Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

04.09.2023 14:59:16 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Zářijové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám zářijový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Přijímací zkoušky
Gratulujeme všem studentům primy a 1. ročníku k jejich velmi dobrým výkonům u přijímacích zkoušek a přejeme jim hodně úspěchů ve studiu. O studium na semilském gymnáziu od září 2023 byl velký zájem, konkurence uchazečů byla značná. V prvním ročníku osmiletého studijního programu zahájí studium celkem 29 nových žáků. Třídní profesorkou primy osmiletého gymnázia bude paní Mgr. Lucie Pavlatová. Do prvního ročníku čtyřletého gymnázia nastoupí 30 nových žáků. Třídním profesorem 1. ročníku čtyřletého gymnázia bude pan Ing. Luboš Hlava.

Výjezdy do zahraničí
Naše škola dlouhodobě podporuje výjezdy do zahraničí. Zájemci z řad studentů měli v prvním červnovém týdnu možnost navštívit metropoli na Seině a dosyta si ji vychutnat. Kromě stálic, jako je Louvre, Notre-Dame, Eiffelovka nebo Versailles, navštívili také budovu Nadace Louise Vuittona, kde zhlédli výstavu Andy Warhola a mohli se seznámit i s nejmodernějšími trendy v architektuře a současném umění. Exkurzi si díky nádhernému počasí všichni opravdu užili a ještě dlouho budou mít na co vzpomínat. V říjnu odjede početně přibližně stejná skupina studentů do Anglie. Oba projekty jsou finančně podpořeny z Operačního programu Jan Amos Komenský.

Nikol Hetfleišová odletěla do Austrálie
Na roční studijní program do Austrálie odletěla naše studentka Nikol Hetfleišová (septima). Po návratu ze zahraničního studia bude pokračovat ve své původní třídě, pokud prokáže odpovídající znalosti z vybraných předmětů, které nebude v Austrálii navštěvovat (např. český jazyk). Nikol přejeme, aby měla přátelskou hostitelskou rodinu a aby jí návštěva školy Tullawong State High School ve městě Caboolture přinesla co nejvíce nových poznatků a cenných zkušeností. Studium našich žáků v zahraničí tradičně a všestranně podporujeme.

Zářijové akce

Zahájení školního roku
Školní rok 2023/2024 bude zahájen v pondělí 4. září. Studenti se sejdou ve třídách se svými třídními učiteli v 08:00 hodin. Přibližně od 8:30. bude následovat tradiční shromáždění vedení školy, pedagogů a studentů v aule gymnázia. Zahájení školního roku v naší škole se zúčastní také pan náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Petr Tulpa.

Podzimní ústní maturitní zkoušky
Ústní maturitní zkoušky v podzimním termínu proběhnou v pondělí 4. září. První ústní zkouška začne v 12:00 hod. Časový rozpis zkoušek je již připraven a zveřejněn v budově školy. Všem maturantům přejeme, aby byli u maturitních zkoušek úspěšní.

Adaptační kurz
Studenti primy a 1. ročníku se od 5. do 7. září 2023 zúčastní adaptačního kurzu. Náplní kurzu budou hry a soutěže vedoucí k poznání nových spolužáků a jejich vzájemné spolupráci. Cílem kurzu je stmelení nových třídních kolektivů a odstranění nežádoucích vlivů vznikajících při formování nového kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Lucie Pavlatová, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petra Pekárková, Mgr. Stanislav Ulvr a Mgr. Lucia Rambousková, PhD.

Sportovní kurz
Sportovního kurzu se od 11. do 15. září zúčastní studenti 3. ročníku a septimy. Prožijí týden plný sportovních her, plavby na lodích a paddleboardu, běhání po lese s mapou a buzolou, střelby z luku  a vzduchovek a dalších zajímavých činností. Ubytováni budou v rekreačním objektu Sv. Kateřina nedaleko Chotěvic. Instruktory kurzu budou učitelé Krajíc, Hlava, Rambousek a Závěrková. Přejeme jim pěkné počasí a úspěšný průběh kurzu.

Pracovní porada ředitelů
Dvoudenní pracovní porada ředitelů středních škol zřizovaných Libereckým krajem se bude konat v Harrachově ve dnech 14. a 15. září.

Odpoledne s Michalem Vieweghem
Autor řady bestselerů a zfilmovaných románů (Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Výchova dívek v Čechách nebo Román pro ženy) Michal Viewegh se po pěti letech vrací opět na GIO. V úterý 19. září bude mluvit se studenty literárního semináře a dalšími zájemci o své tvorbě, metodě psaní i o proměnách prózy ve film. Součástí setkání bude také autorské čtení. Odpoledne s Michalem Vieweghem na GIO začíná v 14:30 v učebně MUL.

Shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO
Ve dnech 24. až 26. září se zúčastníme XXIX. Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO, které se uskuteční v Ostravě. Letošním hostitelem bude Obchodní akademie a VOŠS Ostrava-Mariánské Hory. Ing. Luděk Štěpnička a Mgr. Markéta Kubíková, vyučující, kteří se po celý rok věnují projektům UNESCO, se budou po dva dny účastnit bohatého programu včetně exkurzí, workshopů a tematických přednášek. Připravili také materiály pro prezentaci činnosti naší školy za uplynulý školní rok (projekt ANTIMONY).

Kalendář na stránkách školy
Chcete-li více plánovat, anebo znát v předstihu důležité termíny prázdnin, schůzek SRPG (setkání rodičů žáků s pedagogy), čtvrtletních či pololetních porad pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků, termíny sportovního kurzu, adaptačního kurzu, lyžařských kurzů, maturitního plesu, plesu absolventů atd., sledujte kalendář v levém menu našich webových stránek www.giosm.cz. Změna termínů v průběhu roku vyhrazena.

Plánované akce a termíny v měsíci říjnu:

- v sobotu 7. října proběhne tradiční Pochod maturantů" (Akci organizují studenti oktávy a 4. ročníku pod vedením svých třídních profesorek. Připravujeme trasy pro pěší i cyklisty a bohaté občerstvení. Další podrobné informace k této akci zveřejníme v průběhu září a v říjnovém zpravodaji.)

- podzimní prázdniny pro žáky: 26. a 27. října

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT