Zámek Sychrov - soutěž 8. díl
09.08.2017 09:52:25 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj
Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, je bohatě zařízen původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky. Většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou, a proto se Sychrovu přezdívá „vyřezávaná pohádka".
Zámek i zámecký park můžete znát z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta, Nejkrásnější hádanka a ze seriálu Dobrodružství kriminalistiky a dalších. Zámek je veřejnosti přístupný celý rok, denně, včetně pondělí. O prázdninách tu provází princezna, která nejmladší návštěvníkům ukáže ty nejhezčí komnaty. Prohlídky s princeznou se v červenci a srpnu konají také denně, v každou celou hodinu a trvají zhruba 25 minut. Nejenom pro tatínky a jejich mužské potomky je v bývalé zámecké konírně výstava Technopolis, která předvádí vynálezy 19. a 20. století, ve sklepení je zase výstava obrázků s medvídky v různých situacích, třeba méďa jedoucí na kole, méďa na lodi a další. Pro celou rodinu se nabízí hra v zámeckém parku, kdy děti plní úkoly a čeká je potom odměna.
Sychrov je místem koncertů, trhů, ale také kostýmovaných prohlídek a dalších akcí. V zámeckém parku je oranžerie, která slouží jako kavárna, před zámkem jsou obchůdky jak s občerstvením, tak s vínem, keramikou aj.
Naše Jablonecko, s. r. o., ve spolupráci s Národním památkovým ústavem ČR připravilo pro čtenáře webových zpravodajských portálů Našeho Jablonecko a Naše Pojizeří prázdninovou soutěž o osm rodinných vstupenek na hrad či zámek Libereckého kraje. Po dobu osmi týdnů představíme památky našeho kraje. Každý, kdo v daném týdnu správně odpoví na otázky, bude zařazen do osudí o jednu rodinnou vstupenku. Výherci budou následně vyrozuměni. Soutěžte zde!
Dosavadními výherci jsou Vendula Hrubá (1. díl), Vladimíra Hujerová (2. díl), Michaela Pokorová (3. díl), Jirka Lipš (4. díl), Vlastimil Jirouš (5. díl), Pavel Erlebach (6. díl) a Zdeněk Škaloud (7. díl). Možnost výhry v soutěži není závislá na účasti v jednotlivých kolech. V každém kole se losuje jeden výherce!
Státní zámek Sychrov čp. 1, 463 44 Sychrov, Tel: +420 482 416 011, GPS: 50°37´35"N, 15°5´21"E, FB - Státní zámek Sychrov, oficiální stránky www.zamek-sychrov.cz
Akce na zámku Sychrov:
21. července: státní zámek Sychrov - Koncert souboru Spirituál kvintet. Společné blahopřání k životnímu jubileu Jiřího Tichoty. Předprodej vstupenek: Ticket Stream, Dům Kultury Liberec, Čedok, Firo tour, Eurocentrum Jablonec, CA Cesta snů Jablonec. Koncert pořádá produkční agentura FOR. Od 20:30 hod. Vstupné 390 Kč.
19. srpna: státní zámek Sychrov - Skotské hry. Tradiční skotské hry, které stejně jako například tartan, kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska, a jež se řadí mezi jedny z největších skotských her v Evropě
16. září: státní zámek Sychrov - Krajské dožínkové slavnosti. Pro naše předky dožínky představovaly oslavu dobré sklizně obilovin, plodin nezbytných pro jejich živobytí. Letos se tato starodávná tradice po několikaleté přestávce vrací na zámek Sychrov. Návštěvníky čeká akce plná hudby a zajímavého programu.
23. září: státní zámek Sychrov - Knížecí lov. Jedinečná příležitost pro malé i velké střílet z luků na makety zvířat i terče v krásném prostředí zámeckého parku.
14. října: státní zámek Sychrov - Módní přehlídka. Velká módní show, při které se představí móda od renesance po 60. léta 20. století. Součástí bude i přehlídka autorské tvorby.
28. - 29. října: státní zámek Sychrov - Pohádkové prohlídky - Čert s vodníkem na zámku. Hrané pohádky určené nejen pro rodiny s dětmi. Prodej vstupenek pouze přes portál www.evstupenka.cz.
17. - 19. listopadu: státní zámek Sychrov - Pohádkové prohlídky - O Arvenské princezně. Hrané pohádky určené nejen pro rodiny s dětmi. Prodej vstupenek pouze přes portál www.evstupenka.cz.
2. - 3. prosince: státní zámek Sychrov - Adventní trhy. Čestný dvůr zámku Sychrov se o prvním prosincovém víkendu opět promění v místo, kde na vás dýchne atmosféra vánočního času.
26. prosince: státní zámek Sychrov - Vánoční koncert. Každoroční vánoční koncert na Druhý svátek vánoční se i v letošním roce bude konat v zámecké galerii.
Související články
Zámek Hrubý Rohozec - soutěž 7. díl
Státní zámek Zákupy - soutěž 6. díl
Na hrady a zámky už s novými vstupenkami z unikátní sběratelské edice
Hrad Bezděz - soutěž 5. díl
Státní hrad Trosky - soutěž 4. díl
Státní zámek Lemberk - soutěž 3. díl
Státní hrad Grabštejn – soutěž 2. díl
Hrad a zámek Frýdlant - soutěž 1. díl
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Prezident dostal v Jablonci hodiny, jeho choť vánoční ozdoby
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.