Zažijte pohodové léto s Centrem Náruč

01.07.2022 08:02:37 | Autor: Anna Bergerová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Zažijte pohodové léto s Centrem Náruč

Náruč se o letních prázdninách tradičně proměňuje ve svět plný her a fantazie - díky příměstským táborům (pro předškoláky a pro děti z pěstounských rodin). Stejně jako v předchozích letech, také letos jsou už od února beznadějně obsazené - a to jsme přidávali turnus navíc! V srpnu pak vyrážíme na rodinný pobyt do Pleskot. Tématem letošních táborů jsou Vesmírné dálky a podle toho, jak se z děvčat kouří během příprav, chystají přinejmenším velký třesk.

Až se nám nechce věřit, že jsme ustáli ten nápor, který nám letošní jaro a začátek léta přinesly. Doslova se roztrhl pytel se slavnostmi, pohádkovými lesy, dětskými dny, poutěmi a dalšími akcemi - na některých jsme se s vámi určitě potkali. Však kdo by také nechtěl slavit - po dvouletém půstu plném omezení. Jen kdyby si člověk hned vzápětí nevzpomněl, co právě zažívají ukrajinské rodiny. Buďme vděční, že jsou naše sváteční chvíle ve znamení veselí.

Jsou před námi letní prázdniny a my máme opravdu radost, že uplynulý školní rok už děti nemusely trávit v izolaci, na distanční výuce - i když následky na dětských duších podle odborníků stále jsou a budou. Dětem a jejich rodinám proto přejeme ty nejkrásnější prázdniny: ať už je strávíte kdekoliv, odpočívejte a užívejte si plnými doušky - zasloužíte si to!

A jestli se budete druhý červencový týden pohybovat poblíž, stavte se za námi do Domu přírody Českého ráje v Dolánkách. Připravujeme oblíbenou výtvarnou dílničku - letos u příležitosti 750. výročí Turnova budeme vyrábět s odkazem na šperkařství a horolezectví, kterými je naše krásné město proslulé.

Dospěláci jistě ocení, že pondělní powerjóga pokračuje i o prázdninách (kromě 4. července, kdy si ale stejně většina z nás bere kvůli svátkům volno). Lektorka Jarka se chystá cvičit hlavně venku, takže si nenechte lekce při podvečerním slunci ujít.

Koncem prázdnin nás ještě čekají kondiční lekce pro školáky s Martinou Melíškovou a budeme také spouštět registraci do dopoledních kurzů pro aktivní rodiče s malými dětmi.

Možná vás to překvapí, ale přes to všechno si stihneme i vybrat dovolenou a v Náruči vymalovat. Mějte se krásně a přejeme prázdniny plné pohody a zážitků!

Za tým Náruče Anna Bergerová

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT