Zázračný obrat Dalmachu na půdě benešovského Arsenalu

19.10.2010 06:01:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Do utkání třetího kola druhé futsalové ligy vstoupil lépe domácí Arsenal Benešov a vedl už rozdílem čtyř branek. Pak však hosté z Turnova zázračně ožili, začali lépe kombinovat a utkání nakonec dovedli až do vítězného konce.

Arsenal Benešov – FC Dalmach Turnov 6:7 (5:3)

Úvodní minuty vyšly domácím skvěle, když zaúřadovala dvojice Burian – Kylián a druhý jmenovaný otevřel dvěma góly jako přes kopírák skóre zápasu. Turnovští naštěstí vsítili kontaktní gól, po rohu Kalouska prostřelil vše v cestě Kratochvíl. Vzápětí trefil Bakeš jen tyčku domácí branky. Poté Benešov dvakrát využil chyby turnovské obrany a dostal se do vedení 4:1.

Hosté ale nesložili zbraně a začali se dostávat do mnoha šancí. V benešovské brance ovšem zářil Kondrát, který likvidoval všechny příležitosti. V 11. minutě zachránila domácí po střele Kalouska až tyč, ale benešovské vedení pak šťastně navýšil na 5:1 Žáček. Ve zbytku první půle už byl lepším týmem Dalmach. Nejprve chytrým lobem snížil hrající trenér Mencl a po něm uspěl i Zdražil. Další šance zlikvidoval znovu gólman Kondrát, takže poločas skončil mírným náskokem Benešova.

Na začátku druhé půle neuspěl v nájezdu Krejčík, ale z rohového kopu se vzápětí trefil Kalousek. Vyrovnání na 5:5 zařídil Kratochvíl po přihrávce Zdražila. Domácí hráči byli v této fázi zápasu bezradní, jejich šance nadále držel jen gólman Kondrát. Hosté tlak korunovali gólem ve 29. minutě, kdy Kratochvíl nekompromisní střelou vymetl šibenici, navíc tak završil svůj hattrick v zápase.

Domácí se ale ještě jednou vzpamatovali a na 6:6 vyrovnal Kilián. Rozhodnutí zápasu přinesla až poslední minuta – Bernard poslal míč na volného Zdražila, a ten vystřelil Turnovskému Dalmachu výhru.

Branky: Kilián 3, Žáček 2, Hampešt – Kratochvíl 3, Zdražil 2, Mencl, Kalousek. Rozhodčí: Smreček, Houdek, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Dalmach Turnov: Horáček – J. Mencl, Bakeš, Škréta, Bernard, Zdražil, Krejčík, Kratochvíl, Kalousek.

V příštím kole hraje Dalmach už tuto neděli od 19 hodin v turnovské hale proti Kadani.

Další zápasy 3. kola: Kadaň - Litoměřice 3:3, Slaný - Andy Liberec 3:5, Kladno - Alfa Liberec 8:3, Olympik Mělník - Hradec Králové 5:1.

Tabulka 2. ligy západ

1. Andy Liberec 3 2 0 1 19: 12 6     2. Olympik Mělník 3 2 0 1 12: 8 6     3. Příbram 2 2 0 0 12: 8 6     4. Hradec Králové 3 2 0 1 9: 7 6     5. Alfa Liberec 3 2 0 1 12: 15 6     6. Litoměřice 2 1 1 0 9: 8 4     7. Kladno 3 1 0 2 9: 8 3     8. Benešov 3 1 0 2 18: 18 3     9. Turnov 2 1 0 1 10: 12 3     10. Kadaň 3 0 1 2 8: 16 1     11. Slaný 3 0 0 3 9: 15 0