou B štafety na 4x 60 metrů. V běhu na 60 metrů si zaběhla členka A štafety 4x 60 metrů Aneta Loudová čas 8,97 s. Na 150 metrů si zaběhla osobní rekord další členka krátké A štafety Ellen Trosbergová (20,13 s). Natali Drobná a Anežka Donátová se postavily na start 800 metrů, kde se lépe dařilo první jmenované (2:56,54 vs. 2:59,11 minut), obě dívky se představily také v obou štafetách. Své první žákovské překážky si zaběhla Veronika Kreysová (20,55 s) následně byla členkou krátké i dlouhé štafety. A na 1500 metrů překážek se ukázala také Eliška Šafářová, jenž závod nedokončila, ale zaběhla si následně krátkou štafetu na 4x 60 metrů.

Pod úspěch družstva se podepsaly také žákyně, které nemohly startovat na MČR, ale byly členkami družstva ve finále kraje a semifinále Čech. Jsou jimi Viktorie Březnová, Marie Konopková, Stela Rulcová a Matilda Tomášková.

„Už od začátku sezony jsem viděl, že družstvo žákyň má velký potenciál. Věřil jsem v úspěch v podobě MČR, což se nakonec podařilo i přes nervy ve finále kraje, kde jsem nemohl nasadit tři silné atletky. Osmé místo v republice je úžasný výsledek a musím říct, že jsem si závody s holkami velmi užil a musím jim poděkovat za skvělé výkony a super atmosféru během všech závodů. Věřím, že mladší členky družstva to do příštího roku povzbudí a budou chtít zopakovat letošní úspěch. Děkuji také všem trenérům, kteří mi pomáhali během závodů, " uvedl vedoucí družstva Filip Horký.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Medaile Vaníčka a Pekařové z atletických šampionátů
Obrazem: Krajský přebor juniorstva a dorostu proběhl v Jablonci
Historický úspěch družstva starších žákyň AC Turnov
Memoriál Ludvíka Daňka objektivem Václava Novotného
Eliška Martínková si došla pro juniorský světový bronz!
Úspěšný víkend turnovských atletů na MČR a mezistátním utkání
Epidemiologická opatření přesunula Memoriál Ludvíka Daňka na září
Mistrovský víkend a dvě medaile pro turnovské atlety
Chodkyně AC Turnov mají limity na MS a ME juniorů!
Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT