Zázrak se nekonal, Chemcomex byl i podruhé nad síly Jilemnice

20.02.2012 08:15:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Po prohře v domácím utkání se jilemničtí futsalisté a trenéři nevzdávali, ale zázrak se nekonal a vítěz základní soutěže Celostátní ligy v sálovém fotbale vítězstvím i ve druhém čtvrtfinálovém utkání jasně postoupil mezi poslední čtyři celky.

„Soupeř byl vyhranější a postoupil zaslouženě, ale hráli až zbytečně na hraně tvrdosti, rozhodčí jim tuhle hru trpěli a výsledkem jsou zranění našich hráčů," konstatoval po zápase prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

Chemcomex Praha - SK Sico Jilemnice 8:2 (4:0)

Už v 1. minutě byla k vidění šance Chemcomexu, která skončila na tyčce. Pak se dostali k šanci i Jilemničtí a střelu Ernekra vyrazil domácí brankář Mareš. První brankou v 10. minutě otevřel skóre utkání Petr Šnídl. O pět minut později stejný hráč téměř z nulového úhlu zvýšil na 2:0. Další minutu na to skóroval po pěkné kombinační akci Šafránek. Bylo to 3:0 a Jilemnici nezbývalo než ještě více otevřít hru. V 18. minutě neproměnil další vyloženou šanci domácích Fichtner, ale vzápětí fauloval v brankovišti Pavel Kraus a nařízenou penaltu proměnil dělovkou opět Šnídl. Cehmcomex hrál velmi tvrdě a během prvního poločasu si zlomil palec u nohy David Šimek, s bolestí se potýkali i další jilemničtí hráč - Kos, Paulů i Šlechta.

Do druhého poločasu šlo Sico bojovat, ale hned ve 22. minutě se po kombinaci trojice Šnídl - Blabla - Rott přepsalo skóre již na 5:0. Další minuta přinesla samostatnou akci Šafránka, který zakončil na 6:0. Pak po nastřelené tyčce domácích alespoň snížil po Králově úniku Kraus na 6:1. Chemcomex ovšem poté znovu zapnul svoji mašinu a výsledkem byla další branka Šnídla na 7:1. V 36. minutě zvýšil ještě po narážečce Kamase Šafránek 8:1. V 38. minutě se podařilo Královi prostřelit Mareše a Jilemnice snížila na konečných 8:2. Poslední šanci měl ještě ve 40. minutě Erneker, ale pěkná střela skončila na tyčce.

„Dobrý zápas jako nejmladší člen naší sestavy odehrál Šnorbert, jeho bych chtěl pochválit. Sezona pro nás vyřazením letos asi končí, v jednání je ještě pohár, ale zřejmě nás tam nepustí kvůli neodehrané kvalifikaci," řekl Milan Szabo.

Branky: 10., 15., 18. a 33. Šnídl, 16., 23. a 36. Šafránek,  22. Rott - 32. Kraus, 38. Král. Rozhodčí: Hladík, Tůma, ŽK: 0:1. Sestava Jilemnice: Kos - Kraus, Vašek, Paulů, Šimek, Šnorbert, Král, Šlechta, Smolík, Erneker.

Ostatní čtvrtfinálové zápasy byly mnohem vyrovnanější, ve dvou se dokonce hrály i třetí rozhodující zápasy a Polička porazila Prachatice dokonce až na penalty. Semifinále a finále play off Celostátní ligy se opět hraje jako turnaj a ten se bude hrát v sobotu 3. března v jilemnické hale. Prvním zápasem bude turnaj zahájen v 15 hodin. Pořadí zápasů zatím není určeno, ale je jisté, že diváci v Jilemnici uvidí šest špičkových zápasů v sálovém fotbale - čtyři semifinále, které se hraje na dva vítězné zápasy a poté již po jednom zápase o třetí místo a finále.

Další utkání čtvrtfinále: Zlín - Klatovy 4:2, na zápasy 2:0, postoupil Zlín. Polička - Prachatice 1:2, na zápasy 1:1, třetí zápas 1:1, až na penalty postoupila Polička. Stonava - Vamberk 4:1, na zápasy 1:1, třetí zápas 2:0, postoupila Stonava.

Semifinálové dvojice jsou stejné jako loni: SMR Plus Zlín - Premium Stonava, Chemcomex Praha - Novabrik Polička.