Zemřel ředitel jabloneckého divadla Pavel Žur

27.06.2023 14:15:21 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Zemřel ředitel jabloneckého divadla Pavel Žur

Smutná zpráva o smrti dlouholetého ředitele městského divadla, pedagoga, sbormistra a zastupitele Pavla Žura, zasáhla dnes Jablonečany. Pavel Žur zemřel náhle v úterý 27. června ráno ve věku 57 let.

Pavel Žur se narodil v roce 1966, vystudoval Gymnázium u Balvanu a Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí n. L. obor hudební výchova. V roce 1990 nastoupil do ZŠ Mozartova a v roce 1992 na popud tehdejšího ředitele Jiřího Pecháčka a v roce 1992 založil a stal se sbormistrem DPS Vrabčáci. Od roku 1998 byl zastupitelem statutárního města Jablonec nad Nisou. V roce 1999 se ve 33 letech přihlásil na konkurz ředitel Městského divadla Jablonce. Ten vyhrál a 1. dubna se stal nejmladším ředitelem stánku Thálie v republice. Postupně se učil nové řemeslo manažera.

„Myslím, když se ohlédnu zpětně divadlo patřilo a stále patří mezi úspěšná podobná zařízení v republice. Máme v divadle skvělý tým lidí a také nabídka představení je stále velmi pestrá a diváci k nám stále velmi rádi chodí," řekl kdysi o své práci Pavel Žur.

Ten byl pyšný na to, že do Jablonce zlákal několik světových es, která v divadle díky němu vystupovala - Magdaléna Kožená, Petr Dvorský, Eva Urbanová a Štefan Kocán a další.

Pavel Žur o sobě říkával: „Jsem praktik i snílek kreativní člověk se srdcem na dlani. Jsem člověk, který má rád život a lidi. Jsem přátelsky nastavený, otevřený, ale i neústupný. Pokud mi někdo zkříží cestu, je pro něj vyautován, i když to není vždy z pohledu politika, rozumné. Jsem jablonecký rodák a člověk, kterému nikdy nebude život v Jablonci lhostejný..."

Čest jeho památce

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva
Liberecký kraj s univerzitou podepsaly memorandum
Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Nejčtenější články

26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT