Závod na kolečkových lyžích zakončil letošní sérii Vrchlapák

08.10.2011 16:24:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Poniklá

Závod na kolečkových lyžích zakončil letošní sérii Vrchlapák

První říjnovou sobotu se konal Krkonošský čtvrtmaraton na kolečkových lyžích se startem v Poniklé nad Jizerou a cílem na Rezku. Vítězem se stal Arnošt Hlaváček před Danielem Mákou a Jakubem Pšeničkou, kteří všichni závodí za Duklu Liberec.

„Závod proběhl za nádherného slunečného počasí. A tak téměř všichni závodníci využili na trati možnosti občerstvení, připraveného pořadatelem na pátém kilometru. Vyhlášení výsledků proběhlo v prostoru cíle na Rezku a všichni závodníci obdrželi drobné ceny," uvedl za pořadatele Josef Vejnar. Vzhledem k opadajícímu zájmu o závod bohužel pořadatelé zvažují pořádání dalšího ročníku.

Čtvrtmaraton je zároveň součástí dlouhodobé sportovní vytrvalostní série Vrchlapák, jejímiž jednotlivými díly jsou také únorový lyžařský Kákův memoriál, dubnový turistický lyžařský přejezd K70 illegal, červnový závod v běhu na 25 km, červencový Cestou necestou aneb jdi či běž 35 km jak můžeš z Benešova na Zlaté návrší a zářijový závod na horských kolech.

Alespoň jeden závod letošní série Vrchlapák absolvovalo 131 závodníků. Konečnému pořadí vévodil s velkým náskokem vrchlabský junior Míla Honců. Druhý skončil Petr Nesvadba závodící za ČSK Vysoké nand Jizerou, jemuž by nepomohl k celkovému vítězství ani lepší přepočítávací koeficient, protože ztrácel necelých 50 bodů. Na třetím místě pak skončil veterán Josef Vejnar.

Výsledky Čtvrtmaratonu na kolečkových lyžích: 1. Hlaváček Arnošt 32:49, 2. Máka Daniel 33:13, 3. Pšenička Jakub (všichni Dukla Liberec) 33:20, 4. Honců Míla (SVS Krkonoše Vrchlabí) 40:00 (1,15 koeficient), 5. Bícová Karolína (Dukla Liberec) 41:13 (k 1,1), 6. Würz Martin (SWSL Lučany) 38:54 (k 1,05).

Nejlepší závodníci Vrchlapák 2011: 1. Honců Míla 236.90, 2. Nesvadba Petr 187.00, 3. Vejnar Josef 183.55, 4. Würz Martin 178.40, 5. Paulů Blanka 166.25, 6. Paulů Jan 143.00.

Související:

Téměř letní Krkonošské illegal 70 se účastnilo 36 nadšenců

Téměř letní Krkonošské illegal 70 se účastnilo 36 nadšenců

FOTO: Ladislav Rygl vítězem Kákova memoriálu

FOTO: Ladislav Rygl vítězem Kákova memoriálu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT