Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

31.08.2021 09:10:14 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám zářijový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.


Všichni bychom si přáli, aby tento školní rok začal a pokračoval bez problémů, aby mohla probíhat pouze prezenční výuka a aby mohly být pořádány nejrůznější tradiční i netradiční akce a projekty. Budeme-li se k sobě všichni chovat ohleduplně, máme šanci, že tomu tak bude. Vzhledem k současné epidemiologické situaci je třeba dbát zvýšené opatrnosti v denním provozu školy. Vyzýváme všechny zaměstnance a studenty k dodržování základních hygienických pravidel (mytí rukou, dezinfekce, dodržování přiměřeného odstupu od ostatních osob tam, kde je to možné apod.). Veřejnost prosíme, aby z preventivních důvodů omezila návštěvy ve škole na nezbytné případy. K aktuálním opatřením v souvislosti s epidemiologickou situací sledujte průběžně webové stránky školy. Vyučování začne prezenční formou ve všech třídách podle rozvrhu, který je již připraven.

Školní rok 2021/2022 bude zahájen ve středu

1. září. Studenti se sejdou ve třídách se svými třídními učiteli. Tradiční shromáždění vedení školy, pedagogů a studentů v aule gymnázia se letos stejně jako vloni vzhledem k aktuálně platným hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR a pokynům Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebude konat.

Screeningové testování žáků

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, kterým je stanoveno screeningové testování žáků. Testování žáků proběhne ve třech termínech, a to 1., 6. a 9. září. Testovat se nemusí žáci, kteří jsou očkovaní, anebo kteří prodělali COVID-19 a od prodělané nemoci neuběhlo 180 dnů; kromě toho testování ve škole může žák nahradit platným negativním testem z odběrového místa. Testování bude probíhat antigenními testy GENRUI, které byly ministerstvem vybrány ve veřejné zakázce. Testováni budou z preventivních důvodů a z důvodu ochrany zdraví i vybraní zaměstnanci školy.

Pravidla nošení ochrany dýchacích cest

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo pro školy také pravidla nošení ochrany dýchacích cest od 1. září. Každá osoba (studenti, zaměstnanci, třetí osoby) je povinna při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt své dýchací cesty ochranným prostředkem uvedeným v aktuálním mimořádném opatření MZd (respirátory, roušky). Ve výuce ve třídách nemusí mít žáci ani pedagogové ochranu dýchacích cest, stejně tak např. při konzumaci jídla a nápojů ve školní jídelně. Pokud by nastala situace, že žák odmítne testování, je povinen nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tj. i při výuce ve třídách.

Volby do školské rady

Ve středu 1. září se uskuteční volby do školské rady. Volby budou probíhat prezenční formou v infomačním centru gymnázia v průběhu celého dne (od 9:00 do 17:00). Pedagogy, kteří kandidují do školské rady na další tříleté volební období (Mgr. Lukáš Rambousek a Mgr. Kamila Víznerová) volí učitelé gymnázia, další dva kandidáty do školské rady (kandidují Ing. Jana Karpíšková a MUDr. Robert Nechanický) mají právo volit všichni zletilí studenti a zákonní zástupci nezletilých žáků (volit mohou vždy oba rodiče, resp. zákonní zástupci). Způsob volby je popsán na volebních lístcích, které oprávněný volič obdrží ve volební místnosti. Další informace k volbám a ke školské radě najdete na webových stránkách gymnázia (rubrika „O GYMNÁZIU" > „ŠKOLSKÁ RADA").

Příjímací zkoušky

Gratulujeme všem studentům primy a 1. ročníku k jejich dobrým výkonům u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. V prvním ročníku čtyřletého a osmiletého studijního cyklu zahájí studium celkem 49 nových žáků. Třídní profesorkou primy osmiletého gymnázia bude paní Mgr. Ludmila Kobrová, třídní profesorkou 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude paní Mgr. Kamila Víznerová.

Zahraniční studijní pobyty

Ze zahraničního studijního pobytu se vracejí Matěj Pavlata (půlroční studium v SRN) a Lukáš Hradecký (rok v USA). Oba studenti hodnotí svá zahraniční studia především jako velmi dobrou zkušenost. Pokud do 22. září prokážou odpovídající znalosti z předmětů, které nemohli na školách v zahraničí absolvovat (např. český jazyk a literatura), budou moct pokračovat ve vzdělávání ve svých původních třídách. Zatím byli do svých tříd zařazeni podmíněně. Předpokládáme, že oba studenti své povinnosti po přerušení studia na gymnáziu v minulém školním roce bez problémů zvládnou.

Naopak na roční studium do zahraničí odjeli v tomto školním roce tři studenti. Petr Flössel bude studovat v Kanadě, Adam Koudelka v Itálii a Sára Pěničková ve Velké Británii.

Adaptační kurz

Studenti primy a 1. ročníku se od 6. do 8. září 2021 zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Ludmila Kobrová, Mgr. Kamila Víznerová, Mgr. Petra Pekárková a Mgr. Stanislav Ulvr.

Sportovní kurz

Sportovního kurzu se od 6. do 10. září zúčastní studenti 3. ročníku a septimy. Prožijí týden plný sportovních her, plavby na lodích  a paddleboardu, běhání po lese s mapou a buzolou, střelby z luku a vzduchovek a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu Sv. Kateřina nedaleko Chotěvic. Instruktory kurzu budou učitelé Krajíc, Berka, Hlava a Rambousek. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu.

Srdíčkové dny

V týdnu od 20. září se naši studenti zapojí prodejem symbolických předmětů do již tradiční akce s názvem „Srdíčkové dny". Koupí kolíčku, magnetky či záložky ve tvaru srdce v ceně 30 a 35 Kč pomůžete i Vy vážně nemocným dětem v ČR. Více informací naleznete i na stránkách www.srdickovedny.cz a www.zivotdetem.cz.

Zasedání škol začleněných do Sítě přidružených škol UNESCO

Ve dnech 20. září a 21. září se bude konat 27. zasedání škol začleněných do Sítě přidružených škol UNESCO (ASPNet UNESCO), a to na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli. Připraven je opět bohatý program včetně ekologických aktivit v CHKO Litovelské Pomoraví. Naši školu budou prezentovat a zastupovat Mgr. Markéta Kubíková a Ing. Luděk Štěpnička.

Ředitelský den

Na pondělí 27. září vyhlásí ředitel školy z organizačních a technických důvodů volno pro žáky (tzv. ředitelský den). Výuka nebude probíhat.

Klub zábavné logiky a deskových her

Pro studenty našeho gymnázia otevíráme klub zábavné logiky a deskových her. Schůzky se budou konat jednou týdně 90 minut. Nabízené termíny, z nichž podle preferencí přihlášených zájemců vybereme jeden, jsou středa 14:30/ čtvrtek 14:25/ pátek 13:50. Klub je zdarma. Přihlášky a více informací u vedoucí klubu Mgr. Jany Kocourové (kocourova@giosm.cz).

Plánované akce a termíny v měsíci říjnu:

- sobota 2. října 2021 tradiční „Pochod maturantů" (připravujeme trasy pro pěší i cyklisty a bohaté občerstvení, organizují studenti oktávy a 4. ročníku pod vedením svých třídních profesorů

- podzimní prázdniny pro žáky: 27. a 29. října (ve spojení se státním svátkem 28. října a následným víkendem vzniká tak jistě příjemných 5 dní volna)

Všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům přejeme dobrý, zdravý a úspěšný nový školní rok!

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá poskytovatele telekomunikačních služeb

Celkem 232 organizací z regionu pověřilo Liberecký kraj, aby zadal veřejnou zakázku na nákup telekomunikačních služeb na příští roky. Předpokládaná hodnota zakázky včetně opce činí 84 300 568 korun bez DPH. „Předmětem veřejné zakázky je poskytování telekomunikačních služeb. Poptáváme celkem devět tarifů, které nabízejí různé možnosti využití dat, volání a psaní SMS. Smlouva o poskytování služeb pak bude podepsána námi, jakožto centrálním zadavatelem, a vítězem zakázky. Jednotlivé dílčí smlouvy mezi pověřujícími organizacemi pak budou obsahovat specifikaci konkrétních služeb. Organizace si tak budou moci vybrat tarify, které jim budou nejlépe vyhovovat," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. srpna
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Prostory v pasáži u turnovské radnice už čekají na nájemce
Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
V archeologické sbírce Severočeského muzea jsou i pravěká chrastítka

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
09.08.: I.A třída: Výhru si v úvodním kole připsal jen Košťálov/ Libštát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT