Závodníky na kolečkových lyžích čekaly náročné výjezdy v Krkonoších

27.09.2021 16:43:49 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Krkonoše

Závodníky na kolečkových lyžích čekaly náročné výjezdy v Krkonoších

Přinášíme ohlédnutí za několika závody na kolečkových lyžích, které se odehrály od 4. do 12. září v Krkonoších. Zúčastnila se kvalitní konkurence, včetně dálkového běžce na lyžích Stanislava Řezáče nebo vítězky Světového poháru na kolečkových lyžích Sandry Schützové.

Čtvrtmaraton na Rezek

Za pěkného počasí se v sobotu 4. září další díl seriálu Skilroll efissan classic závod na kolečkových lyžích na trati Víchová - Roudnice - Vítkovice - Rezek - Sedlo pod Dvoračkami. Z celkem 24 závodníků byl nejrychlejší dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč ze Slavie pojišťovna v traťovém rekordu 56:12,3, před Jiřím Pliskou (Silvini Madshus Team) a Jakubem Sikorou (Lučany nad Nisou).

V ženách byla nejrychlejší Karolína Grohová (Silvini Madshus Team) před svými týmovými kolegyněmi Lenkou Blažkovou a Kateřinou Moravcovou, které si rozdělily medaile stříbrné a bronzové. Čtvrtmaraton na Rezek<br />Autor: Archiv Josefa Vejnara

„Do Krkonoš nám přijela česká laufařská elita jako Jiří Pliska či Stanislav Řezáč a i kategorii žen nastoupila téměř domácí závodnice Karolína Grohová a bylo jasné, že bude o kvalitní závod postaráno. Stovky diváků se usadilo kolem trati a také v cíli, kde se konaly zvěřinové hody s živou hudbou. Závodníci se tak vydali na pestrou, ale náročnou trať měřící 17,2 kilometrů s převýšením 730 metrů," uvedl za pořadatele Josef Vejnar.

Výsledky jednotlivých kategorií najdete pod článkem.

Výjezd na Špindlerovku a Černou horu

Seriál Efisan Skiroll Classics pokračoval 11. a 12. září opět v Krkonoších, a to výjezdem na Špindlerovku a Černou horu. Na závodech startovali i špičkoví závodníci z Polska a veteráni z Německa.

Na těchto závodech se za pěkného počasí sešla kvalitní konkurence v čele se Stanislavem Řezáčem, který vyhrál oba závody, a Terezou Hujerovou, vítěznou v sobotu a vedoucí závodnicí Světového poháru na kolečkových lyžích Sandrou Schützovou, jenž vyhrála v neděli. Za ní dojela druhá Karolína Grohová a třetí Eva Vrabcová - maratonkyně a účastnice zimních i letních olympijských her.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Hraběnce jezdili na kolečkových lyžích Jilemnický Vasák
Do sedla pod Dvoračkami vystoupalo v dešti 37 závodníků
Konečné pořadí turné na kolečkových lyžích po finále v Lázních Bělohrad

Ke stažení

Výsledky Čtvrtmaraton na Rezek | Výsledky Dvoračky | Výsledky Černá Hora

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT