Ze Zbuzan vezou Přepeře tři body

29.10.2019 11:23:32 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře chtěly ve Zbuzanech odčinit nepovedené utkání minulého kola na Bohemce a bodovat. To se jim nakonec podařilo, když rozhodly dva góly P. Novotného a Volfa už v prvním poločase.

FK Zbuzany - FK Přepeře 0:2 (0:2)

Ve 4. minutě předvedly Přepeře rychlý protiútok, Volf nahrál na V. Novotného, ale jeho střelu z vápna obránce zablokoval. V 5. minutě se ke střele z 30 metrů odhodlal Synek a protáhl domácího gólmana Víška. Domácí se snažili překonávat střed hřiště narážečkami Ličky a Šírla, ale na to byli Přepeřští připraveni a výborně je dostupovali. V 7. minutě vystřelil domácí Přeučil, Tvaroha srazil míč na roh. V 16. minutě Krasnický hodil dlouhý aut, míč se odrazil na vápno a pohotová střela V. Novotného šla nad Víškovu branku. V dalších minutách se odehrával boj o střed hřiště, více ze hry měly ale hostující Přepeře. Ve 30. minutě Krasnický přihrál po pravé lajně na Jarosze, ten se zbavil obránce, navedl míč na střed, prostrčil ho do vápna na nabíhajícího Synka, který přihrávkou pod sebe našel P. Novotného. Ten se ještě kličkou zbavil obránce a mezi dalšími dvěma beky vstřelil vedoucí branku. Ve 35. minutě se po rohovém kopu uvolnil kousek za vápnem domácí Hanuš, ale s jeho střelou si zkušený gólman Čech v brance Přepeř poradil. Ve 38. minutě domácí Zákostelský chyboval v rozehrávce, ale brejk 3 na 2 Přepeřští nevyřešili ke své spokojenosti. Ve 45. minutě byl na polovině domácích faulován V. Novotný. Tvaroha rychle rozehrál na P. Novotného, ten posunul do vápna na nabíhajícího Synka, který předložil míč na malé vápno, kde se mezi třemi beky prosadil Volf a zvýšil na 0:2.

Do druhé půlky vyrukovaly Přepeře s aktivní obranou, a tak pokusy domácích o zteč jejich branky končily většinou daleko před vápnem. S přibývajícím časem se na kopačky domácích lepila čím dál větší nervozita a hostům se nabízeli slibné brejkové situace. V 61. minutě vystřelil Jarosz z 20 metrů a brankář Víšek měl s jeho střelou velké starosti. V 66. minutě zahrávali domácí trestný kop. Na přetažený centr si na zadní tyči naskočil Čapek, ale jeho zpětnou přihrávku Čech vyboxoval. V 69. minutě vyrazil do rychlého protiútoku 2 na 1 Jarosz s Pavlatou. Jarosz to vzal na sebe a obránce Hanuš jeho střelu srazil na roh. V 70. minutě centroval z levé strany V. Novotný a Volfovi na přední tyči chyběl krok k zakončení. V 72. minutě se Pavlata po narážečce s Volfem dostal do vápna, odcentroval a osamocený Jarosz na penaltě chvíli zaváhal se zpracováním až jeho pokus do prázdné branky srazil dobíhající obránce Hanuš. Domácí Přeučil zahrával v 76. minutě trestný kop z 20 metrů, ale jeho střela o půl metru minula tyčku branky Čecha. V 91. minutě si Hlůže všiml, že brankář domácích je daleko z branky, ale jeho pokus z dálky přesto  stačil vyrazit. Ve druhé minutě nastavení vybídl Jarosz k sólu Díla, ten udělal kličku brankáři, ale z úhlu trefil jen boční síť.

„Dnes jsme podali výborný kolektivní výkon, eliminovali jsme domácí ve středu hřiště, nepustili jsme je do žádné vyložené šance a tentokrát se nám dařilo i v koncovce. Zaslouženě si ze Zbuzan vezeme tři body," uvedl vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Příští kolo přivítají Přepeře v RTW areně v sobotu 2. listopadu od 10.30 Duklu Praha B.

Branky: 30. P. Novotný, 45+1. Volf. Rozhodčí: Nedvěd - Šimeček, Kyncl, ŽK: 2:1. Diváků: 205. Přepeře: Čech - Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha - V. Novotný, Pavlata - Jarosz,Volf (88. Hlůže), P. Novotný (60. Díl) - Synek (76. Ježek).