Zářijová sobota na Valdštejně se opravdu vydařila

29.09.2018 10:23:08 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Zářijová sobota na Valdštejně se opravdu vydařila

Na 150 návštěvníků se zúčastnilo připraveného odpoledního programu Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna. Netradiční setkání u příležitosti vévodových narozenin se konaly ve Slavnostním sále klasicistního domu. A žádný z účastníků slavnosti neodcházel bez sladkého či slaného kousku z bohatě prostřené tabule.

Při závěrečné audienci Albrecht z Valdštejna přivítal i svoji družinu, která mu přišla popřát a připravila mu zajímavý dárek v podobě vystoupení břišních tanečnic. A věřte, že se bavil nejen vévoda, ale i všichni přihlížející návštěvníci. Neobvyklý dárek dostal i od hradu Valdštejna. A dárek v podobě helmice, meče a vojenské košile posloužil vévodovi k získání dalšího člena jeho slavné armády.

Na závěr audience se vždy vévoda s účastníky akce loučil slovy: „Přeji vám všem, abyste v životě byli stejně úspěšní jako my Albrecht z Valdštejna a zároveň vám přeji, abyste tak nedopadli." (Albrecht z Valdštejna byl zavražděn v Chebu 25. 2. 1634 a jak je uváděno, jedním z důvodů vraždy byla závist).

Zároveň na prvním nádvoří hradu před kapličkou sv. Jana Křtitele proběhlo netradiční koncertní vystoupení trutnovského uskupení pod názvem „Kouzlo zvuku". V letošním roce toto uskupení hudebníků hrající na tradiční i netradiční nástroje putovalo po Českém ráji a kromě Valdštejna vystupovalo i na Hrubé skále, Humprechtu či Kosti. Jsme rádi, že jedním ze zastavení byl i jeden z nejstarších hradů v Českém ráji Valdštejn. A věříme, že s těmito nadanými hudebníky se ještě na nějakém koncertu setkáme.

Ohlasy návštěvníků „bohatého" odpoledne na Valdštejně byly kladné a všichni odcházeli spokojeni se slovy: „Je to tu krásné, bylo tu hezky, děkujeme."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn ožil 7. ročníkem Svatohubertské slavnosti
Slackline festival uzavřel Dny evropského dědictví na Valdštejně
Vítězové výtvarné soutěže budou odměněni na Svatohubertské slavnosti
Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví
Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví
Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští předškoláci si užili den na dopravním hřišti
Vojenský den na Valdštejně připomene vylodění v Normandii
Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Spolek ZAzemí pečuje o školní sady, ale má i další aktivity

Nejčtenější články

19.06.: Víc než sto bruslařů zápolilo v areálu turnovské Maškovy zahrady
19.06.: Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově
19.06.: Městská knihovna Semily rozdala ceny vítězům literární soutěže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT