Zářijová nabídka lomnického kina

28.08.2011 11:46:23 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Zářijová nabídka lomnického kina

Přinášíme vám programovou nabídku kina v Lomnici nad Popelkou. V září vás zde čekají české filmy Lidice, V peřině a na konci měsíce premiéra filmu Muži v naději. Z amerických hitů vás možná upoutají Barbar Conan nebo rodinné animované filmy Auta 2 a Šmoulové.

V širším výčtu najdete i náročnější filmy jako Strom života, Intimní past nebo Jana Eyrová či akčnější Mechanik zabiják nebo opakování komedie Zkažená úča.

Městské kino v Lomnici nad Popelkou v září uvádí:

Strom života

Čtvrtek 1. 9. v 17,00 a 20,00 hodin
Texas, 50. léta minulého století. Jack si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování  a vztah s jeho otcem je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás. V hlavních rolích Brad Pitt, Sean Penn  a Jessica Chastain. Film vyznamenaný na MFF v Cannes Zlatou palmou.
Americké fantastické drama. Mládeži přístupno, 138 minut, vstupné 75 Kč.

Lidice

Neděle 4. 9. v 17,00 a 20,00 hodin
Opravdu si myslíte, že znáte příběh Lidic? Příběh obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Rok  1942 - německá propaganda úzkostlivě tají genocidu páchanou na civilním obyvatelstvu. Po atentátu na druhého muže Třetí říše Reinharda Heydricha však udělá výjimku. Po vypálení malé české vesnice Lidice vše vyhlásí do světa. Jako záminku k vypálení obce stačí jeden milostný dopis. Výpravný velkofilm  je natočený podle skutečné události. V hlavních rolích Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Veronika Kubařová, Sabina Remundová a Jan Budař.
České historické drama. Mládeži do 12 let nevhodné, 126 minut, vstupné 75 Kč.

Mechanik zabiják

Středa 7. 9. v 17,30 a 20,00 hodin, čtvrtek 8. 9. ve 20,00 hodin
Někdo musí odstranit závady. Arthur Bishop je „mechanik" - elitní zabiják s unikátním talentem pro čisté odklízení cílů. Je to práce, která vyžaduje profesionální přesnost a absolutní nestrannost, a Bishop je ten nejlepší. Když však zabijí jeho rádce a kamaráda Harryho, Bishop ztrácí jednu ze svých  předností - nezaujatost. Další úkol tak přichází od něj samého: zodpovědní budou pykat! V hlavních rolích Jason Statham, Donald Sutherland a Ben Foster.
Americký akční thriller. Mládeži přístupno, 93 minut, vstupné 75 Kč.

V peřině        

Sobota 10. 9. v 17,30 hodin, neděle 11. 9. v 17,30 hodin
Na malebném náměstí stojí proti sobě dva domy. V jednom se nachází čistírna peří, v druhém vykladačka snů. Mezi nimi vládne nepřátelství na život a na smrt. Celou rodinu z čistírny čeká dobrodružství, o kterém se nikomu ani nezdálo. Boj s vykladačkou snů a boj o sny vyvrcholí v magickém polštářovém světě přímo v peřinách. V hlavních rolích Lucie Bílá, Karel Roden, Amelie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna Stropnická a Nikol Moravcová.
Česká muzikálová pohádka režiséra F. A. Brabce. Mládeži přístupno, 103 minut, vstupné 70 Kč.

Zkažená úča

Sobota 10.9. ve 20,00 hodin, neděle 11.9. ve 20,00 hodin
Elizabeth je učitelka, která by z chování dostala přinejmenším dvojku. Je sprostá, zlá a chová se naprosto nevhodně. Pije, bere drogy a nemůže se dočkat, až si najde dobře situovaného muže, který se o ni postará, a ona bude moci svou kariéru učitelky definitivně opustit. Když se s ní rozejde její snoubenec, vymyslí plán, jak získat bohatého a pohledného náhradníka. Elizabethiny bizarní plány a jejich bláznivé následky šokují její studenty, spolupracovníky a dokonce i ji samotnou. V hlavních rolích Cameron Diaz, Justin Timberlake a Jason Segel.
Americká komedie. Mládeži do 12 let nevhodné, 92 minut, vstupné 70 Kč.

Barbar Conan

Středa 14. 9. v 17,30 a 20,00 hodin, čtvrtek 15. 9. v 17,30 a 20,00 hodin    
Remake dnes již kultovního fantasy filmu podle knihy Roberta E. Howarda pojednává o bojovníkovi Conanovi, kterému v mládí barbaři zavraždili otce a matku. Conan je vržen do otroctví, ale po nějaké době uprchne a nemyslí na nic jiného než na pomstu. Při své cestě narazí na spoustu nástrah a nebezpečí. V hlavních rolích Jason Momoa, Ron Perlman, Rose McGowan a Bob Sapp.
Americký akční dobrodružný velkofilm. Mládeži do 12 let nevhodné, 110 minut, vstupné 75 Kč.

Šmoulové

Sobota 17.9. v 17,30 hodin, neděle 18.9. v 17,30 hodin
Rodinná komedie, ve které se pojí animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré hrdiny - Šmouly. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku. Malí modří Šmoulové musí dát hlavy dohromady a najít způsob, jak se dostat zpátky domů do vesničky dříve, než je Gargamel znovu vystopuje.
Americká animovaná rodinná fantasy komedie v českém znění. Mládeži přístupno, 102 minut, vstupné 70 Kč.

Ženy sobě

Sobota 17. 9. ve 20,00 hodin, neděle 18. 9. ve 20,00 hodin
I komedie pro holky může „mít koule". Rozlučka se svobodou se může nepěkně zvrhnout. Neplatí to jen pro pány, jak nás o tom názorně přesvědčila komedie Pařba ve Vegas, podobným předsvatebním martýriem můžou projít i ženy. Zvlášť když největší kamarádka nevěsty, magnet na katastrofy, dokáže i tak prostou věc, jakou je výběr svatebních šatů, proměnit v horor..... Kritici se shodují, že jde o jednu z nejlepších komedií letošního roku a průlomový důkaz, že i něžné pohlaví se dokáže skvěle bavit „bez rukaviček".
Americká širokoúhlá komedie. Mládeži do 15 let nepřístupno,  125 minut, vstupné 70 Kč.

Intimní past

Středa 21.9. v 17,30 a 20,00 hodin, čtvrtek 22.9. ve 20,00 hodin
Myslela si, že žije sama.... Každý rok se přibližně tři milióny nezadaných žen v Americe přestěhují do neznámého bytu. Nevědí, kdo v něm před nimi žil, neznají jeho majitele a ani si nedělají starosti s výměnou zámku u dveří. Tento film je právě o takové ženě. Mladá a pěkná doktorka se po rozchodu s manželem přestěhuje do Brooklynu. Chce začít nový život v překrásném a prostorném apartmánu, který se zdá být až příliš dokonalý. Záhadné události ji vedou k podezření, že v bytě není sama, a brzy se její obavy stanou skutečností. S hrůzou zjistí, že její zdánlivě okouzlující majitel je jí nebezpečně posedlý. Když se pokusí osvobodit od jeho hrozivých úmyslů, následuje děsivá hra na kočku a myš.... V hlavních rolích Hilary Swank a Jeffrey Dean Morgan.
Americký širokoúhlý thriller. Mládeži do 15 let nepřístupno, 91 minut, vstupné 70 Kč.

Auta 2

Sobota 24. 9. v 17,30 hodin, neděle 25. 9. v 17,30 hodin             
Hvězdné závodní auto Blesk McQueen a jeho přítel, jedinečný odtahový vůz Burák se dostanou na úžasná místa, když je jejich cesta zavede za moře. Tam budou soutěžit na vůbec prvním celosvětovém závodě Grand Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Ale cesta na šampionát je plná děr, objížděk a komických překvapení, když se Burák připlete do svého vlastního netušeného dobrodružství - mezinárodní špionáže... Před snímkem bude uváděn animovaný krátký film Havajské prázdniny.
Americká širokoúhlá animovaná komedie v českém znění. Mládeži přístupno, 110 minut, vstupné 70 Kč.

Jana Eyrová

Sobota 24. 9. ve 20,00 hodin, neděle 25. 9. ve 20,00 hodin
Hrdinka, která nepřestává inspirovat generace čtenářů a diváků po celém světě, si nyní díky novému a odvážnému filmovému zpracování nachází cestu k nové generaci. Nové zpracování románu od Charlotte Bronteové. V hlavních rolích Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell a Judi Denchová.
Anglické širokoúhlé romantické drama. Mládeži do 12 let nevhodné, 120 minut, vstupné 70 Kč.

Muži v naději

Středa 28. 9. v 17,30 a 20,00 hodin, čtvrtek 29. 9. v 17,30 a 20,00 hodin
Je na čase, aby v ženské totalitě, která nás obklopuje, konečně někdo našel odvahu a řekl o mužích pro změnu něco pravdivého a upřímného, byť mu hrozí, že za to bude veřejně vykastrován. V podstatě dokonalá bytost, jakou je muž, potřebuje totiž najít alespoň nějaké chyby - byly nalezeny pouhé dvě slabosti: ženy a přílišná skromnost. Může být nevěra základem šťastného manželství? Šarmantní bonviván Rudolf je o tom přesvědčen: „Ženská má mít pocit, že o chlapa musí bojovat, musí se snažit, aby si ho udržela". A hlavně, ženská se nesmí nudit...!!!! Zjednodušeně řečeno, „Muži v naději" pojednávají o nevěře a jejím blahodárném vlivu na manželství a veškeré ostatní milostné vztahy. V hlavních rolích Jiří Macháček, Bolek Polívka, Simona Stašová, Petra Hřebíčková a Vica Kerekés.
Česká komedie režiséra Jiřího Vejdělka (Ženy v pokušení). Mládeži přístupno, 115 minut, vstupné 80 Kč.

Co jste v lomnickém kině promeškali v srpnu?

Co uvádějí další kina v Pojizeří:

Zářijová nabídka turnovského kina Sféra v KC Střelnice

Kino v turnovské Střelnici zahájí provoz 8. září

Zářijová nabídka semilského kina Jitřenka

Zářijová nabídka semilského kina Jitřenka

Září v Městském kině v Jablonci nad Jizerou

Září v Městském kině v Jablonci nad Jizerou

Více o novinkách v kinech nebo rozhovory s tvůrci v rubrice Kultura - kina

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT